Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110

24.12.14, Ваз
2785
 • 1 Несправності дальнього світла
 • 2 Принцип роботи
 • 2.1 Причини заміни лампи дальнього світла
 • 3 Регулювання ламп дальнього світла
 • 3.1 Запобіжники
 • 4 Доробка дальнього світла

 • Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110
  Проводка дальнього світла ваз
  Освітлення є однією з гарантій безпечного руху на дорогах. І тому заміна ламп дальнього світла ваз 2110 - процес важливий і відповідальний.

  Як правило, несправності з освітленням поділяються на випадки короткочасної нестабільної роботи або абсолютної відмови працездатності світла. Заміна лампи дальнього світла ваз 2110 - це робота, спрямована, в першу чергу, на дотримання безпеки при русі в темний час доби.


  Несправності дальнього світла


  Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110
  Заміна лампи дальнього світла на ваз 2110
  Трапляються несправності можуть мати характер періодичної непрацездатності або абсолютної відмови фар(див. Ремонт фари ваз 2110 своїми руками ), також бувають випадки, коли світло горить з перебоями і тускніше звичайного. Як правило, далека лампа настроюється для їзди по нічній трасі.

  Легше усуваються несправності повної відмови роботи світла. У таких випадках, є певна поломка чи несправність, яка методично виявляється і усувається.

  При періодичних відмовах і під час усунення, коли працездатність системи в нормі, визначати несправність набагато складніше, тому що вона може таїтися, де завгодно.
  Примітка. Перед тим, як шукати причину відмови дальнього світла фар, необхідно розуміти механізм функціонування і принцип роботи полягає в наступному:

  Принцип роботи


  Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110
  Лампа дальнього світла ваз 2110
  Отже:

 • Від акумуляторної батареї живлення подається на замок запалювання, потім воно проходить на вимикач габаритних вогнів, звідки йде на перемикач, який розташований на рульовій колонці. Потім управління з нього проходить на відповідне реле в блоці запобіжників.

 • Потім рульовим перемикачем включається БЖ, посилаючи на його контакти напруга. Рульовим перемикачем включається не фара, а здійснюється управління реле світла в блоці запобіжників , подають через певні запобіжники харчування на лампи розжарювання.


 • Примітка. Таким чином, коли трапляються несправності в роботі освітлення, то необхідно з'ясувати і зрозуміти на якій ділянці ланцюга виник обрив ланцюга або загубилося напруга.  Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110
  Лампочка дальнього світла ваз 2110 під номером 1

  Причини заміни лампи дальнього світла


  Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110
  Лампочки дальнього світла ваз 2110
  Автомобілістам досить часто доводиться замінювати лампи дальнього освітлення. Це може знадобитися з різних причин.

  Це може бути із-за дуже тьмяного світла, поганий освітлюваності, також часто лампи можуть перегорить.У «десятому» покоління застосовуються галогенні одноконтактные лампи Н1 в якості дальнього світла.

  Для заміни ламп дальнього світла знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • Лампа АКГ12-6055;

 • Чиста ганчірка;

 • Спирт.


 • Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110
  Лампочки далекого світла на ваз 2110 ксенонові
  Процедура заміни проводиться в наступному порядку:

 • Спочатку відкривається капот, потім в обов'язковому порядку відключається акумуляторна батарея.

 • Потім кришка корпусу фари повертається на 90 градусів проти годинникової стрілки і знімається.

 • Від патрона лампи дальнього світла ваз 2110 від'єднується колодка з проводами.

 • Обидва кінця пружинного затиску виводяться з прорізів, після чого повертається вниз пружинний затискач.

 • Виймається лампа і береться нова.


 • Примітка. Галогенні лампи дальнього світла на ваз 2110 в процесі роботи нагріваються до дуже високих температур.

  Тому не слід торкатися руками колби лампи, щоб не залишати на ній жирні сліди, адже внаслідок цього лампа може швидко перегоріти. У тому випадку, коли ненавмисно стосуються колби лампи, її протирають чистою ганчіркою, яку попередньо змочують у спирті.

 • Для вставлення нової лампи кінці пружинного затиску заводяться в прорізі.

 • Потім приєднується колодка з проводами, і кришка закривається, повертаючи її за годинниковою стрілкою на 90 градусів.


 • Регулювання ламп дальнього світла


  Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110
  Фото регулювання фар
  Після установки ламп дальнього світла необхідно перевірити їх регулювання.

  Дана процедура виконується в наступному порядку:

 • Спочатку автомобіль встановлюється, як при регулюванні світла фар, перед стіною гаража на відстані п'яти метрів.

 • Регулювання світла фар перевіряється в положенні регулятора «0».


 • Примітка. Якщо перевірка показує, що необхідна регулювання, то її потрібно підкоригувати.

 • Для цього регулятор встановлюється в положення «4».


 • Примітка. При правильному регулюванні світла фар горизонтальна межа світлового плями повинна бути нижчою на 25 сантиметром основний настановної лінії.
  У тому випадку, коли цього значення не досягається, то слід перевірити, вільне переміщення фари. При нормальній її рухливості, перевіряється зачеплення сферичної головки серводвигуна в пристрої регулювання фари.

 • Після цього перевіряються штиркові з'єднання настроечного регулятора серводвигуна і дальнього світла.

 • Якщо все виконано правильно, то виникає необхідність вимірювання напруги між 2-ма зовнішніми клемами. Показник напруги повинен бути рівним 12 Ст.

 • Потім вимірюється напруга між верхньою і середньою клемою. Тут залежно від положення регулятора, рівень напруги повинен бути між 12 і 2 Ст.


