Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна распредвала ваз 2110 своїми руками

24.12.14, Ваз
2767
 • 1 Розподільний вал
 • 2 Покрокове керівництво по зміні распредвала на машині ВАЗ 2110
 • 3 Тюнінгові і спортивні распредвали

 • Заміна распредвала ваз 2110 своїми руками
  Распредвал ваз 2110
  Розподільний вал є одним з найбільш важливих частин газорозподільного механізму. ГРМ забезпечує своєчасний запуск чистого повітря, випускаючи відпрацьовані гази з камери згоряння шляхом відкривання і закривання впускних і випускних клапанів.

  Заміна распредвала ваз 2110 - справа відповідальна. Часто її проводять на СТО фахівці.

  Але це зовсім не означає, що заміна распредвала на ваз 2110 не може бути проведена своїми руками. Про це і піде мова в цій статті.


  Розподільний вал


  Заміна распредвала ваз 2110 своїми руками
  Заміна распредвала ваз 2110
  Распредвал розташовується зверху головки блоку циліндрів з допомогою ланцюжка або ременя ГРМ він з'єднується з зубчастої зірочкою коленвала і шківом. До основних проблем, які ремонт або заміну распредвала, варто віднести підвищений ризик зносу, появи подряпин на опорних шийках механізму, а також часті задираки або прогини (деформацію).

  Крім цього, потрібно зазначити зниження тиску в системі змащення двигуна. Причиною такої неприємності може бути значний знос шийок розподільного валу, порушення посадочних підшипників розподільного вала в ГБЦ.

  У другому випадку потрібна повна заміна головки блоку циліндрів, так як гнізда розташовуються безпосередньо в тілі ГБЦ.

  Може спостерігатися виразний стукіт клапанів за умови працездатності гідрокомпенсаторів(див. Заміна гідрокомпенсаторів - як робити правильно ) і збільшених зазорів в приводі клапанів. Причиною може бути зношення кулачків розподільного вала, використання моторного олії низької якості, а також нефункціонуючий або забитий фільтр для масла.
  Примітка! Подібні несправності можуть спричинити за собою втрату потужності і перебої в роботі двигуна.
  У частих випадках распредвал змінюють у процесі тюнінгу машини. У даному випадку більшість майстрів замість штатного розподільного валу встановлюють спортивний із зовсім іншими показниками, фазами впуску/випуску та іншими кулачками.

  За допомогою такого механізму можна збільшити потужність або ККД мотора.При зношуванні газорозподільного вала до максимальної межі, може чутися слабке постукування в області голівки, це і є перші ознаки несправності.
  Примітка! При зміні газорозподільного вала, замінюється не тільки сам механізм, але і його пенал. Тому не рекомендується купувати вал і пенал окремо, так як можуть не збігатися розміри.  У деяких ситуаціях можна обійтися реставрацією валу. В процесі відновлення протачиваются шийки за допомогою шліфувального верстата, на посадкові місця встановлюють ремонтні втулки або на них наварюють аргон з подальшою проточкою.

  Виходячи з практики, слід зазначити, що подібні вироби довго не пропрацює.
  Примітка! Важливою причиною поломки газорозподільного вала є зношування профілю кулачків.

  Покрокове керівництво по зміні распредвала на машині ВАЗ 2110


  Отже:

 • Спочатку знімається кришка клапанів ГБЦ ваз .


 • Заміна распредвала ваз 2110 своїми руками
  Заміна распредвала на ваз 2110

 • Распредвал встановлюється в положенні кінця такту стиску четвертого циліндра.

 • З допомогою ключа 13-го розміру відпускається натягувач ланцюга, далі при упорі монтажки у черевик натяжителя, потрібно міцніше стиснути шток натяжителя, після чого його фіксують, застосовуючи гайку натяжителя ланцюга.


 • Примітка! Якщо процес не виходить виконати, потрібно повністю демонтувати натягувач.

