Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2112: як замінити масляні форсунки охолодження

24.12.14, Ваз
2298
 • 1 Переваги форсунок масляних
 • 1.1 Заміна масляних форсунок
 • 2 Тюнінг автомобілів ВАЗ

 • Ваз 2112: як замінити масляні форсунки охолодження
  Установка масляних форсунок на авто ВАЗ 2112
  Основний агрегат автомобіля ВАЗ 2112 - двигун. Важкі температурні умови роботи вузла призводять до його перегріву, особливо основних елементів, якими є поршні.

  Для зниження температури під час руху автомобіля їх днища охолоджуються маслом. Для цих цілей спеціальні форсунки запресовуються в другий, третьої, четвертої та п'ятої опорах корінних підшипників.

  Це трубки, усередині яких розташовані пружні кульки. Коли двигун починає роботу на підвищених обертах відбувається підвищення тиску масла, яке тисне на кульки знаходяться у форсунках.

  Починають стискатися пружинки, в трубках відкриваються отвори, масло форсунки ВАЗ 2112 потрапляє знизу на поршень. На холостих обертах невеликий тиск масла редукційні клапана, які містять масні форсунки ВАЗ 2112 закриті, що забезпечує нормальну мастило вкладишів колінчастого валу.


  Порада: При перебиранні двигуна або його ремонт потрібно міняти на нові масляні форсунки на ВАЗ 2112. У процесі роботи вони зношуються, а найбільше забиваються, пружинка клапана слабшає. Це призводить до зниження оборотів двигуна, падіння тиску масла і поганому його розбризкування.

  Переваги форсунок масляних


  Поршні блоку циліндрів відлиті із спеціального алюмінієвого сплаву. На кожному елементі монтується три поршневих кільця : внизу - маслосъемное, вгорі встановлені два компресійних.

  На моделі двигуна авто ВАЗ 2112 у поршнів плоске днище, на якому є чотири поглиблення під клапани. Оригінальна плоска форсунка ВАЗ 2112 для охолодження поршнів виконується на двигуні з шістнадцятьма клапанами.

  За рахунок додаткового охолодження поршнів і змащення циліндрів збільшується ресурс двигуна.

  Установка масляних форсунок охолодження дозволяє:

 • Зменшити знос циліндрів і шатунно-поршневої групи.

 • На поршень виявляються значно менші термічні навантаження, які не дозволяють змінювати геометричні розміри деталей.

 • При запуску двигуна на холодно до поршням масло подається досить швидко.


 • Заміна масляних форсунок


  Від того наскільки добре працюють масляні форсунки в блоці ВАЗ 2112 залежить:

 • Змазування дзеркала циліндра, що захищає його від задирів.

 • Охолодження нижньої частини поршня.

 • Відведення надлишкового тепла.


 • На фото показані нові і старі форсунки. Їх відмінність тільки в кольорі, але незалежно від цього старі потрібно замінити.  Ваз 2112: як замінити масляні форсунки охолодження
  Маслофорсунки двигуна ВАЗ 2112 зліва - старі, праворуч - нові
  Основною причиною, по якій виходять з ладу масляні форсунки служить руйнування пружини клапана. З-за цього падає тиск на корінних шийках колінчастого, що призводить до збільшення зносу вкладишів шатунних і корінних шийок.

  Щоб замінити масляні форсунки ВАЗ 2112 потрібно выколоткой з алюмінію або міді вибити їх у бік колінчастого вала.
  Порада: Роботу своїми руками потрібно виконувати акуратно, щоб не пошкодити посадочні отвори.
  Отже:

 • Прибирається стара форсунка і на її місце встановлюється нова, з боку колінвала ваз.

 • Не сильними ударами молотка запресовується новий елемент. При цьому потрібно використовувати з м'якого матеріалу проставку.

 • Інструкція вказує, що засаджувати її потрібно із зусиллям, до певного місця. Тоді форсунка впирається і далі не йде.


 • Порада: Потрібно стежити, щоб масляний форсунка на ВАЗ 2112 не перекрила масляний канал блоку двигуна.
  Ваз 2112: як замінити масляні форсунки охолодження
  Установка масляного форсунки на автомобілі ВАЗ 2112
  Яким чином змінюються масляні форсунки, двигун 16 клапанний ВАЗ 2112 можна побачити на відео. При своєчасній заміні засмічених масляних форсунок ціна ремонту двигуна буде значно зменшена.


  Тюнінг автомобілів ВАЗ


  В автомобілях моделей ВАЗ у яких відсутні масляні форсунки, а «мотор гарячий» бажано встановити такі елементи від двигуна ВАЗ 2112. У цьому випадку найбільше навантажені частини мотора отримають додаткове охолодження.

  Встановлюється плоска форсунка ВАЗ 2112 за допомогою дрилі блоці циліндрів . Спочатку просвердлюється отвір невеликого діаметру, потім великим діаметром на глибину 5 міліметрів.

  Місця для установки форсунок не дуже багато, тому верхня частина форсунки зрізається, як показано на наведеному нижче малюнку.
  Ваз 2112: як замінити масляні форсунки охолодження
  Доробка олійною форсунки авто ВАЗ 2112
  Установлювати форсунки краще так, як показано на малюнку червоними крапками.
  Ваз 2112: як замінити масляні форсунки охолодження
  Установка масляного форсунки двигуна ВАЗ 2112 на ВАЗ 2121
  У цьому випадку в блоці пристрої будуть більше «сидіти», а при правильному напрямку отвори для розпилення масла не буде зачіпати колінчастий вал. За допомогою молотка і напилка, в разі необхідності, можна підправити установку форсунки.

  Діяти треба акуратно, щоб не пошкодити корпус деталі, він дуже легко тріскається і ламається.