Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2110: заміна лобового скла своїми руками

24.12.14, Ваз
2753
 • 1 Заміна лобового на ваз
 • 1.1 Підготовчий етап
 • 1.2 Випилювання скла
 • 1.3 Встановлення лобового скла

 • Ваз 2110: заміна лобового скла своїми руками
  Заміна лобового ваз
  Трапляється, що в лобове скло автомобіля потрапляє камінь або інший предмет, утворюючи скол. Якщо вдалося своєчасно відремонтувати скло, то проблему можна вважати вирішеною, але бувають випадки, коли воно потребує заміни.

  Питання про те, що на ваз 2110 заміна лобового скла своїми силами все частіше цікавить власників автомобілів, не новина. Дотримуючи всі рекомендації фахівців, заміна лобового скла ваз 2110 може бути здійснена в домашніх умовах, тим самим заощадивши сімейний бюджет і отримавши новий корисний досвід.


  Заміна лобового на ваз


  Ваз 2110: заміна лобового скла своїми руками
  Як замінити лобове скло ваз 2110
  Для прикладу і розуміння процесу, можна розглянути весь процес заміни лобового скла автомобіля ВАЗ 2110. Якщо роботи пройдуть успішно з цим автомобілем, то, в подальшому, можна сміливо братися за аналогічну задачу на більш складних моделях.

  Для виконання роботи знадобляться деякі інструменти і підручні матеріали. Крім того, дана відео заміна лобового скла ваз 2110 допоможе зробити все правильно.

  Вам знадобиться:

 • Спеціальний комплект для вклеювання скла;

 • Пристосування та інструменти;

 • Помічник в роботі (удвох таку роботу виконати значно простіше);

 • Нове скло для заміни.


 • Купуючи необхідні матеріали та інструменти, не слід надмірно економити. Краще вибрати якісний матеріал, який забезпечить тривалу справну службу вітрового скла, ніж спокуситися дешевим аналогом і приректи себе на проблеми під час експлуатації.

  Важливо вибрати хороший міцний клей, так як це основа робіт. З перевірених практикою можна виділити: теросол, сикафлекс або динитрол.
  Примітка: купуючи вітрове скло для ВАЗ 2110 слід перевірити, чи відповідає його світлопропускання ТУ, а так само уважно вивчити поверхню на предмет відсутності сколів і іншого шлюбу виробництва.

  Ще важливо перевірити справжність скла, що б не отримати неякісну підробку. Напис-маркування на правому верхньому кутку слід протерти змоченою в розчиннику серветкою - у підробленого скла вона може стертися. Маркування нового скла повинна відповідати маркуванню старого.
  Спеціальний комплект для заміни скла повинен включати в себе:
 • інструкцію по заміні скла;

 • струну;

 • активатор (спеціальний грунт для вклейки скла);

 • пухирець скляного праймера.


 • Підготовчий етап


  Ця відео заміна лобового скла на ваз 2110 показує, як зняти виріб, щоб не пошкодити його.  Підготовчий етап у роботі по заміні скла передбачає ретельну підготовку до процесу. Робоче місце повинне бути максимально зручним і просторим.

  Всі зайві предмети слід прибрати, звільнити проходи і спряжені поверхні від зайвих інструментів.
  Примітка. Робота зі склом потребує особливого дотримання правил техніки безпеки.

  Температура повітря в приміщенні повинна бути не менше 15°C , що б все скріплюють речовини затверділи вчасно і в потрібній мірі.
  Для того, вставити нове скло, потрібно, природно, звільнити для нього місце, знявши старе. Роботи з демонтажу скла відбуваються в такому порядку.

  Потрібно:

 • Зняти жабо (пластикова панель), попередньо демонтувавши двірники.

 • Витягти заглушки і викрутити розташовані під ними гвинти.


 • Ваз 2110: заміна лобового скла своїми руками
  Заміна скла

 • Необхідно викрутити гайки, які знаходяться по краях жабо, під капотом (повинно бути дві гайки діаметром 10мм).