 • Плоскою викруткою акуратно відгинають стопорну шайбу кріпильного болта зірочки розподільного валу.

 • Активують четверту передачу, в цьому випадку распредвал фіксується. Таким чином, він не буде провертатися.

 • Кріпильні болти зірочки вийде відкрутити тільки 17-му ключем.

 • «Постіль» распредвала розбирається при відкручування 9-ти гайок 17-му ключем.

 • Тепер можна спокійно демонтувати розподільний вал разом з «постіллю», знімаючи його з кріпильних шпильок.


 • Заміна распредвала ваз 2110 своїми руками
  Заміна розподільних валів ваз 2110

 • 10-м ключем відкручуються два болти для кріплення упорного фланця, такі заходи дозволяють безперешкодно зняти фланець.

 • Для того, щоб пружини не тиснули, потрібно підняти кулачок, який також демонтується.

 • На заключающем етапі распредвал витягується з «ліжку».

 • Пружина кулачка демонтується.


 • Розбирання повністю закінчена, тепер залишається замінити розподільний вал і зібрати всі деталі в зворотному розбору порядку.
  Примітка! Затягування кріпильних гайок «ліжку» потрібно здійснювати в чіткій відповідності зі схемою.

  Тюнінгові і спортивні распредвали


  Заміна распредвала ваз 2110 своїми руками
  Заміна распредвала в ваз 2110 на спортивний
  Якщо є необхідність зробити тюнінг двигуна, але немає чіткого визначення, який розподільний вал встановити, варто порадитися з майстрами. Крім цього потрібно ознайомитися з основною інформацією.
  Заміна распредвала ваз 2110 своїми руками
  Спортивний распредвал
  Як правило, распредвал може бути низовим або верховим:

 • перевагою першого варіанту є зростання крутних оборотів на «низах», за рахунок цього з'являється можливість різкого прискорення без включення зниженої передачі. При середніх обертах подібні розподільні вали не перевершують серійні вироби, при цьому на високих - вони навіть гірше.

 • у другому варіанті спостерігається зворотна картина, тут маються на увазі високі підйоми, які збільшують потужність двигуна, при цьому високий крутний момент йде в бік високих оборотів. Істотний недолік полягає в провалах на «низах». Чим кращі показники верхового распредвала, тим сильніше таку дію. • Заміна распредвала ваз 2110 своїми руками
  Схема тюнінгу распредвала
  Як правило, тюнінг-розподільні вали мають підйом до 11-ти міліметрів. Якщо такий показник буде більше, то розподільний вал буде називатися спортивним.

  Незважаючи на це твердження, бувають винятки.
  Примітка! Якщо клапан більше піднятий, буде більше потужності, але враховуючи конструктивні особливості, постійно піднімати його не можна.
  Заміна распредвала ваз 2110 своїми руками
  Распредвал тюнінг
  Найчастіше автолюбителі віддають перевагу тюнінг-валів, так як спортивні примірники майже не використовуються в умовах міста. Вони характеризуються малою провалом при «низах», а також малостійкі високі обороти холостого ходу.

  Велика ефективність може спостерігатися виключно на граничних обертах, а це неприпустимо в звичайних міських умовах.
  Примітка! При зміні розподільного валу потрібно знати, що збільшення якості одних показників спричинить за собою зниження інших.
  Будь-який ремонт машини візьмуть на себе майстра СТО, але не обов'язково витрачатися на подібні послуги, оскільки сьогодні за допомогою відео і фото є можливість все зробити своїми руками. Якщо процес заміни розподільного вала виконується вперше, в обов'язковому порядку допоможе покрокова інструкція.

  Так як ціна ремонту в автосервісі зараз висока, більшість автовласників намагаються відремонтувати машину самостійно, користуючись порадами та рекомендаціями. Можливо, заміна деталі таким способом займе більше часу, зате є можливість добре зекономити.