Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2109: масляний насос - його особливості

24.12.14, Ваз
3876
 • 1 Перевірка датчика тиску
 • 2 Перевірка маслоприемника
 • 3 Знос масляного насоса
 • 4 Конструкція
 • 5 Ремонт маслонасоса
 • 5.1 Заміна

 • Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Масляний насос і його заміна
  За рахунок масляного насоса в двигуні відбувається циркуляція масла під певним тиском. Таким чином, на машинах ВАЗ 2109 масляний насос встановлюється для змащування всіх рухомих частин.

  Тоді, коли механізм зношується або не обертається, знижується тиск складу в двигуні, а це може стати причиною пошкодження або поломки двигуна, потрібна термінова заміна. На ваз 2109 маслонасос може бути легко замінений і власними силами.


  Примітка! Першими ознаками несправностей може бути зниження тиску масляного складу або ж виникнення стукіт в двигуні.
  Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Ваз 2109 масляний насос і його зняття
  Практично для всіх двигунів потрібно всього 07 ат/1 тис. оборотів. Зростання тиску буде спостерігатися при холодному двигуні.

  Зниження буде відбуватися поступово з прогріванням двигуна, тоді струмінь подачі масла значно тоншає. Нормальним тиском при теплому двигуні вважається 21-31 ат.

  Якщо з'явилися ознаки несправності, перше, що потрібно зробити:

 • зупинитися і заглушити двигун;

 • на щупі перевірити рівень масла, при мінімальній позначці потрібно додати складу, доводячи його до максимального показника;

 • завести двигун;

 • безперервне горіння сигнальної лампи, «не сповзання» покажчика до межі норми або продовження шуму в двигуні може вказувати на проблеми з масляним насосом .


 • Примітка! Природно, існують інші причини, наприклад, несправність датчика тиску, маслофильтра, покажчика тиску або маслоприемника.

  Перевірка датчика тиску


  Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Кришка масляного насосу ваз 2109
  Якщо з двигуна не чути незвичайний шум, при цьому рівень масла нормальний, може все одно подаватися сигнал сигнальною лампочкою, який вказує на знижений тиск олії. Тоді, найімовірніше, проблема буде полягати саме в датчику тиску масла .

  Цей датчик, як правило, розташовується на блоці двигуна. Всередині пристрою розміщується предпружиненная діафрагма, а також діафрагма з автоматичним перемикачем, яка володіє великою чутливістю до тиску.

  Даний перемикач призначений для замикання ланцюга сигнальної лампи низького тиску, коли воно знижується нижче певного рівня.

  Причини поломки датчика:
 • якщо діафрагма перестає рухатися;

 • при заклинюванні перемикача;

 • якщо забивається отвір, крізь яке всередину датчика потрапляє масло;

 • при незадовільному підключенні, причиною якого може стати корозія, несправність роз'єму або проводки.


 • Увага! Якщо автомобіль оснащений електронним манометром, всередині датчика буде розміщуватися малий реостат, який при русі цієї діафрагми відправляє сигнал змінного напруги.
  Для перевірки датчика тиску потрібно підключити манометр механічного типу до порту тиску, розташованого на двигуні. Якщо прилад показує задовільний показник тиску, при цьому датчик подає відповідний сигнал, швидше за все, проблема криється в самому датчику.

  І, навпаки, якщо незадовільні показники, це говорить про зношеність насоса або при засміченні маслоприемника.

  Перевірка маслоприемника


  Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Масляний насос ваз 2109
  Як правило, трубка маслоприемника оснащена екраном, на кінці якого є сіточка для запобігання проникнення крупного сміття. За допомогою цього елемента відбувається всмоктування олії в насос з картера.

  Знос насоса може статися із-за попадання вуглецю, забруднень або інших мікроскопічних частинок.

  Для перевірки маслоприемника потрібно:

 • зняти з двигуна масляний піддон;

 • заміна елемента відбувається при забиванні або поломки;

 • почистити маслоприемник досить важко, так як дрібне сміття може бути не помічений.


 • Знос масляного насоса


  Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Масляний насос на ваз 2109
  Маслонасос - це єдиний елемент двигуна, який можна обробити нефільтрованим маслом. Перш ніж зрозуміти, із-за чого відбувається знос масляного насоса, потрібно знати, як він працює і на що реагує.

  Отже:

 • Якщо всередині механізму є зношені механізми або великі зазори між корпусом і шестернями, може спостерігатися витік тиску. Таким чином, не забезпечується нормальний робочий стан двигуна.

 • Масляний складу з картера всмоктується обертаються усередині корпусу шестернями, далі він проходить у маслоприемник, тільки після цього сам насос. За допомогою насоса масло надходить у масляний фільтр під певним тиском.

  Якщо воно холодне, а струмінь товста, тоді перепускний клапан легко відкривається і дає можливість не профильтрованному складу пройти, не потрапляючи на фільтр. За рахунок цього холодний двигун буде розвивати гарний тиск масла до його прогрівання і потоншення струменя.


 • Конструкція


  Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Маслонасос ваз 2109
  Сьогодні є три типи насосів:

 • 2-х шестеренні насоси, у них одна шестерня під'єднується до валу, який починає працювати від проміжного або распредвала ваз . Даний насос встановлюється всередині піддону, розташованого в нижній частині блоку циліндрів.

  Зазвичай частота обертання елемента дорівнює 1/2 частоти обертання мотора.

 • У героторном насосі є обертова мала передача всередині зовнішньої передачі. Цей насос розміщується в нижній області мотора в піддоні.


 • Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Масляний насос старого зразка

 • Внутрішній насос найчастіше встановлюється на фронтальній кришці двигуна. Він починає функціонувати від коленвала.

  Конструктивно такий механізм схожий на героторный механізм, але в даній ситуації він змінює передню заслінку двигуна. В результаті є можливість генерації більшого потоку масла з великим тиском.


 • Ремонт маслонасоса


  Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Масляний насос ваз 21093
  Механізм можна розібрати і виявити ознаки зношуваності або пошкодження самостійно. Зазвичай знос спостерігається в самому корпусі насоса, що стає причиною надмірного зростання зазорів між корпусом і шестернями.

  Для усунення такого дефекту доведеться або змінити корпус, або наплавить, після чого підігнати область зносу. Найкраще змінити маслонасос.


  Заміна


  Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Масляний насос для ваз 2109
  Перед заміною насоса потрібно переконатися, що купується механізм дійсно підходить для двигуна. Якщо не вистачає пропускних характеристик, може статися масляне голодування мотора.

  Коли пристрій кріпиться за допомогою болтів в нижній частині блоку, потрібно використовувати прокладки або кільця ущільнення. Якщо не передбачити такий нюанс або неправильно встановити ущільнювач, може відбутися витік олії.
  Ваз 2109: масляний насос - його особливості
  Масляний насос на ваз 2109
  Примітка! Не рекомендується використовувати ущільнювачі двічі, навіть якщо вироби зроблені з гуми.
  Виявити несправність механізму, а також замінити його можна, спираючись на відео і фотов домашніх умовах своїми руками. Це не складна процедура, тому допоможе сама найпростіша інструкція.

  Головне - правильно вибрати деталь для заміни, її ціна повинна відповідати якості.