Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2110: заміна реле бензонасоса своїми руками

25.12.14, Ваз
2981
 • 1 Принцип роботи
 • 1.1 Конструкційні особливості реле від національних виробників
 • 2 Самостійне усунення несправностей реле
 • 3 Лагодження бензонасоса

 • Ваз 2110: заміна реле бензонасоса своїми руками
  Розташування реле бензонасоса на ваз 2110
  Як відомо, енергія є пусковим механізмом будь-якого динамічного процесу на земній кулі. Реле з практичної точки зору являє собою пусковий механізм, робота в якому відбувається завдяки змиканню внутрішніх електричних контактів, у результаті чого двигун автомобіля переходить із статичного стану в динамічний.

  Якщо розглянути на ваз 2110 реле бензонасоса, той має деяку специфіку функціонування. Багато водіїв на ваз 2110 де реле бензонасоса знаходиться навіть не знають, не кажучи вже про принцип його роботи.


  Принцип роботи


  Ваз 2110: заміна реле бензонасоса своїми руками
  Ваз 2110 глохне клацає реле бензонасоса
  Принцип роботи наступний:

 • в реле задіяна класична схема змикання контактів;

 • серцевина реле представлена класичної котушкою;

 • задіяна також ручна подача сигналу змикання і розмикання.


 • Сьогодні сучасний європейський автомобіль практично повністю автоматизований і поняття «не заводиться автомобіль» практично не зустрічається в економічно розвинених країнах. Це явище, що пояснюється автоматизацією функціонування реле.

  Зокрема, частота змикання контактів управляє вбудованої бортовою системою контролю плюс до всього матеріал, з якого виконана проводка володіє підвищеними електропровідними властивостями.

  Це в свою чергу дозволяє більш економно і ефективно витрачати матеріально-технічні можливості:

 • По-перше проводка реле від європейських виробників складається з високотехнологічних сплавів, це в свою чергу дозволяє уникнути таких явищ як перегорання проводки в результаті електричних замикань.

 • По-друге швидкість проведення струму досить велика, що забезпечує практично миттєву передачу електричного імпульсу з пункту А в кінцевий умовний пункт Б.


 • Примітка.

  Незважаючи на численні переваги реле європейських виробників, з практичної точки зору воно для пересічного автомобіліста є малодоступним. В силу вузького технічного спектру сумісності і досить високої ціни.

  Конструкційні особливості реле від національних виробників


  Ваз 2110: заміна реле бензонасоса своїми руками
  Ваз 2110 як перевірити реле бензонасоса
  Практично всі реле національного автопрому є ідентичними відносно один одного, так як випускаються приголосному загальним принципом, який був розроблений ще в далеких 70-80-их роках.

  Отже, реле складається, як правило, з 4-5 п'яти висновків. Особливість будови 4-х вивідного реле полягає у відсутності центрального виводу.

  До мережі електрообладнання реле підключається за допомогою спеціалізованого штекера з щільної пластмаси. Всередині даний штекер містить спеціальні отвори для проводів, які в народі именуемы, як «манки».

  Всередині самого ж реле, розташована котушка, яка прикріплена сердечника.  Ваз 2110: заміна реле бензонасоса своїми руками
  Ваз 2110 реле включення бензонасоса
  Отже:

 • Під час подачі напруги сердечник электрокатушки автоматично намагнічується, тим самим притягуючи до себе рухомий контакт, таким чином відбувається змикання електричних контактів, у результаті чого власне і формується іскра.

  Сам же рухливий контакт добре фіксується в певних положенні пружиною. Рух контактів цілком залежить від електромагнітної активності сердечника.

 • Всередині реле розташовано два рухомих і два нерухомих контакту. Якщо реле представлена 4-ма контактами, то воно працює виключно на замикання, якщо 5-ю то воно функціонує у двох основних режимах: змикання і розмикання.

  Сучасні реле оснащені 5-ю контактами, так як в такому випадку, ефективність і надійність функціонування підвищується в рази.


 • Примітка.

  Слід завжди звертати увагу на цифри, які розташовані ззаду на зовнішній поверхні реле, так як вони відображає контакт з яким внутрішнім елементом реле з'єднаний. Якщо підвести дріт плюс або мінус не до того контакту, то замикання реле не уникнути.

