Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2112: повітряний фільтр - як проводиться заміна

24.12.14, Ваз
2153
 • 1 Як все це відбувається
 • 2 Заміна
 • 2.1 Аналогічна заміна на інших моделях ваз

 • Ваз 2112: повітряний фільтр - як проводиться заміна
  Повітряний фільтр ваз 2112
  Як правило, на ваз 2112 повітряний фільтр, заміна якого труднощів ніяких не уявляє, часто засмічується. І з цієї причини на ваз 2112 заміна повітряного фільтра проводиться кожні 10 тис. км пробігу, як встановив виробник, а набагато частіше.


  Як все це відбувається


  В процесі експлуатації авто, двигун споживає великий обсяг очищеного повітря і,поступово, фільтруючий елемент засмічується. При цьому на ступінь засміченості впливають умови, в яких автомобіль експлуатується.
  Ваз 2112: повітряний фільтр - як проводиться заміна
  Заміна повітряного фільтра ваз 2112
  В основному заводами-виготовлювачами встановлюється оптимальний ресурс даного елемента в 10-15 тисяч елементом для автомобілів ВАЗ з круглим елементом, який використовується в машинах ВАЗ 2101-2107 і 2108-2109. Наступні моделі, починаючи з ВАЗ 2110 оснащуються повітряним фільтром з встановленим мото-ресурсом в 30 тисяч кілометрів, зазначеним на кришці фільтруючого елемента.
  Примітка. Однак не рекомендується суворо дотримуватися даних правил і здійснювати заміну раніше зазначених параметрів.
  У тих випадках, коли машина експлуатується в суворих кліматичних умовах (піщана місцевість, висока запиленість повітря), повітряний фільтр необхідно замінювати у 15-2 рази частіше рекомендованих термінів заміни. Для власників авто сучасна заміна фільтруючого елемента не обтяжлива порівняно з витратами на дорогий ремонт більш складних агрегатів, які виходять з ладу із-за звичайного забруднення повітряної, паливної або масляної системи.  Примітка. Якщо в процесі проведення технічного обслуговування машини, на фільтруючому елементі виявляються розриви або інші механічні пошкодження, то не варто намагатися його відремонтувати, відкладаючи заміну на «потім». Пошкоджений фільтр потрібно обов'язково і терміново змінювати.

  Заміна


  Ваз 2112: повітряний фільтр - як проводиться заміна
  Заміна повітряного фільтра на ваз 2112
  Для проведення робіт знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • Новий повітряний фільтр;

 • Ключ на «10»;

 • Чисті ганчірки або губки;

 • Торцева головка на «8»;

 • Викрутка.


 • Ваз 2112: повітряний фільтр - як проводиться заміна
  Ваз 2112 повітряні фільтри
  На карбюраторних авто ВАЗ 8-ої і 9-ої серії з встановленим круглим повітряним фільтром, його заміна проводиться аналогічним чином.

  Заміна виконується наступним чином:

 • Спочатку необхідно відкрити капот і підібратися до корпусу повітряного фільтра ;

 • Потім відкручуються три гайки, щоб зняти кришку повітряного фільтра. Для цього може знадобитися ключик на «10»;

 • Після цього відгвинчують гайки, отщелкиваются 4 пружинні фіксатори, знімається кришка і відкладається в сторону;

 • Дістається фільтруючий елемент.


 • Примітка. Досить часто на фільтруючому елементі можна побачити сліди від масла, це означає, що двигун разом з картерними газами кидає масло, ніж зменшується мото-ресурс фільтра.

  У таких випадках необхідно встановлювати маслоуловитель картерних газів, який можна купити в магазині або зробити самостійно, так як на ваз 2112 масло в повітряному фільтрі може зіграти злий жарт.
  До речі, на ваз 2112 масло в патрубку повітряного фільтра також свідчить про обов'язкове встановлення маслоуловителя.
  Ваз 2112: повітряний фільтр - як проводиться заміна
  Ваз 2112 фільтр повітряний
  Отже:

 • Після вилучення відпрацьованого елемента необхідно добре витерти сміття та пил, що залишилася на дні корпуса;

 • Після виконання низки необхідних операцій щодо усунення пилу і бруду встановлюється новий повітряний фільтр, заздалегідь куплений в магазині. При несильних забрудненнях в деяких випадках фільтр можна продувати стисненим повітрям і встановлювати назад.


