Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2109: яке масло вибрати - поради

24.12.14, Ваз
5879
 • 1 Види масел
 • 1.1 Мінеральне масло
 • 1.2 Синтетичне масло
 • 1.3 Напівсинтетичні масла і гідрокрекінг
 • 2 На чому зупинити вибір
 • 3 Масло для нових авто
 • 3.1 Яке масло буде краще

 • Ваз 2109: яке масло вибрати - поради
  Моторне масло
  Як правило, автомобільне масло захищає внутрішні елементи двигуна, які при функціонуванні труться один з одним. За рахунок зниження сили тертя деталі зношуються не так швидко.

  Звичайно, багато залежить і від виду складу, який може характеризуватися різними експлуатаційними параметрами і підходити для тих або інших навантажувальних або температурних умов роботи головного вузла. Таким чином, виникає актуальне питання для власників Ваз 2109 - яке масло вибрати?

  Знаючи, на ваз 2109 яке масло лити, автомобіліст значно продовжить термін експлуатації двигуна машини.


  Види масел


  Всі масла моторні мають різні способи приготування, ступінь в'язкості, енергоощадні параметри і призначення. При покупці масла потрібно брати до уваги рекомендації виробника певної марки транспортного засобу.

  Який же склад більше підходить для спекотного літа?

  Мінеральне масло


  Ваз 2109: яке масло вибрати - поради
  Ваз 2109 яке масло краще
  Мінеральні масла моторні володіють такими перевагами:

 • дешевизна і доступність;

 • хороші в'язкісні, а також температурні характеристики.


 • Крім наведених переваг, існують і важливі недоліки, а саме:

 • його доводиться часто змінювати;

 • не забезпечується достатня захист важливих деталей, якщо передбачаються експериментальні навантаження.


 • Примітка! Якщо автомобіль ВАЗ 2109 має чималий вік і не передбачається часта їзда, такий варіант відмінно підходить для літнього періоду.  Синтетичне масло


  Ваз 2109: яке масло вибрати - поради
  Ваз 2109 яке моторне масло вибрати
  Оскільки двигун ВАЗ 2109 часто піддається значним навантаженням, то для ослаблення зношуваності мотора більше підходить синтетичне з'єднання.

  Переваги:

 • ступінь в'язкості набагато менше, ніж у мінеральних масел;

 • максимальний температурний діапазон;

 • використовується довше і не потрібна часта заміна.


 • Примітка. Мабуть, єдиним мінусом буде його чимала ціна, але вона повністю компенсується гарною роботою мотора, а також відмінною збереженням.

  Напівсинтетичні масла і гідрокрекінг


  Ваз 2109: яке масло вибрати - поради
  Ваз 21093 яке лити масло
  У разі напівсинтетичного масла основою є синтетика, соединяемая з компонентами мінерального походження. За рахунок такої особливості підвищуються показники мінерального складу.

  Що стосується цінової категорії, вартість такого масла набагато нижче, ніж вартість класичної синтетики.Що стосується гідрокрекінгу, то це моторне масло є гідною альтернативою простий мінералки.

  Його вартість приблизно така ж, при цьому характеристики складу значно краще. Незважаючи на цю особливість, проводити заміну масла доведеться часто.

  На чому зупинити вибір


  Навіть у літній період часу у північних областях країни, температура повітря не завжди висока, тому синтетичні масла, що володіють в'язкістю, рівній 5W-40/5W-30 радять заливати в машини ВАЗ 2109 які не мають передпусковим підігрівачами моторного масла.
  Примітка! Якщо мотор фізично застарів або машина існує ще з часів СРСР, не радиться заливати чисте синтетичне масло.
  Таку особливість можна пояснити тим, що всі шлаки, наколенные в моторі за весь період використання, будуть розчинятися, що призведе до запітніння мотора. Крім цього будуть змиватися і всі відкладення, накопичені на каналах мастильної системи.

  В результаті може статися масляне голодування.
  Примітка! В машину ВАЗ 2109 з зношеним мотором не бажано вливати синтетичне масло типу 5W-40 або 5W-30 , так як в циліндро-поршневій групі порівняно збільшені зазори. Може спостерігатися надмірна витрата масла на чад. Іншими словами, склад буде виводитися з труби для вихлопів.

  Масло для нових авто


  Ваз 2109: яке масло вибрати - поради
  Ваз 21093 масло для двигуна
  5W-40 або 5W-30 - хороший синтетичне масло, що характеризується відмінними в'язкі параметрами. Такі масла ідеально протистоять окислення, їх можна використовувати в двигунах, що працюють зі значними навантаженнями або в жаркий період року.

  Виходячи з цього, виникає необхідність часто міняти масло.

  Якщо є необхідність знизити навантаження на новенький мотор «дев'ятки», краще придбати синтетичне мастило типу 5W-40/5W-30 володіє:

 • зниженими рідинним тертям;

 • високим показником в'язкості, за рахунок якого знімається навантаження з АКБ і стартера(див. Ремонт стартера Ваз 2109 своїми руками - можливість непогано заощадити ) при включенні двигуна. • Яке масло буде краще


  Отже:

 • Професійне масло Amsoil є відмінним варіантом синтетичного масла для двигуна, який може впоратися з різними завданнями навіть у тих ситуаціях, коли воно відпрацювало порівняно довгий термін. Варто відзначити серію масла 0W-30 ідеально підходить для спекотного літа.

 • Castrol Edge with Syntec Technology більше підходить для нових автомобілів. Таке масло підійде для тих автовласників, у яких машин показники пробігу перевищують середньостатистичні цифри.

  Цей склад не потрібно часто міняти, при цьому забезпечується належний захист проти зношуваності деталей. Також гідно оцінюється органічне поєднання присадки зі стандартним синтетичним складом.

  Дане поєднання дає можливість знизити тертя, заощадити паливо і поліпшити можливості двигуна.

 • Масло Mobil 1 - це, мабуть, саме знамените масло, яке застосовують великі автомобільні концерни «Порше» і «Мерседес». Причина такої популярності полягає в найвищій продуктивності і в продовженні життя автомобільного мотора.

  Незважаючи на наявні переваги, не всі автовласники зможуть дозволити собі таку розкіш.


 • Примітка! Вибирати масло моторне для машин ВАЗ 2109 потрібно, виходячи з рекомендацій виробника або порад майстра. Головне - це забезпечення нормальної експлуатації двигуна та захист деталей від швидкої зношуваності.
  Поміняти моторне масло простіше, ніж його вибрати, якщо процедура виконується вперше, достатньо один раз подивитися відео і фото, при цьому не обов'язково звертатися на СТО, все реально зробити своїми руками без чиєї-небудь допомоги. Також не зайвим буде надана інструкція та поради щодо підбору моторного масла.

  Оскільки це обов'язковий і найважливіший склад для нормального функціонування двигуна і всієї системи автомобіля, рекомендується купувати масло хорошої якості, ціна якого не може бути заниженою.