 • Далі слід зняти гумовий ущільнювач, що в моторному відсіку і викрутити з'єднують жабо і шумоізоляцію саморізи.

 • Тепер потрібно вийняти жабо таким чином: зафіксувати його по центру засувкою, взятися обома руками поруч з клямкою і висмикнути.

 • Підняти жабо, перерізати шланг омивача і хомут. Перерізати в такому місці, куди потім легко можна буде вмонтувати перехідник.

 • Витягти жабо.

 • Далі потрібно витягнути молдинг (ущільнювач) поддернув його за край, витягти з-під скла дві трикутні гумові прокладки.


 • Примітка: коли старе лобове скло не має цінності і йому судилося відправитися на смітник, то демонаж скла можна здійснити значно простіше: сівши на переднє пасажирське сидіння, потрібно різким сильним рух обох ніг виштовхнути скло назовні.

  Випилювання скла


  Ваз 2110: заміна лобового скла своїми руками
  Вирізка скла струною
  Заміна лобового скла ваз 2110 відео якого наведено вище, проводиться за допомогою випилювання. Цьому процесу коштувати приділити особливу увагу.

  Випилювати скло потрібно з допомогу струни, яка була в переліку необхідних інструментів.

  Завдання струни полягає в зрізанні шару старого клею. Розрізняють два види подібного роду струн: квадратна (вона ріже) і кругла (така струна пиляє).

  При заміни скла в автомобілі струна використовується таким чином: один кінець заноситься за верхній лівий кут скла, а другий залишається зовні. На цьому етапі роботи треба підключити ще одну людину в помічники.

  Один чоловік повинен тягнути струну вздовж лівого борту скла вниз, а другий - вздовж даху.
  Ваз 2110: заміна лобового скла своїми руками
  Як правильно зрізати лобове скло
  Примітка: важливо звернути увагу, під яким кутом проходить струна. Правильно таке положення, при якому струна йде вздовж кромки скла.

  Потрібно продовжувати пиляти до моменту, коли один краю струни не виявиться всередині машини.
  Після того, як один кінець струни був заведений в салон, одна людина сідає всередину, а другий залишається зовні. Далі робота проводиться за таким же принципом, як і розпил чого-небудь пилкою з двома ручками.

  Перший чоловік (знаходиться в салоні) тримає струну під нахилом в напрямку різу, а другий (той, що зовні) тягне струну уздовж скла, перебуваючи при цьому справа. Відводити струну вгору слід обережно, щоб не пошкодити покриття автомобіля.

  Заміна лобового скла на ваз 2110 відео якого представлено тут, як раз показує, як це зробити.В той момент, коли до правого кута скла залишиться близько 10 см, зовнішній край струни потрібно відвести за кут і продовжувати різати вздовж правої стійки.

  Нижню частину лобового скла ВАЗа оптимально буде пиляти під капотом. У цей час людина, що працює з салону, повинен бути уважним і притискати струну до скла, так як вона може випадково пошкодити торпеду.

  Після того, як різання буде завершена, скло слід обережно вийняти. Кріплення для антени теж потрібно зняти.
  Примітка: лайфхак дозволяє ефективно очистити поверхні про старого клею - підігріти місця стиків за допомогою будівельного фена. Під час роботи важливо стежити за процесом, що б разом з клеєм не розплавилося і лакофарбове покриття авто.

  Встановлення лобового скла


  Ваз 2110: заміна лобового скла своїми руками
  Заміна лобового скла ваз 2110
  Наступним етапом робіт йде установка нового лобового скла. Попередньо треба підготувати поверхню скла і місця для вклейки.

  Проводиться підготовка наступним чином:

 • Очистити поверхні від старого клею.


 • Примітка. Краще клей зрізати не повністю, а залишити тонкий рівний шар з метою забезпечити краще зчеплення поверхні стиків.

