Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками

25.12.14, Ваз
2505
 • 1 Що ж таке бензонасос і як він працює
 • 1.1 Як запускається бензонасос
 • 1.2 Що ж таке фільтр бензонасоса
 • 2 Заміна фільтра бензонасоса

 • Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Фільтр бензонасоса
  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 є на сьогодні актуальною проблемою для багатьох водіїв транспортних засобів. У тому випадку, коли автомобіліст буде їздити з засміченими фільтрами, є дуже велика ймовірність, що бензонасос просто зламається і перестане перекачувати паливо в двигун.

  З цієї причини заміна бензофильтра ваз 2110 - справа важлива і відповідальна.


  Що ж таке бензонасос і як він працює


  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Бензиновий фільтр ваз 2110
  Бензонасос ваз є невід'ємною деталлю кожного автомобіля, на якому встановлений двигун внутрішнього згоряння, тому його необхідно тримати в хорошому стані. Зазвичай бензонасос ламається в двох випадках: коли засмічений сітчастий фільтр (як його замінити ми розповімо вам нижче) і коли власник автомобіля їздить на порожньому баку.

  У першому і у другому випадку бензонасос працює на повну потужність і дуже сильно зношується.
  Примітка. Автовласникам рекомендується виробити у себе звичку їздити на напівпорожньому баку, в такому випадку бензонасос довше прослужить.
  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Бензиновий фільтр на ваз 2110
  У старих же автомобілях бензонасос зовсім не використовується, тому проблеми його поломки не виникає, але, зрозуміло, приходять і інші проблеми. В сучасних автомобілях бензобак і двигун знаходяться на різних частинах автомобіля, і бензонасос перекачує паливо з однієї частини в іншу.

  Типи бензонасосів сучасних автомобілів:

 • Механічний

 • Електричний


 • Існує два види двигунів: карбюраторний двигун інжекторного виду, обидва види цих двигунів використовують різні бензонасоси. Карбюраторний використовує механічний бензонасос, і паливо зазвичай подається під невеликим тиском.  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Електричний Бензонасос
  Інжекторний двигун навпаки подає паливо швидко і під високим тиском і використовує при цьому електричний тип бензонасоса(див. Електробензонасос ваз 2110 і все про нього ). Ваз 2110 використовує як карбюраторні двигуни, так і інжекторні, це залежить від комплектації автомобіля.
  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Фільтр бензонасоса ваз 2110
  Кріпляться ці бензонасоси по-різному, механічний тип бензонасоса кріпиться на паливний бензобак, а електричний бензонасос знаходиться прямо в паливному бензобаку. Також, існують комплектації ВАЗ 2110 з двома бензонасосами, перший кріпиться до бензобаку і працює на малих обсягах, а другий знаходиться прямо в двигуні і працює на дуже великих обсягах.

  Електричні бензонасоси працюють за таким принципом: вони проштовхують паливо в двигун і швидкість проштовхування палива залежить від того, який двигун встановлений на автомобілі. Якщо потужний двигун, то швидкість проштовхування палива буде великою, якщо ж двигун досить слабкий, то швидкість проштовхування буде нижче.
  Примітка. Швидкість проштовхування палива на електричних бензонасосах регулюється електронною системою, встановленою на автомобілі.
  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Бензофильтр для ваз 2110
  На старих же автомобілях немає електричного бензонасоса, і швидкість подачі палива ніяк не регулюється. Старі бензонасоси подають паливо в двигун з постійною швидкістю, що дозволяє йому не стихнути.

  Електричні бензонасоси дуже і дуже галасливі, і саме тому їх і встановлюють прямо в паливному баку. Вони дуже швидко нагріваються, але паливо, що знаходиться в паливному баку, остуджує бензонасос і приглушує зайві шуми.
  Як запускається бензонасос


  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Бензофильтр на ваз 2110
  Запуск бензонасоса здійснюється за допомогою спеціального електродвигуна. Коли ви заводите двигун автомобіля, повертаючи ключ запалювання, то комп'ютер автомобіля посилає спеціальний сигнал до бензонасосу для того, щоб запустити його.

  У бензонасос надходить електричний заряд і електричний двигун, що знаходиться всередині бензонасоса, починає працювати, створюючи тим самим тиск у всій паливній системі. Потім паливо доходить до двигуна і двигун заводиться.

  Відбувається все це зазвичай протягом двох секунд, якщо ж двигун не заводиться і бортовий комп'ютер автомобіля не отримує жодного сигналу від двигуна, то бензонасос відключається.
  Примітка. А відбувається це виключно в цілях безпеки, бо постійний потік палива спрямований непрацюючий двигун, може привести до поломки або навіть до займання.
  Звук роботи бензонасоса можна почути тільки в перші дві секунди, потім він працює практично без шуму. Бензонасос викачує паливо з паливного бака і направляє його в двигун, пропускаючи паливо через фільтр.

  Що ж таке фільтр бензонасоса


  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 бензиновий фільтр
  Фільтр паливного бензонасоса(сіточка(див. Навіщо потрібна заміна сіточки бензонасоса )) - це дуже і дуже важлива деталь в автомобілі. Є ймовірність, що в бензобак може потрапити пісок, бруд, земля та інші речовини, які в жодному разі не повинні дістатися до двигуна.

  Якщо ще врахувати те, що ми живемо в Росії, з досить поганими кліматичними умовами і іноді дуже поганими заправними станціями, то фільтр є найважливішою частиною автомобіля.
  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 бензофильтр
  Фільтр бензонасоса є першим фільтром палива в системі живлення автомобіля і останнім, після проходження палива через нього, ніякої іншої обробки бензину не буде, і якщо автомобіліст вирішить поміняти бензонасос, то новий фільтр є обов'язковим пунктом у списку обов'язкових, втім, як і промивання паливного бака.

  Заміна фільтра бензонасоса


  Заміна фільтра бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 фільтр бензонасоса
  Тепер ми нарешті підійшли до найважливішої частини, до заміни фільтра бензонасоса. Заміна бензонасоса проводиться зазвичай своїми руками і займає не більше тридцяти хвилин часу.  Отже:

 • Для початку треба від'єднати проводи від акумулятора (зазвичай від'єднується дріт з напругою мінус);

 • Потім ми переміщаємося в салон автомобіля і знімаємо пасажирські сидіння, так як бензонасос знаходиться прямо під ними (електричний);

 • Коли нарешті побачимо бензонасос, то потрібно обережно зняти з нього два гвинтика і підняти кришку;

 • Бачимо блок електроживлення, його обов'язково потрібно відключити;

 • Потім витягуємо весь бензонасос і отцепляем від нього фільтр;

 • Ставимо новий фільтр, акуратно прикріплюючи його;

 • Прибираємо бензонасос на своє місце.


 • Ось і все, новий фільтр для бензонасоса встановлений і ми це зробили своїми руками. Фільтр бензонасоса зазвичай не коштує занадто дорого і його максимальна ціна - це 200 або 500 рублів.

  Якщо дана інструкція недостатньо зрозуміла, то можна подивитися якесь відео чи фото і в усьому розібратися.