Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2109 стукіт в двигуні: можливі причини

24.12.14, Ваз
3156
 • 1 Перші ознаки стуку шатуна
 • 1.1 Зони для прослуховування у двигуні ВАЗ 2109 виникають стукотів

 • Ваз 2109 стукіт в двигуні: можливі причини
  Двигун автомобіля ВАЗ 2109
  Двигун автомобіля ВАЗ 2109 - його серце. Поява будь-якого додаткового звуку повинно насторожити автовласника.

  Якщо з'явився на авто ВАЗ 2109 стукіт в двигуні необхідно терміново провести діагностику і усунути несправності. У цьому випадку агрегат доведеться розбирати на СТО або своїми руками в гаражі.

  Стаття пропонує ознайомитися з етапами робіт.


  Перші ознаки стуку шатуна


  Дуже часто, до 95% автолюбителів пов'язують будь-стук з клапанами. Пов'язано це з поширенням звуку по всьому двигуну, а водій слухає його зверху і здається, що клапана почали стукати.

  Першими ознаками, що на авто ВАЗ 2109 застукав двигун будуть такими:

 • З'явився стукіт, і впало трохи тиск масла.

 • Двигун на холостих обертах працює чисто, а тиск масла впало. Це тільки тоді, коли стукати двигун тільки починає.

  Потрібно збільшити газ, якщо при зростанні стукоту, а його звук глухий, нагадує стукіт молотка по чавуну - двигун стукає. У цьому випадку дістатися додому можна, але на малих обертах двигуна, їхати внатяг, щоб не було чутно стукоту.

 • На автомобілі ВАЗ 2109 стукоти в двигуні виявляються і на холостих обертах, їхати далі не можна. Потрібно збільшити газ, якщо глухий звук посилюється, то потрібно по черзі зняти ковпачки зі свічок, на холостих обертах.

  Ослаблення звуку або його зникнення вказує на стукіт шатуна цього циліндра.


 • Порада: Ремонтувати двигун, який пройшов велику відстань, потрібно при поганому тиску масла. В цьому випадку потрібно прошліфувати колінчастий вал, поміняти поршневу групу, притерти клапана.

  Зони для прослуховування у двигуні ВАЗ 2109 виникають стукотів


  Існує кілька зон, які можуть вказати на несправність в тій чи іншій частині агрегату:
  Ваз 2109 стукіт в двигуні: можливі причини
  Зони визначення несправностей

 • Зона 1 на фото - стук, що виникає в корінних підшипниках. Небезпечний фактор, що вимагає негайної зупинки автомобіля.

  Глухий стукіт, стукає постійно при різних обертах двигуна, зменшується тиск масла практично весь час горить лампа тиску масла. Перевірити поломку можна так: при їзді на полусинтетическом маслі його кількість дещо зменшується після робочої зміни.

  При використання напівсинтетичного масла навпаки - обсяг його збільшується. Але, краще якщо почувся на ВАЗ 21093 стукіт в двигуні, відразу під ремонтні розміри вкладишів прошліфувати коленвал.

  Ціна такого ремонту буде нижче, ніж той, який буде після остаточної поломки мотора.


 • Низький тиск масла в агрегаті виникає з кількох причин:
 • сильно зносилися шийки колінвала;

 • використання іншого типу масла, можна виявити дуже швидко. Наприклад: спочатку було влито мінеральне масло, потім було прийнято рішення замінити його напівсинтетичним, в цьому випадку тиск буде менше.

  Засмучуватися не можна, якщо лампочка тиску масла на холостих обертах не горить і не з'явився на авто ВАЗ 2109 стукіт двигуна можна їздити без проблем;

 • дуже рідко зменшується тиск масла, з-за неякісного масляного фільтра ;

 • лампочка може спалахнути на холостих обертах, при цьому стукотів немає, несправності масляного насоса. У цьому випадку треба в пристрої старі шестерні маслонасоса замінити новими, але частіше може відбутися ослаблення пружинки в перепускному клапані.

  Тоді досить підкласти під неї від свічки запалювання кільце, тиск масла стане нормальним. • Зона 2 - стук шатунних підшипників. Цей фактор дуже небезпечний, двигун негайно вимагає зупинки і на буксирі транспортування в гараж або автосервіс.

  Звук чути металевий, дзвінкий, ритмічний, середнього тону. Значно зростає із збільшенням навантаження, при відключенні свічок запалювання повністю пропадає.

 • Зона 3 - стук поршневих пальців. Без великого навантаження на двигун можна доїхати самостійно до гаража або автосервісу.

  Стукіт при цьому ритмічний, з різким металевим дзвоном і високим тоном. На будь-яких режимах роботи агрегату, добре чути такий стукіт, а зі збільшенням навантаження на двигун він посилюється.

  Повністю пропадає стукіт поршневих кілець , коли відключаються свічки запалювання.

 • Зона 4 - стук зношених циліндрів і поршнів. Без сильного навантаження на двигун можна самостійно доїхати в гараж або на автосервіс.

  Звук нагадує стукіт глиняного посуду. Особливо добре його чути на холодному двигуні, при прогріванні стукіт починає зменшуватися або зовсім зникає.

 • Зона 5 - стук клапанів. Можна самостійно доїхати до гаража або СТО. На тлі глухого загального шуму чути металевий стукіт.

  Добре прослуховується на середній і малої частотах обертання коленвала з боку ГБЦ, над тими місцями, де розташовані клапана. Часто стукіт клапанів можна переплутати зі стуком штовхачів, але останній має високий тон, змінну гучність, і усунути його практично неможливо. • Порада: не Можна в бензинові двигуни лити дизельні масла. Не можна часто використовувати промивні олії.

  Використання якісного масла, не дає чорних відкладень, своєчасна заміна мастильної рідини, виключає промивку двигуна.

 • Зона 6 - детонаційні стуки двигуна, усуваються при встановленні більш пізнього запалювання на авто ВАЗ 2109. Інструкція радить, що при цьому можна пересуватися самостійно до гаража, але уникати великих навантажень на двигун.

  Як правило, дзвінкі металеві стуки виникають при розгоні автомобіля. Причиною цього може бути неправильна установка запалювання, використання низькооктанового палива, велике утворення нагару в камерах згоряння, перевантаження двигуна при дуже ранньому включення високій передачі.

  Потрібна регулювання запалювання і застосування спеціальних присадок до палива, які видаляють нагар в камерах згоряння та на клапанах.


 • Які заходи приймати при виявленні стукіт у двигуні автомобіля ВАЗ 2109 і як їх усувати, можна побачити на відео. Справна робота двигуна - запорука довгої експлуатації автомобіля в робочому стані.