 • Ваз 2112: повітряний фільтр - як проводиться заміна
  Ваз 21124 повітряний фільтр
  Примітка. На фільтрі з зовнішньої сторони є додаткова фільтруюча смужка. Деякі водії в процесі установки фільтра її викидають, але шкоди від неї немає, хоча і користі мало,тому прибирати або залишати на власний розсуд.

 • Фільтруючий елемент укладається в корпус і прикривається кришкою. Збирається все в зворотному розбиранні порядку, досить просто і швидко.


 • Ваз 2112: повітряний фільтр - як проводиться заміна
  Корпус повітряного фільтра ваз 2112
  В процесі заміни фільтра слід перевірити ще деякі моменти. Від корпуса фільтра до кришки головки блоку проходить патрубок, який потрібно від'єднати, послаблюючи стяжний фіксуючий хомут.

  З цього патрубка гази з головки блоки повертаються в систему приготування паливної суміші.Після цього знімається корпус.

  Для цього за допомогою торцевої головки на «8» відвертаються 4 фіксуючі гайки і акуратно знімаються. Для того щоб не упустити гайки у впускний колектор, краще закривати попередньо отвір шматком матеріалу.

  Потім залізна притискна пластина і корпус знімається зі шпильок. Далі необхідно оглянути ущільнювальну прокладку, яка знаходиться в корпусі.

  При її пошкодженні, необхідно її замінювати. При подальшій збірці також потрібно стежити, щоб вона сідала щільно і рівно на своє посадочне місце.

  Дане відео може бути корисним.


  Примітка. В процесі заміни фільтра та його подальшої експлуатації потрібно стежити, щоб його кришка прилягала щільно до еластичному обідку корпусу. При неправильному приляганні кришки можуть утворюватися щілини в даному сполученні, через які в двигун буде потрапляти частина повітря. Рекомендується використовувати в процесі фото матеріали.

  Аналогічна заміна на інших моделях ваз


  З заміною повітряного фільтра на авто ВАЗ-2110-2115 також не повинно виникнути жодних проблем - всі роботи проводяться своїми руками майже аналогічним чином. У цих машинах фільтр розташований у квадратному пластмасовому корпусі, в основному, з правого боку попереду.

  У таких моделях застосовується інжекторна система, тому потрібно зняття фішки з проводами, що йде до датчика витрати повітря , щоб не зламати або пошкодити його. З цим датчиком необхідно бути дуже акуратним, так як деталь коштує дорого.

  Отже:

 • Спочатку необхідно відгвинтити за допомогою викрутки 4 болта, фіксують кришку фільтра;

 • Після відгвинчування кришки, виймається фіксуючий елемент;

 • Залишається тільки укласти новий фільтр.


 • Примітка. В процесі установки потрібно бути уважним, для правильної установки фільтра потрібно перед вийманням приладу звернути увагу на його розташування. Також внизу корпусу є напис.

 • Далі фільтр встановлюється на місце і кришка закривається. Не слід забувати встановлювати назад фішку до датчика витрати повітря.

  Вона вставляється в посадочне місце до клацання.


 • В установці фільтрів труднощів не виникає і можна швидко впоратися з цим завданням. Після складання потрібно завести двигун і перевірити роботу.

  У тих випадках, коли робота двигуна після установки фільтра нестійка, то це означає, що установка його виконано не правильно. Потрібно знову виконати всі перераховані вище операції, але на цей раз встановити в необхідне положення фільтр.

  Інструкція рекомендує робити все строго за правилами. Найменше відхилення від порядку дій здатне призвести до сумного результату.

  Навчившись робити все самостійно, можна непогано заощадити, адже ціна на послуги подібного роду в автосервісах недешево коштує.