Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна контактних кілець генератора ваз 2109 своїми руками

24.12.14, Ваз
2646
 • 1 Обов'язкове обслуговування генератора
 • 1.1 Як перевірити натяг генераторного ременя
 • 1.2 Перевірка механізму контрольної лампочки
 • 1.3 Перевірка генератора
 • 2 Зміна зношених кілець генератора
 • 2.1 Рекомендації

 • Заміна контактних кілець генератора ваз 2109 своїми руками
  Заміни контактних кілець генератора
  Як правило, генератор ВАЗ є надійним пристроєм, витримує вібрації двигуна, підвищену температуру під капотом і впливу навколишнього середовища (мається на увазі пил, вологість, бруд). Іноді трапляється так, що несподівано на приладовій панелі загоряється лампочка генератора, при цьому спостерігається стрімкий розрядження акумулятора.

  Напевно, мало хто знає, як обслуговувати і перевіряти генератор в будь-яких умовах, можливо, знадобиться заміна контактних кілець генератора ВАЗ 2109. Дана інструкція покаже, як проводиться заміна контактних кілець на генераторі ваз 2109.


  Обов'язкове обслуговування генератора


  Заміна контактних кілець генератора ваз 2109 своїми руками
  Ваз 2109 генератор
  До таких дій відносять:

 • очищення зовнішніх поверхонь;

 • перевірку фіксації генератора до машинного двигуна;

 • перевірку надійності кріплення проводів генератора й регулятора напруги;

 • перевірку натягу приводного ременя генератора. Якщо воно слабке - робота генератора буде нестійкою, якщо ж навпаки, сильне - ремінь і підшипники швидше зноситься.

  Такий параметр бажано перевіряти через 10 тис. км пробігу;

 • перевірку самого генераторного ременя, не допускаються тріщини і розшарування;

 • перевірку стану підшипників генератора . Для цього знімається ремінь і рукою обертається ротор, якщо є заїдання або люфт, чути шуми і клацання, потрібно обов'язково змінити підшипники.


 • Виходячи з такого перерахування, можна зробити висновок, що для самостійного обслуговування генератора не потрібні спеціальні знання чи навички.
  Примітка! Такі перевірки можна робити до того моменту, поки не відбудеться поломка.

  Як перевірити натяг генераторного ременя


  Заміна контактних кілець генератора ваз 2109 своїми руками
  Ваз 2109 генератора
  Якщо вже мова зайшла про ВАЗ 2109 то його ремінь генератора у нормі повинен прогинатися приблизно на 1015 мм, якщо прокласти зусилля 100 Н. Краще всього оцінювати натяг ременя спеціальним індикатором, якщо немає такої можливості, можна обійтися побутовим безменом.  Примітка! При необхідності підтягування або ослаблення ременя, потрібно послабити гайку, перемістити генератор до/від двигуна, після чого знову затягнути.

  Перевірка механізму контрольної лампочки


  Бажано перевіряти функціонування генератора при включенні двигуна контрольної лампочки, розташованої на приладовій панелі. Коли включається запалювання до активації двигуна, лампочка світиться, це говорить про її працездатності.

  Після запуску двигуна лампочка гасне, що свідчить про нормальному режимі роботи генератора.

  Якщо лампочка яскраво світиться або працює в напівнакалу при активному двигуні, то, швидше за все, сталося натяг або обрив ременя. Також це може вказувати на проблеми в ланцюзі або в самому генераторі.
  Примітка! У генераторної установки в нормі напруга буде дорівнювати 135-142 Вольт. Цю величину можна вимірювати на клемах АКБ допомогою вольтметра.

  Перевірка генератора


  Активна контрольна лампочка заряду акумулятора не завжди свідчить про внутрішні неполадки генератора. Зазвичай несправність генератора проста і помітна.

  Перед демонтажем генератора, не зайвим буде знайомство зі схемою діагностики механізму. У деяких випадках знадобиться вольтметр, який має шкалу не менше 15 Вольт.

  Якщо при діагностиці видно, що ланцюг справна і проблема криється в генераторі, то після демонтажу генератора перевіряються всі ланцюги, в тому числі і реле-регулятор.
  Примітка!