  Самостійне усунення несправностей реле


  Ваз 2110: заміна реле бензонасоса своїми руками
  Ваз 2110 реле электробензонасоса
  Основні причини, які можуть привести реле в несправний стан:

 • термін експлуатації превысился значно;

 • низькоякісний матеріал котушки реле і його контактів;

 • неправильне з'єднання електропроводки реле і т. п.


 • Ваз 2110: заміна реле бензонасоса своїми руками
  Ваз 21102 реле бензонасоса
  Як правило, причин виходу реле - незліченна безліч, а результат один - автомобіль просто не заводиться. Отже, існує два можливих варіанти: поломка реле або бензонасоса(див. Ваз 2110: проблеми бензонасоса і всі про це ).

  Якщо чути хоч який-небудь електричний звук під час спроби завести автомобіль, значити реле функціонує справно, а проблема криється в бензонасосі.
  Ваз 2110: заміна реле бензонасоса своїми руками
  Ваз 21104 реле бензонасоса
  Головною і найбільш поширеною причиною неможливості призвести двигун в активний стан, є засмічення сіточки бензонасоса .

  У зв'язку, з чим її необхідно замінити, щоб ліквідувати дану проблему, що склалася:
  Примітка. Завжди повинна бути під рукою фільтраційна сітка для бензонасоса, а бажано, щоб їх було кілька, в іншому випадку, доведеться чекати тривалий час працівників автосервісу.

 • Першочергово, слід відключити акумулятор, тим самим тимчасово знеструмивши автомобіль з метою дотримання заходів безпеки.

 • Потім необхідно скинути тиск, для цього збоку алюмінієвої лампи потрібно відкрутити пластмасовий ковпачок.

 • Потім, в центрі буде розташований штуцер, на який необхідно буде натиснути яким-небудь твердим тупим предметом. Після чого з нього потече рідина (бензин), таким чином буде скинуто тиск всередині бензонасоса.

 • Після скидання тиску, штуцер необхідно буде закрутити раніше знятим з неї ковпачком.


 • Ваз 2110: заміна реле бензонасоса своїми руками
  Маркування реле электробензонасоса
  Примітка. Безпосередньо сам бензонасос, розташований під заднім сидінням автомобіля. Щоб відкрити доступ до нього, треба зняти спеціальну кришку чотирикутної форми.

  Лагодження бензонасоса
  Для лагодження бензонасоса знадобиться:

 • стандартна ріжкова автомобільна викрутка;

 • ключ на 17;

 • обов'язково трубочка на 7.


 • Примітка. Для роботи потрібна трубочка саме на 7 навіть на 8 або 6 вже не підійде. У разі її відсутності, відкрити доступ до бензонасосу, буде неможливо з практичної точки зору.

 • Після того, як буде відкрито доступ до бензонасосу, необхідно буде зняти пластикову клему, яка дуже легко від'єднується під час програми певної кількості зусиль.

 • Потім потрібно відкрутити дві гайки, кожна з яких розташована на відвідному контурі.

 • Кінцевий етап передбачає задіяння трубочки на 7 з допомогою якої необхідно відкрутити 8-мь гайок.

 • Коли будуть відкручені всі 8 невеликих гайок, потрібно буде зняти гумові покриття зі шпильок.


 • Примітка. При знятті потрібно діяти дуже акуратно, щоб не пошкодити поплавок.

 • Потім коли бензонасос виявиться зовні, потрібно виконати заміну старої фільтраційної сітки на нову.


 • Ознаки засмічення старої фільтраційної сітки, можна помітити неозброєним оком, так як вона в одному випадку сіра, в іншому чорна, в залежності від ступеня її засміченості. Після заміни сіток, необхідно бензонасос зібрати в зворотній послідовності, що в принципі не представляє якої-небудь істотної складності.

  Полагодити бензонасос і тим самим усунути причину відмови автомобіля заводитися не представляє складності, як з теоретичної точки зору, так і безпосередньо з практичної. Головне всі отримані відомості про проведення даної технічної маніпуляції закріпити візуально за допомогою відео та фото матеріалів.

  Інструкція дозволить своїми руками ліквідувати найбільш часту причину несправності автомобіля.Оскільки заміна фільтра в бензонасосі не представляє якої-небудь складності, то ціна даної технічної процедури чисто умовна, так як її проведення відповідає вартості фільтраційної сітки.

  Фактично спостерігається рідкісний випадок, ціна лагодження автомобіля практично дорівнює нулю. У процесі самостійних робіт новачок-автомобіліст дізнається, де знаходиться реле бензонасоса і що робити, якщо воно не клацає.