Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками

25.12.14, Ваз
2535
 • 1 Заміна рульової ваз
 • 1.1 Демонтаж керма
 • 1.2 Демонтаж колонки
 • 2 Установка нової рульової на Ваз 2110
 • 3 Причини, які призводять до швидкого зносу рульової

 • Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  Рульова система і її заміна
  Рульова система автомобіля має дуже важливе значення для забезпечення безпеки під час руху. У разі виникнення будь-яких неполадок, рекомендується поставитися до цього дуже серйозно і усунути несправність, як можна швидше.

  Заміна рульової колонки ваз 2110 вимагає досить кропіткої праці для вирішення цієї проблеми, однак, маючи всі необхідні інструменти і навички, усунути поломку можна. Рульова колонка ваз 2110 легко ремонтується своїми руками.


  Заміна рульової ваз


  Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 кожух рульової колонки
  Для заміни рульової колонки потрібні наступні інструменти:

 • довгий потужний комірець;

 • голівки на 17мм і 30мм;

 • монтування;

 • трещоточная рукоятка;

 • звичайний ріжковий ключ на 17 мм.


 • Демонтаж керма


  Початковим етапом в процесі заміни колонки на ВАЗ 2110 має бути зняття старої деталі. Для початку потрібно зняти колесо керма.

  Для того щоб рульове колесо демонтувати знадобляться наступні пристосування:

 • торцевий ключ на 24 мм;

 • плоска викрутка;

 • шестигранний ключ на 5мм.


 • Виконуються роботи по зняттю колеса в наступній послідовності:

 • відключається мінусова клема акумуляторної батареї.


 • Примітка. Це необхідно для запобігання замикань і з'єднань проводів.
 • потім потрібно повернути кермо так, щоб колеса стали рівне;

 • далі, потрібно викрутити гвинти кріплення корпусних кожухів колонки (їх має бути сім штук) і зняти нижню захист, розташовану під кермом;

 • потім потрібно розблокувати важіль рульової колонки і опустити колонку вниз;

 • рухом вгору, зняти верхній під кожух рульової;

 • підчепивши викруткою декоративну накладку, викрутити два гвинти і вийняти кнопку звукового сигналу;

 • відкрутити кріплення колеса керма.


 • Примітка. Фіксатор керма відкручується не повністю, а таким чином, що б він міг вільно переміщатися по валу.
  Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 рульова колонка
  Примітка: Рульове колесо досить жорстко закріплено на шліцах вала. Це потрібно враховувати і при його знятті переконатися, що маточина рульового колеса зійшла з пазів валу і тільки потім відкручувати гайки кріплення колеса.

  Якщо цю послідовність не дотримати, то колесо може різко зіскочити, тим самим завдавши травму людині або пошкодження автомобілю.
  Перед тим, як остаточно зняти деталь, потрібно запам'ятати або зафіксувати маркером його розташування відносно вала. Аналогічно слід зафіксувати положення перемикача покажчика поворотів по відношенню до пластикового кільця.

  Далі, різко смикнув кільце руками на себе, зняти його з пазів валу. Відкрутити гайку кріплення (тепер вже повністю) і остаточно демонтувати кермо.
  Примітка. Після завершення робіт по заміні колонки, кермо слід встановити на місце. Послідовність робіт повинна бути зворотною наведеним дій .

  Демонтаж колонки


  Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 стук в рульовій колонці
  Після того, як рульове колесо демонтовано, можна продовжувати заміну рульової колонки. Потрібно зняти з рульової колонки підрульові джойстики, вийняти ключ запалювання і зняти кільцеву облицювання транспондера протиугінної системи.

  Потім, вставивши ключ запалювання і провернувши його в потрібне положення, зробити наступне:

 • тонкою викруткою затиснути запірний штифт, через отвір замка запалювання;

 • дістати циліндр замку з корпусу.


 • Далі необхідно зробити наступне:

 • зняти з колонки закріплений блок ИММБ (транспондера);

 • від'єднати електропроводку і блок транспондера від корпусу.


 • Примітка: на блоках, оснащених засувками, треба зняти циліндр замку запалювання, а після цього відокремити блок транспондера від корпусу замку. Якщо виникне така необхідність, то можна зняти захисний ковпачок і від'єднати проводку.
  Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  Знята рульова ваз
  Після цього потрібно акуратно зняти колонки, кришки і пружини. Потім дістати шнур електропроводки з рульової колонки, після чого зняти рукав подачі повітря в ножний колодязь водія і нижні секції обробки панелі приладів.

  Тепер потрібно відзначити положення верхнього з'єднання проміжного вала по відношенню до рульовій колонці, після чого перевернути і зняти стяжний болт хомута. Далі потрібно зняти вал з пазів.
  Примітка: моделі оснащені системою стабілізації передбачають від'єднання електропроводки від датчика, що регулює поворот рульового колеса. За допомогою викрутки потрібно відсунути фіксатор і зняти датчик з насадки і злегка зрушити його вниз.
  Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  Кожух рульової колонки ваз 2110
  У продовженні, потрібно підперти рульову колонку і відпустити верхні болти для кріплення і нижній хомут колонки. Якщо знадобиться, то можна відпустити нижнє кріплення, при цьому, не погнув захоплення. На моделях обладнаних системою стабілізації - потягнути колонку вгору і відкріпити датчик, що встановлений в нижній її частині.

  Далі слід зняти колонку з опорного кронштейна і витягти її з салону автомобіля ВАЗ 2110.
  Примітка: важливо запам'ятати або зафіксувати місця розташування всіляких шайб і прокладок, які встановлені між нижнім хомутом і верхнім кронштейном кріплення рульової колонки.

