Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2109: причини вібрації на кермі

25.12.14, Ваз
2755
 • 1 Основні вузли рульового управління
 • 1.1 Які причини вібрації на кермі ВАЗ 2109

 • Ваз 2109: причини вібрації на кермі
  Рульове керування автомобіля ВАЗ 2109
  При пересуванні автомобіля по дорозі виникає необхідність змінити напрямок його руху, зменшити швидкість, зупинитися. Для цього призначені механізми управління, які включають в себе управління кермом і гальмівну систему.

  Рульове управління забезпечує рух автомобіля в заданому його водієм напрямку. Одним з найбільш неприємних явищ на автомобілі ВАЗ 2109 - вібрація керма.

  У статті пропонується ознайомитися з причинами виникнення і методами усунення цього явища своїми руками.


  Основні вузли рульового управління


  Управління кермом складається з:

 • Механізму керма, який збільшує і передає зусилля на рульовий привід, що додається до рульовому колесу водієм. В автомобілі ВАЗ 2109 кермовий механізм має реєчну передачу.


 • Ваз 2109: причини вібрації на кермі
  Схема рульового керування авто ВАЗ 2109
  До складу його входять:

 • Рульове колесо - 1.

 • Вал, на кінці якого знаходиться приводна шестерня - 2.

 • Рейка механізму керма - 3.

 • Рульові тяги, права і ліва - 4.

 • Поворотні важелі - 5.

 • Напрямні колеса - 6.


 • При повороті керма водієм приводиться в обертання шестерні, вона змушує переміщатися рульову рейку вліво або вправо. Далі рейка зусилля, яке додається до рульового колеса, передає на рульовий привід.

  Другий вузол рульового управління - привід керма. В автомобілі ВАЗ 2109 він має дві тяги, що передають зусилля на важелі для поворотів телескопічних стійок, розташованих на підвісках коліс та повертаючих їх вліво або вправо.

  Які причини вібрації на кермі ВАЗ 2109


  Найчастіше, на автомобілі ВАЗ 2109 вібрація на кермі з'являється після попадання його в серйозну яму або сезонної перевзуття коліс.

  Биття виникає на швидкості вище 70 км/год, а зі збільшенням її тільки посилюється. Іноді це неприємне явище з'являється і на меншій швидкості.

  Причин для цього може бути багато:
 • Часто на ВАЗ 2109 причина вібрації може бути несумісний дисків з маточинами. Бувають випадки, коли розміри маточини не відповідають діаметру центрального отвору диска.

  Це відбувається при заміні на альтернативні вироби оригінальних колісних дисків. Виробники, для збільшення прибутку, роблять диски універсальними, не звертаючи уваги на особливості існуючих моделей авто.

  Крім цього випускаються неякісні вироби, що мають зміщення центру або ширше центральне отвір під болти кріплення. При виробництві колісних дисків компанії часто звертають увагу на відстань між болтами і їх кількість.

  Але це може створювати проблеми при експлуатації колеса, яке навіть при дуже сильному затягуванні з більшим, ніж потрібно, отвором у маточині автоматично на ній буде сидіти щільно. В результаті після установки колеса, під дією навантаження порушиться його центрування і баланс, що призведе до биття керма.


 • Порада: При незначній різниці в розмірах можна встановити металеві центрувальні кільця. При великих відхиленнях необхідна заміна дисків.

 • Причиною на ВАЗ 2109 вібрації керма може бути неправильна або слабке затягування гайок і болтів для фіксації колеса.


 • Порада: Затяжку болтів потрібно проводити у шаховому порядку, не поспішаючи. Це дасть можливість відцентрувати колесо.

  Не можна затягувати болти при опущеному автомобілі, коду він стоїть на всіх колесах. У цьому випадку колесо не рівно буде стояти, що призведе до виникнення вібрації. Після достатньої затягування всіх болтів машина опускається на колесо і проводиться остаточна дотяжка кріплення.


 • Биття керма може бути із-за дисбалансу коліс, їх погана балансування. Це може виникнути навіть після поїздки на відпочинок, коли на колісних дисках можуть засохнути залишки бруду і стати причиною дисбалансу і викликати вібрацію керма.

 • При виконанні шиномонтажних робіт повинна чітко дотримуватися інструкція. Тільки правильне виконання всіх робіт не приведе до розбалансування коліс, а ціна операцій, не буде надто великий.

 • Диск може пошкодитися при ударі після попадання в яму, наїзді на брівку, що порушує балансування і в результаті на ВАЗ 2109 вібрує кермо.


 • Порада: При заміні шини потрібно ретельно оглядати колісні диски, виявляти дефекти, а при необхідності проводити балансування коліс, як показано на фото.
  Ваз 2109: причини вібрації на кермі
  Балансування коліс автомобіля

 • Причиною биття може бути порушення в роботі ходової частини авто, критичний знос її механізмів і деталей. Наприклад: деформація маточини, поломка опорного підшипника або великий знос наконечників рульових тягах можуть створити биття на швидкості, що пов'язано з виникненням відцентрової сили.


 • Як виконується балансування коліс, для запобігання вібрації керма добре видно на відео. Дотримання елементарних правил монтажу коліс, ремонту або заміни дисків забезпечить водієві комфортні умови при пересуванні на автомобілі.