Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Лопнув лонжерон на ваз 2110: міняємо своїми руками

24.12.14, Ваз
2347
 • 1 Заміна лонжерона
 • 1.1 Варіанти ремонту лонжерона
 • 1.2 Що краще усунути діючої дефект лонжерона або провести його повну заміну
 • 1.3 Алгоритм заміни пошкодженого лонжерона

 • Лопнув лонжерон на ваз 2110: міняємо своїми руками
  Лонжерон ваз 2110 лопнув
  З практичної точки зору лонжерон являє собою раму автомобіля і є одним з основних елементів не тільки кузова, але також і всього автомобіля. Якщо лопнув лонжерон на ваз 2110 рішення може бути тільки одне - повна заміна.

  У рідкісних випадках часткова, якщо цілісність лонжерона не була порушена. У разі, коли на ваз 2110 лопнув лонжерон, роботи можуть бути проведені своїми руками.


  Заміна лонжерона


  Лопнув лонжерон на ваз 2110: міняємо своїми руками
  Лопнув лонжерон ваз 2110
  Для заміни лонжерона знадобиться:

 • стандартний набір гайкових ключів;

 • болгарка з множинними дисковими варіаціями;

 • дриль зі свердлами;

 • кувалда;

 • напилок;

 • зубило.


 • Варіанти ремонту лонжерона


  Лонжерон виготовлений з надзвичайно міцного сплаву сталі, який практично неможливо деформувати, ступінь міцності його неймовірно висока. Однак, як усім відомо ще з молодших шкільних класів фізики: сила - це швидкість помножена на масу.

  Наприклад, легкий автомобіль зіткнувся з КАМАЗом, в результаті легковий автомобіль деформований цілком, а корпус КАМАЗа лише частково, але все ж деформований.Слід об'єктивно розуміти, що навіть дуже міцний матеріал, може деформуватися, все залежить від сили, яка на нього подіяла.

  Точка спрямованості сили, а також ступінь її застосування визначають характер пошкодження. Будь-яке істотне дорожньо-транспортна пригода практично завжди пошкоджує лонжерон, причому іноді тотально.

  В такому випадку, доводиться виконувати повну його заміну.
  Примітка. Якщо немає впевненості в об'єктивності оцінки точного характеру і масштабу пошкодження автомобіля, то найбільш раціональним варіантом буде звернення за допомогою до сервісу технічного обслуговування автомобілів.
  Лопнув лонжерон на ваз 2110: міняємо своїми руками
  Лопнув лонжерон в ваз 2110
  Якщо ж лонжерон пошкоджено лише частково, наприклад, у вигляді тріщини, то можна спробувати усунути цей дефект шляхом зварювання. Однак, необхідно також об'єктивно розуміти, що далеко не кожний дефект можна усунути шляхом застосування зварювання.

  Наприклад, якщо пошкоджено кріплення лонжерона до кузову ваза , то швидше за все зварювання виявиться малоефективною. Єдиний спосіб усунути дефект, це провести повну заміну.







  Що краще усунути діючої дефект лонжерона або провести його повну заміну


  Звичайно, найкращим варіантом буде приварити новий лонжерон замість старого, а ще попередньо зміцнивши корпус. Проте все залежить від бюджету ремонту, чим більше вкладено фінансових коштів, тим ефективніше буде ремонт.

  У кожного автомобіліста фінансові можливості різні, тому об'єктивно потрібно враховувати цей нюанс. Тому варіант лагодження лонжерона відразу не можна відкидати.
  Примітка.

  Якщо автомобіліст не впевнений, що він здатний виконати все самостійно, то краще не ризикувати і вдатися до послуг автосервісу. Поспостерігати за роботою працівників автосервісу і вже в наступний раз виконати заміну лонжерона самостійно.
  Лопнув лонжерон на ваз 2110: міняємо своїми руками
  Лопнув правий лонжерон ваз 2110
  Якщо виникла необхідність застосовувати зварювання, то краще всього використовувати напівавтомат з вуглекислотою. Також під час заміни лонжерона він може деформуватися, тому обов'язково під лонжерони попередньо потрібно поставити розпірки.

  Додатково слід в обов'язковому порядку враховувати стан корпусу, так як часом його цілісність знаходиться під вельми істотним сумнівом.
  Примітка. Щоб надійно полагодити лонжерон, необхідно переконається, що сам корпус не має яких-небудь дефектів, в іншому випадку, доведеться на повторний ремонт витратити ще більше фінансових засобів.
  Лопнув лонжерон на ваз 2110: міняємо своїми руками
  Заміна лонжерона
  Також не варто забувати про всім відомої аксіоми, що з кожної зварюванням, міцність металу знижується, а це необхідно завжди враховувати в обов'язковому порядку.