 • Почистити всі беруть участь в склейці частини авто, прибрати бруд і пил.

 • Пройтися активатором з отвору рами.

 • Нове лобове скло потрібно ретельно почистити від пилу та бруду, а потім провести знежирення спеціальними засобами або спиртовим розчином.


 • Примітка: Якщо використовується зовсім нове скло, то виймаючи його з заводської упаковки, не треба братися пальцями за місця, які будуть покриватися клеєм.

 • Далі потрібно одягнути молдинг. З цією метою слід покласти скло, зовнішньою стороною догори, а потім зафіксувати молдинг так, що б він щільно прилягав.

  Якщо він, надітий не досить щільно, то можна додатково приклеїти його скотчем.

 • Надівши молдинг, скло можна перевернути і протерти стики активатором.

 • За допомогою ватного тампона, змоченого розчином праймера, потрібно намітити смугу, яка буде орієнтиром для нанесення клею.

 • Отвір рами скла слід теж покрити активатором, а потім праймером. Залишити на 15 хвилин.

 • Після цих етапів починається власне установка нового лобового скла на ВАЗ 2110. Розігрітий клей потрібно зарядити в спеціальний пістолет, обережно нанести на місця стиків для склеювання і залишити на строк до 5 хвилин.


 • Ваз 2110: заміна лобового скла своїми руками
  Фото вакуумних присосок
  Примітка: У разі, коли є в наявності таке спецобладнання як вакуумні присоски для утримання скла, то клей можна наносити на скло. В інших випадках рекомендується промащувати клеєм отвори рами вікна.

  Перед тим, як поставити скло на клей, краще кілька разів потренуватися і остаточно переконатися в завершеності всіх підготовчих робіт, щоб виключити будь-яку ймовірність шлюбу.
  Якщо такого обладнання, як присоски немає, то встановити скло можна таким чином:

 • Скло передніх дверей слід опустити і відкрити капот.

 • Взяти нове лобове скло таким чином, щоб одна рука притримувала його знизу, а друга могла проникнути в салон через вікно.

 • Потім потрібно нижні кути скла підняти над капотом і поставити скло у проріз, помінявши руки.


 • Примітка: даний спосіб є одним з можливих варіантів, при бажанні і потребі можна виконати установку і іншим способом.

 • Далі слід нанести клей. Наносити клей потрібно рівним шаром, дотримуючись висоту шару не менше 1см, однорідно по всьому периметру.


 • Примітка: кожен клей має свої характеристики і особливості, тому рекомендується роботи з клеєм проводити відповідно до інструкції з його застосування.

 • Тепер можна вставити лобове скло в проріз. У нижній частині прорізу попередньо потрібно встановити упори, які допоможуть вирівняти і відрегулювати висоту.

 • Поступово, акуратно притиснути скло до стійки.

 • У висновку треба повернути на свої місця всі деталі і пристосування раніше демонтовані. Встановлювати треба в зворотній послідовності зняттю.


 • Примітка: Одразу після встановлення лобового скла, ні в якому разі не можна плескати дверима. В автомобілі з хорошими ущільнювачами від бавовни може виникнути різкий потік повітря, який призведе до зміщення тільки що уклеєного скла.

  В цьому випадку всі роботи доведеться переробляти заново.
  Після завершення демонтажу старого і вставки нового лобового скла краще не поспішати сісти за кермо, а дати клею як слід висохнути, а склу закріпиться. По закінченню як мінімум 24 годин можна починати експлуатувати ВАЗ 2110 з новим лобовим склом.

  Як бачимо, своїми руками можна зробити багато чого, в тому числі і замінити скло. Звичайно ж, слід робити все так, як вимагає інструкція.

  А за нашими рекомендаціями Ви зможете самі провести і заміну заднього скла .

  Таким чином, можна буде непогано заощадити, адже ціна на послуги такого типу коштують недешево.