 • Примітка. У тих випадках, коли дроти справні, а вказані величини не досягаються, то це означає несправність настроечного регулятора дальнього світла.
  У тому випадку, коли неможливо досягнення максимально можливого нахилу фар, незважаючи на правильність показників напруги, то потрібно заміна серодвигателя регулювання дальнього світла.

  Коли світло ламп далеких світить дуже тьмяно або дуже низько, то таку проблему можна вирішувати досить простим способом звичайної доопрацювання, яка може займати не більше п'яти хвилин часу. При цьому можна досягти разючого ефекту.

  Для підняття дальнього світла фар під лампу можна підсунути невеликий шматочок дроту. При цьому чим товще дріт береться, тим вище дальнє світло фари буде висвітлювати.
  Примітка. Слід зазначити те, що фару для такої доробки розбирати не потрібно.
  Також бувають випадки, коли відмовляє дальнє світло на одній з фар. Не слід забувати, що світло включає реле і при відмові світла 1-ої з фар і працездатність другий, це означає, що ланцюг включення світла до реле працює нормально і шукати несправність потрібно після реле з запобіжників.

  Запобіжники


  Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110
  Запобіжники
  Майже всі ланцюги захищаються запобіжниками, а до встановлюваних додатковим аксесуарам - відеореєстратора, навігатора, антирадара харчування надходить від прикурювача, також захищений запобіжником.

  За певну фару відповідає конкретний запобіжник:

 • Спочатку визначається запобіжник, який відповідає за ту чи іншу фару, виймається та перевіряється на працездатність.


 • Примітка. Працездатність запобіжника можна визначити по візуальному огляду.

 • При несправності запобіжника його необхідно замінити справним такої ж потужності.


 • Примітка. Після заміни запобіжника можливі 2 варіанти - перегорить запобіжник або не загориться світло. Це означає коротке замикання, причину якого також потрібно виявляти.

 • Після цього відкривається фара і замінюється лампа дальнього світла.


 • Примітка. Дану процедуру можна полегшити, якщо є контрольна лампочка, необхідна для перевірки напруги у фарі.
  Якщо вдалося визначити, що напруга при включенні дальнього світла підходить до фарі, то можна сміливо знімати горщик із задньої сторони фари і виконувати заміну лампи.
  Примітка. Може виникнути ще одна несправність, яка полягає у втраті і обриві «маси» на лампу. Потрібно враховувати даний момент і відразу не поспішати купувати нову лампу.

  Доробка дальнього світла


  Як виконується заміна ламп дальнього світла ваз 2110
  Доробка дальнього світла
  Також існує спосіб зробити доопрацювання дальнього світла, що дозволяє використовувати штатний дальнє світло і ДХО, залежно від часу доби. Завдяки функції ДХО автомобіль можна зробити помітним вдень, зменшити струм споживання фар і збільшити ресурс ламп розжарювання.

  Доробка передбачає встановлення галогенової лампи 12В. При цьому світло направляється в очі зустрічним водіям, а не в асфальт, як з фарами ближнього світла.

  Проте світло не засліплює і виділяє автомобіль на дорозі.Зробити функцію DRL можна за допомогою дальнього світла, який стане світити всього на 33 відсотка від потужності і виконує роль денних ходових вогнів.

  Так, штатне функціонування дальнього світла фар доповнюється додатковим режимом послідовного включення 2-х ламп дальнього світла. При виключенні кнопки DRL дальнє світло працює у звичайному режимі.

  Процес реалізації такої функції виконується у такому порядку:

 • Спочатку з салону простягається провід до правій фарі.

 • Дріт підключається до висновку реле (87), потім відкривається кришка модуля дальнього світла фар.

 • Витягується дріт маси і розрізається посередині.

 • Кінець дроту, що йде з фари, ізолюється, а до другого кінця, що йде до лампи дальнього світла, припаюється провід, що прокладається через вентиляцію фари. • Примітка. Провід краще протягувати з зовнішньої сторони фари, з допомогою пінцета через отвір ближнього світла.

  Необхідно простежити, щоб всередині фари новий провід не торкався цоколів фар. Даний провід виступає в якості нової маси лампи дальнього світла.

 • Після цього провід підключається до контакту реле (30), а висновок (85) 5-контактного реле підключається до зеленого проводу в роз'ємі фари.

 • Висновки реле (86 і 87) підключаються до масі.


 • Примітка. Краще прокидывать до шпильки лонжерона окремий провід, куди також сходяться маси фар протитуманних фар і провідників.

 • Потім з'єднання ізолюються ізолентою і термоусадочної трубкою.

 • Провід в блоці запобіжників в салоні підключається до роз'єму протитуманних фар , тобто використовується кнопка, запобіжник і реле від ланцюга протитуманних фар.


 • Примітка. Можна робити окремий вимикач в будь-якому зручному місці.
  Харчування береться з +12 В замку запалювання (провід червоно-синього кольору). Тоді вимикання денного світла буде здійснюватися з вимиканням запалювання.

  В обов'язковому порядку потрібна установка 5А запобіжника.

  Ну, ось і все. Своїми руками вдалося не просто замінити лампу дальнього світла, але і помітно поліпшити світлові показники фар.

  Інструкція, дана в цій статті, підказує, як діяти в тій ситуації, коли виникли неполадки зі світлом далеких фар, просто ідеально. І примітно, що, навчившись самостійно міняти лампи фар і модернізувати їх, можна непогано заощадити, адже ціна на лампи не дорога, а за послуги ремонтникам платити не потрібно.