  Якщо не звернути на цей технічний нюанс вчасно увагу, то може статися неприємний каскад негативних наслідків:









 • сходження коліс, а в наслідок їх повний розвал;

 • значно зростуть темпи зношування шин;

 • не мимовільно автомобіль буде постійно частково змінювати свій заданий вектор руху;

 • трансмісія почне виходити з ладу передчасно і без будь-яких явних зовнішніх причин;

 • надзвичайно швидка деформація кузова, буквально протягом декількох тижнів і т. п.


 • Вартість виконання зварювальних робіт кузова в сервісах технічного обслуговування складає в середньому 4500 рублів. Додатково необхідно буде придбати певний набір деталей.

  Однак існує цілком реальна можливість виконати все самостійно, головне мати трохи знань про будову кузова і невеликий досвід використання зварювання.Тріщину після аварії можна заварити, але головне щоб метал був досить міцним.
  Примітка.

  Не варто забувати, що якщо лопнув лонжерон, то сила удару при зіткненні була надзвичайно значною і цілком можливо, що корпус не підлягає осередкового (місцевому) ремонту. У такому разі вихід із ситуації тільки один - повна заміна корпус разом з пошкодженими елементами.

  Алгоритм заміни пошкодженого лонжерона


  Лопнув лонжерон на ваз 2110: міняємо своїми руками
  Заміна лонжерона ваз 2110 - вигляд знизу
  Почали:

 • Отже, спочатку необхідно дефектну бік автомобіля підняти трохи догори, за допомогою стаціонарного підйомника, який є в багажнику у кожного автомобіліста. Адже без нього неможливо виконати навіть заміну колеса, яке не рідко виходить передчасно і вкрай несподівано з ладу.

 • Потім потрібно буде зняти килим і сидіння, звільнивши максимально салон зсередини, щоб не пошкодити внутрішні його елементи.

 • Також необхідно буде обов'язково зняти колеса, демонтувати поріг(див. Заміна порогів на ВАЗ 2110 - виробляємо правильно ) і підсилювач.


 • Примітка.

  Не варто забувати, що сам безпосередньо лонжерон прикріплений до корпусу автомобіля з допомогою точенной зварювання, яку необхідно ліквідувати, щоб потім була можливість його зняти. Якщо мета роботи повна заміна лонжерона, то старий необхідно вирізати за допомогою болгарки, якщо попередні способи його зняття виявилися неефективними.
  Перш, ніж приварити новий лонжерон на місце старого, необхідно переконатися в наступних значущих технічних нюансах:

 • міцності корпусу;

 • відповідно розмірів нового лонжерона порівняно зі старим;

 • перевірити всі точки зварювання помічені;

 • переконатися в правильності обраної технології зварювання.



 • Лопнув лонжерон на ваз 2110: міняємо своїми руками
  Напівавтоматичне зварювання з домішкою вуглекислоти
  Для прикріплення нового лонжерона до корпусу автомобіля найкраще використовувати напівавтоматичне зварювання з домішкою вуглекислоти, оскільки лонжерон виготовлений з високоміцного сплаву, який є досить стійким до впливу безлічі зовнішніх факторів, включаючи і підвищену температуру.
  Примітка.

  Обов'язково необхідно пам'ятати, що будь-які технічні роботи пов'язані з лонжероном, потребують базових знань будови корпусу. Якщо такі відсутні, то самостійну заміну краще не починати, а звернутися за допомогою в автосервіс.
  Сьогодні у світовій інформаційній павутині існує безліч описів варіанти ремонту лонжерона, серед яких безліч народних. Наприклад, випрямлення лонжерони за допомогою заднього ходу автомобіля і прив'язування каната від загнувшегося лонжерона до дерева.

  Слід об'єктивно розуміти, що цей спосіб хоч і виглядає дуже ефектно, проте, з практичної точки зору він є абсолютно не ефективним. І взагалі народні непрофесійні способи краще не використовувати, так як вони просто збільшать необхідний обсяг ремонтних робіт.

  Як бачимо, дана стаття допоможе дізнатися, що робити якщо лопне лонжерон. В обов'язковому порядку наведені вище теоретичні відомості необхідно закріпити візуально, для цього можна використовувати, як відео, так і фото матеріали.

  Лише в цьому випадку, проведена робота своїми руками буде повноцінною і наповнить середньостатистичного автомобіліста необхідним обсягом знань і умінь. Ціна залежить першочергово від обраного способу ремонту: використання послуг автосервісу, або самостійне проведення всіх ремонтних робіт, в відповідності з інструкцією.

  Втім, і якість також залежить від цих двох складових.