  Установка нової рульової на Ваз 2110


  Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  Люфт в рульовій колонці ваз 2110
  Коли всі роботи по демонтажу старої рульової колонки здійснені, саме час приступати до установки нової. Перед установкою рульової слід накинути нижнє кріплення (хомут) і затягнути його стяжний болт декількома оборотами.

  Верхній болт на цьому етапі немає необхідності встановлювати. Потім потрібно обережно просмикнути рульову колонку в нижній кріпильний хомут, при цьому ні в якому разі не пошкодивши електропроводку.
  Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  Люфт рульової колонки ваз 2110
  Подальші дії дещо відрізняються в залежності від моделі та року випуску ВАЗ 2110. Моделі, оснащені ESP, передбачають установку на нижню частину рульової колонки датчика, що регулює кут повороту.

  При установці слід проконтролювати надійність спрацьовування фіксатора. На моделі випуску від 2000 року потрібно встановити верхні болти кріплення і затягнути їх, приклавши необхідне зусилля.
  Примітка. Моделі, випущені до 1999 року з шайбами, припускають установку шайб між нижнім опорним кронштейном і поперечиною. Слід встановити нижній хомут кріпильний і верхні болти і затягнути їх, докладаючи відповідне зусилля.
  Для моделей, випущених до 1999 року, де не передбачені шайби, необхідно підібрати їх самостійно (4 штуки за 01 мм) і помістити їх між поперечиною і нижнім опорним кронштейном таким чином, що б вони сформували одну шайбу товщиною 4 мм. Далі потрібно затягнути стяжний болт хомута з необхідним зусиллям.

  Вхопившись за нижню сторону внутрішньої колонки потрібно постаратися виштовхнути колонку в напрямку рульового колеса - вгору. В результаті направляючий рукав (сірого кольору), розташований на нижньому кріпильному сайті повинен бути нерухомим.

  Якщо все-таки він рухається, то потрібно зняти одну з шайб і повторити процедуру перевірки. Далі потрібно вставити і затягнути нижні кріпильні болти, переконавшись, що стопор розташований перед нижнім рукавом.

  На моделях, оснащених ESP, потрібно здійснити з'єднання електропроводки і датчика, що регулює кут повороту колеса. З урахуванням завданих при демонтажі відміток, потрібно встановити проміжний вал на шліци в нижній частині колонки.

  Потім вставити стяжний хомута і ретельно затягнути його. Потім встановити воздуховод і нижні частини оздоблення, закріпити джгут проводки в колонці (проміжних фіксаторах).

  Далі, у зворотному порядку послідовності демонтажу складових, потрібно зробити наступні дії:

 • вмонтувати блок транспондера на місце;

 • прикріпити блок до корпусу замку запалювання;


 • Примітка: на моделях, блоки яких обладнані засувками потрібно встановити циліндр замка запалювання, на моделях, де є засувки - блок встановлюється на корпус замку запалювання, а після цього встановлюється циліндр.

 • Якщо є необхідність, слід приєднати проводку, після чого встановити захисний ковпачок.


 • Наступна дія - установка кришки пружини і колонки. Вставивши ключ в замок запалювання потрібно провернути його у потрібне місце, після чого встановити вимикач на корпус замка запалювання.

  Необхідно проконтролювати надійність спрацьовування фіксатора.
  Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  ИММБ - транспондер
  Далі потрібно вийняти ключ із замка запалювання і закріпити кільцеву облицювання блоку ИММБ (транспондера), встановити підрульові джойстики на рульову колонку. Потім закріпити контактний блок подушки безпеки.
  Примітка: Важливо проконтролювати збіг приймальних отворів і направляючих штифтів і проконтролювати надійність спрацьовування фіксаторів. У тому випадку, якщо засувки фіксаторів будуть пошкоджені - виріб підлягає повній заміні.
  Далі потрібно встановити секції захисту рульовий - спочатку нижній, потім верхній, ввернути їх і ретельно затягнути кріпильні гвинти. Встановити рукоятку на важіль, що регулює положення рульової колонки і затягнути кріпильний гвинт.

  Далі, слід встановити рульове колесо в порядку, зворотному його демонтажу.

  Причини, які призводять до швидкого зносу рульової


  Заміна рульової колонки ваз 2110 своїми руками
  Заміна рульової ваз і демонтаж керма
  Процес заміни рульової колодки можна вважати завершеним. Для того щоб не виникала потреба в заміні цієї деталі надалі, потрібно знати причини несправності рульової колонки і намагатися їх запобігати.

  Серед причин можна виділити наступні:

 • Скрип в рульовій колонці. Причиною скрипу може бути знос елементів, несправність частин блоку підрульових джойстиків, деформація облицювальних панелей;

 • люфт в рульовій колонці - це більш серйозний ознака. Люфт в районі рульового колеса може говорити про те, що шліцьові з'єднання ослаблені.


 • При грамотному підході і якісної установки всіх елементів, рульова колонка може прослужити без заміни досить довго. Ослаблення гайок і болтів сполук може бути причиною появи вільного ходу, а з часом і стирання пазів.

  В результаті колонка виходить з ладу саме тому, що з'єднання не можуть правильно функціонувати.

  Дане відео допоможе все грамотно зробити.  Рекомендується в процесі роботи також користуватися наочним посібником, таким як фотоматеріал або картинки. Не варто сумніватися в результаті, адже своїми руками можна зробити багато.

  Важливо все робити так, як того вимагає інструкція. Таким чином, можна буде непогано заощадити, адже ціна на послуги подібного роду в сервісах дуже висока.