  При монтажі «потужної» акустики або інших приладів споживання напруги, штатний генератор навряд чи впоратися з таким навантаженням. Виходом з цієї ситуації буде заміна генератора або його доопрацювання.
  Зміна зношених кілець генератора


  Заміна контактних кілець генератора ваз 2109 своїми руками
  Ваз 2109 на генераторі
  При експлуатації генератора рано чи пізно відбувається зношування деяких його складових. Звичайно, простіше простого - купити новий механізм, але для чого витрачати свої гроші, якщо генератор можна виправити власноруч?

  Для цього не потрібно багато досвіду і застосування спеціальних інструментів.

  Генератор машини ВАЗ 2109 може вийти з ладу з деяких причин, які зазначаються у книзі з ремонту. Там же можна знайти інструкцію по розбору пристрою.

  Найчастішою причиною поломки генератора вважається зношуваність його кілець:

 • Спочатку потрібно придбати нові кільця в спеціальному магазині.

 • З моторного відсіку знімається генератор.

 • Великим ріжковим ключем потрібно натиснути на підшипник механізму. Ротор затискається у вертикальному стані, після цього нижнім рогом витягується зовнішнє кільце підшипника.

  Якщо не виходить виконати такі маніпуляції, то потрібно спробувати підчепити цей підшипник плосконосой викруткою. Деталь знімається так, щоб вона не перекашивалась при русі.


 • Заміна контактних кілець генератора ваз 2109 своїми руками
  Ваз 2109 генератори

 • Коли підшипник знятий, відразу можна побачити пластмасову заглушку у формі хреста, її також знімають. Під заглушкою є два контакти, які потрібно відігнути, звільняючи виходи роторної обмотки.

  Для цих дій краще застосувати викрутку або плоскогубці.

 • Відламуються присутні контакти, і знімається старий хвостовик.

 • Як правило, куплені кільця відразу не влізуть, їх потрібно забивати маленьким молотком. Якщо виникає необхідність, їх можна обробити напилком.

  В окремих ситуаціях нові кільця виявляються короткими, тому для вирішення проблеми на вал треба насадити пластикову втулку, яка не допустить перекосу. В іншому випадку щітки зношуються значно швидше.

 • Контакти згинаються максимально щільно, їх можна взагалі припаяти до самої обмотці, яка накривається зверху пластмасовим кожухом. Тільки після цього насаджується підшипник.

  Перед установкою генератора на своє місце потрібно змастити його кільця, такі заходи допоможуть знизити ймовірність їх зносу в процесі притирання.

 • В результаті ресурсу генератора повинно вистачити як мінімум на два роки.

 • Після установки підшипника потрібно оцінити легкість його роботи з боку замінених контактних кілець. Якщо є люфт, перекат або заклинювання, потрібно заміна підшипника .

 • Кришка генератора, розміщена зверху кілець, повинна бути повністю цілою, не допускається наявність тріщин, дірок або інших пошкоджень. Якщо такі дефекти все ж таки присутні, кришку змінюють. • Рекомендації


  Заміна контактних кілець генератора ваз 2109 своїми руками
  Заміна кілець
  При експлуатації своєї машини рекомендується частіше звертати увагу на вольтметр, на якому вказується заряд акумулятора. Якщо показник заходить за червону граничну межу, то це означає, що генератор подає недостатньо напруги або взагалі зупиняє свою роботу.

  У подібних ситуаціях відразу потрібно відключити всі додаткові пристрої споживання енергії і їхати до місця виконання ремонту. По суті, змінити контактні кільця генератора не так складно, є відео і фото, набагато важче виявити несправності.

  Для цього потрібно хоча б трохи розбиратися по темі. Сьогодні інтернет надає відмінну можливість непрофесіоналам, які хочуть заощадити на ремонті свого авто, зробити ремонт своїми руками.

  Звичайно, знадобиться детальна інструкція, яка також надається в мережі і запасні елементи, ціна яких безпосередньо залежатиме від обраного виробника.