Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками

24.12.14, Ваз
2905
 • 1 Важливі моменти
 • 2 Пристрій і регулювання ременя генератора
 • 3 Найпростіша заміна ременя ГРМ на ВАЗ 2110
 • 3.1 Заміна ременя ГРМ на автомобілях з ГУР
 • 3.2 Заміна ременя ГРМ на автомобілях без ГУР

 • Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками
  Ремінь генератора
  Як і інша деталь машини, ремінь генератора також з часом зношується. В даній ситуації є деякі поради по термінах.

  Замінити ремінь генератора ваз 2110 потрібно строго у термін, коли він зношується. Ремінь генератора ваз 2110 8 клапанів або 16 кл. замінити можна спокійно своїми руками.

  Про це і піде мова в даній статті.


  Важливі моменти


  Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками
  Ремінь генератора ваз 211016 клапанів
  Таким чином, на машинах ВАЗ 2110 міняти ремінь ГРМ потрібно через кожні 45 тис. кілометрів пробігу. Ця цифра не є остаточною, вона вказана приблизно і залежить від умов експлуатації автомобіля.

  З цієї причини потрібно перевіряти ремінь на предмет цілісності кожні 10 тис. кілометрів.
  Примітка! Варто відзначити, що зношений ремінь, який був замінений з тієї причини, що «прийшов час» ще працездатний, не потрібно одразу викидати, нехай він буде в якості запасного елемента.
  Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 як підтягнути ремінь генератора
  На правильне функціонування всього вузла більшою мірою впливає натяг ременя ГРМ. Наприклад, якщо після зміни ременя генератор починає вити, то, найімовірніше, ремінь просто перетягнуть.

  Якщо елемент прослизає, це може говорити про його неправильної затягуванні.

  Звичайно, для заміни ременя, в принципі, як і для зміни троса зчеплення , необхідні деякі запасні деталі з інструментами. При купівлі запасного елемента потрібно знати розмірні параметри ременя, при цьому бажано віддавати перевагу тільки відомим виробникам.

  Пристрій і регулювання ременя генератора


  Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 ремінь генератора 8 кл
  Як правило, для функціональності машини, мало палива в бачку, також не обійтися без електричної енергії. Якщо двигун внутрішнього згоряння забезпечити генератором, самостійно виробляється електрика.

  Шків кінця колінчастого валу двигуна зв'язується зі шківом валу генератора за допомогою ременя, передавального обертальні рухи. Для безперебійної та ефективної пасової передачі натяг ременя генератора виконується до деякої міри.

  Показники натягу ременя ГРМ позначаються виробниками машин.  Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 натягнути ремінь генератора
  З існуючих способів регулювання натяжки ременя виробник моделі ВАЗ 2110 припускає саму надійну конструкцію без допоміжних роликів. У такому разі натяг виконується шляхом відводу генератора від мотора за допомогою спеціального кронштейна з натяжним болтом.
  Примітка! По суті, процедура по натяжки ременя не складна, її може зробити навіть початківець автолюбитель. Але, незважаючи на це, потрібно мати навички регулювання ступеня натяжки, оскільки свист від ременя ГРМ можна прибрати саме цим способом.
  Щоб ремінь мав необхідної регулюванням, рекомендується:

 • відключити клеми АКБ;

 • за допомогою гайкового ключа послабити верхні і нижні кріпильні гайки генератора(див. Ваз 2110 ремонт генератора: робимо все своїми руками );

 • провернути натяжний болт по стрілці годинника, домагаючись необхідної натяжки (при натисканні повинен дотримуватися прогин між шківами, рівний 10-15 мм);

 • кріпильні гайки генератора добре затягуються.


 • Примітка! Якщо не виходить провести дії за один раз, регулювання потрібно повторити, але перед цим потрібно провертання колінчастого вала двигуна. Роблять 2-3 обороту і перевіряють, чи змінилося що-то.
  Найпростіша заміна ременя ГРМ на ВАЗ 2110


  Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 свистить ремінь генератора
  За своє недовге життя ремінь генератора витримує значні механічні навантаження, тому не дивно, що він швидко зношується. У частих випадках ремінь генератора розривається, але це відбувається із-за перевищення запасу його експлуатації.

  Як правило, пробіг машини між кожною зміною ременя повинен становити не більше 50-60-ти тис. кілометрів.
  Примітка! Фахівці рекомендують своєчасно міняти ремені навіть у тих випадках, якщо вони візуально в нормальному стані.
  Насправді процедура по заміні цієї деталі не надає особливих складнощів. Для проведення цих ремонтних робіт потрібно обзавестися парою гайкових ключів і, звичайно ж, новим ременем.

  Заміна ременя ГРМ на автомобілях з ГУР


  Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками
  Ваз 21102 ремінь генератора
  Наприклад, при зовнішньому огляді ременя виявлено, що присутні тріщини, тоді не обійтися без обов'язкової заміни цієї деталі. У цьому випадку ремінь генератора проходить через: шків коленвала, ролик натягу, вал генераторний, вал насоса ГУР, шків колінвала.

  В результаті ремінь прокручується ліворуч навколо рухової опори. Для його зняття потрібно буде відвернути опору і підняти ДВС, тільки після цього знімається сам ремінь.
  Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками
  Ваз 21103 ремінь генератора
  Роботи необхідно виконувати в цій послідовності:

 • послаблюється ремінь генератора, відкручується рухова опора:

 • міг викрутитися з корпусу шків ГУРа, який при покачиваниях знімається. В результаті можна легко дістати опорний болт ДВС;

 • підводиться мотор, при цьому непотрібно знімати захист картера. Для здійснення подібної процедури рекомендується скористатися пляшковим домкратом. Ним доведеться працювати тільки через отвір, призначене для зливу масла.

  Якщо мається на увазі робота з допомогою колісного домкрата, потрібно знімати захист картера;

 • гайка опори легко демонтується, після чого витягується ремінь генератора (його протягують через опору).


 • Подальший монтаж ременя ГРМ здійснюється в протилежному розбору порядку.
  Примітка! Якщо деталь не замінити вчасно, порушиться робота всієї машини.
  Як замінити ремінь генератора ваз 2110 своїми руками
  Короткий ремінь генератора ваз 2110
  Для успішної самостійної заміни ременя ГРМ потрібно купити необхідний типорозмір. Для ВАЗовской «десятки» вистачає довжини 1115 міліметрів.

  Такий ремінь повинен забезпечуватися шістьма струмочками.
  Примітка! Натяг ременя має велике значення.

  Якщо він недостатній, підвищиться зношуваність елемента і погіршиться підзарядка АКБ. У випадку з надмірною натяжкою прискориться поломка підшипників генератора.

  Заміна ременя ГРМ на автомобілях без ГУР


  Природно, якщо виникають якісь збої в функціональності машини, потрібно відшукати причини подібної поведінки. Наприклад, перевірку акумулятора потрібно робити, якщо з'являються проблеми з електричної частини (освітлення тощо).

  Несправність ременя можна виявити шляхом оцінювання його натягу.Частина ременя, що знаходиться між генератором і колінчастим валом, при зусиллі повинна прогинатися на 15-15 міліметрів.

  Якщо такий факт не спостерігається, потрібно правильно перевірити натяг. Щоб це здійснити, необхідно послабити верхні і нижні кріпильні гайки генератора.

  Тільки після цього обладнання відводять від блоку циліндрів . За допомогою таких заходів можна спокійно відрегулювати натяг ременя.

  Якщо його потрібно послабити, потрібно провертати регулювальний болт проти стрілки годинника.
  Примітка! Здійснювати заміну ременя ГРМ краще знизу машини, тому необхідно підняти її верхню частину і прибрати захист картера на двигуні.
  Для виконання заміни необхідно послабити затягування кріпильних гайок двигуна, вивертаючи регулювальний болт. Після цього генераторне обладнання по максимуму переміщується до блоку циліндрів, а зношений ремінь демонтується.

  Звичайно, відремонтувати будь-яку неполадку машини можна в умовах автосервісу, але дрібні ремонтні роботи краще виконувати за допомогою відео та фото своїми руками, це також стосується заміни ременя генератора на машині ВАЗ. Покрокова інструкція допоможе навіть новачкові-автолюбителю.

  Виконуючи самостійний ремонт, є велика ймовірність заощадити гроші, оскільки ціна ремонту на СТО далеко не демократична.