Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2110: проблеми бензонасоса і їх вирішення

25.12.14, Ваз
2379
 • 1 Корисні поради
 • 2 Бензонасос: головна причина поганої роботи - сітка
 • 2.1 Інші причини неспрацьовування бензонасоса

 • Ваз 2110: проблеми бензонасоса і їх вирішення
  Бензонасос ваз 2110 і його проблеми
  Якщо відношення автолюбителя до машини, як до другої своєї дружини, то вона служить довго і передбачувано,але у більшості немає ні часу, ні бажання проявляти турботу до автомобіля. Поступово вся неуважність і поспіх потім позначається на роботі самої машини.

  На ваз 2110 проблема бензонасоса - це як наслідок неуважного ставлення до свого авто. На ваз 2110 проблеми з бензонасосом можуть бути усунені своїми руками.


  Корисні поради


  Треба взяти в звичку, виходити з дому раніше. При підході до машини оглянути її уважним, люблячим поглядом.

  Відкрити двері машини, уважним і оцінюючим поглядом окинути внутрішній салон. Після цього сідати на своє звичне переднє сидіння, злегка розслабитися, потім заводити машину.
  Ваз 2110: проблеми бензонасоса і їх вирішення
  Бензин не качає ваз 2110
  Поворот ключа, замок запалювання спрацював і тиша,але не треба впадати у відчай. Закрити машину і на громадський транспорт.

  На роботі проаналізувати причину відмови машини. Подзвонити другу, пробігти інтернет.

  Причина відмови роботи машини:

 • експлуатація автомобіля більше трьох років;

 • пробіг понад або в межах 100000 км;

 • робота машини при порожньому баку;

 • остання заміна паливних фільтрів;

 • бензонасос.


 • Виробники дають гарантії безперебійної роботи електробензонасосів ваз протягом 10-12 тис. годин, це на практиці близько 700 тис. км по спідометру,але це при уважному, неухильному виконанні умов експлуатації. При уважною експлуатації автотранспортного засобу, цей пробіг міг бути відпрацьований.

  Тому треба виробити режим і не порушувати його:

 • включити замок запалювання;

 • окинути панель приладів уважним поглядом;

 • зафіксувати показання приладів в голові;

 • паливо в баку нижче половини рівня, перше й необхідне - заїхати на заправку;

 • заправити бензобак, виїхати з заправки;

 • зупинитися, на холостому ходу послухати роботу двигуна;

 • працює без перебоїв - можна їхати.


 • Примітка.

  Якщо в процесі руху двигун перестає розвивати необхідні оберти або пропадає потужність, значить необхідно заїхати в найближчий автосервіс або автомагазин. Можливо, що на бензонасосі забруднився фільтр.  Проводиться заміна паливних фільтрів , так як був залитий неякісний бензин. Якщо продовжувати рух, то необхідно очікувати швидкого виходу з ладу бензонасоса.

  Бензонасос: головна причина поганої роботи - сітка


  Ваз 2110: проблеми бензонасоса і їх вирішення
  Бензонасос не качає бензин ваз 2110
  Електричний бензонасос встановлюється в бензобаку. Принципова його робота заснована на роботі електродвигуна.

  Електродвигун при роботі має властивість нагріватися. А так як бензин має температуру по співвідношенню з водою меншу, то він компенсує нагрівання двигуна бензонасоса.

  Тому недолік палива викликає перегрів електродвигунчика і передчасний вихід з ладу.

  Для заміни сітки треба:

 • відкинути заднє сидіння;

 • прибрати килимок;

 • відкрити кришку;

 • вийняти паливну сітку.


 • Станом сітки можна судити про експлуатації авто. При сильному забрудненні сітки і видимих деформацій сітку найкраще поміняти(див. Навіщо потрібна заміна сіточки бензонасоса ).

  При заміні необхідно використовувати ремкомплект.
  Примітка: якщо сітка не має слідів деформації, тоді її слід очистити, вимити в воді, просушити, поставити на місце.
  На останніх випусках моделей ВАЗ-2110 люк робиться на заводі-виробнику. Перші моделі випускалися без люків.

  Тому для ремонту або заміни бензонасоса треба було знімати бензобак, що викликало незручності, вимагало додатковий час.
  Ваз 2110: проблеми бензонасоса і їх вирішення
  Електричний Бензонасос
  Конструкція бензонасоса наступна:

 • електродвигун;

 • нагнітач;

 • вони з'єднані в один корпус.


 • Нагнітач має два клапани, перший скидає зайве тиск, другий - повертає зайвий бензин у бак. Тому для хорошої і безвідмовної роботи автомобіля треба регулярно проводити очищення або заміну паливної сітки, так як при її забрудненні, починаються перебої з надходженням бензину в карбюратор.

  Двигун починає працювати не на повну потужність і не розвиває повних обертів.
  Примітка: з'ясувати про забруднення сітки можна, якщо прислухатися до роботи насоса, його двигун віддає більш гучне звучання.

  Інші причини неспрацьовування бензонасоса


  Ваз 2110: проблеми бензонасоса і їх вирішення
  Бензонасос не качає ваз 2110
  Отже:

 • Основна проблема - відбувається збій в нагнітачі. Перша причина, це заправка підозрілих на АЗС і в якості самого палива.

  У бензині містяться мікрочастинки всяких домішок. Вони поступово осідають на сітці. З цієї причини знос насоса відбувається швидше.

 • Так само треба перевіряти робочі зазори в нагнітачі. При збільшених зазорах робота насоса відбувається з навантаженням.

  У зимовий період конденсат води, що міститься в паливі, починає кристалізуватися. Це викликає на корпусі насоса утворення виїмок, подряпин.

  Влітку в жарку погоду, відбувається зменшення щільності палива. За рахунок цього відбувається зниження дій з охолодження і змащення самого насоса.

  При зносі нагнітача падає потужність двигуна і погано набирається швидкість при розгоні.

 • При заклинюванні нагнітача, запобіжник перегорає, тому відбувається поломка вилки, що з'єднує вали електродвигуна і нагнітача. Така конструкція виключає вихід з ладу електродвигуна.

  Щоб не допускати цього, треба негайно вимкнути замок запалювання. Так як при зупинці насоса, електродвигун при збільшеному надходження струму підвищує температуру в бензобаку, це призводить до займання палива. • Рада. Тому необхідно проводити регулярну перевірку роботи електричного бензонасоса.

  Взяти правило при русі прислухатися до роботи автомобіля, а не музики. Регулярно перевіряти стану фільтрів. При необхідності промивати їх, або проводити заміну.
  Ваз 2110: проблеми бензонасоса і їх вирішення
  Ваз 2110 не качає бензонасос причини
  Так само при зміні сезону необхідно знімати бензобак і промивати його. Якщо у автомобіліста немає вільного часу для проведення профілактики автотранспортного засобу, тоді треба при перших ознаках перебоїв роботи автомобіля звернутися до фахівців в автосервіс.

  Регулярно, особливо восени перед настанням заморозків або навесні, проходити технічне обслуговування транспорту. Щоб ознайомитися з роботою електричного бензонасоса, треба уважно переглянути відео ролики.

  Також вивчити фото, в яких представлені принципи ремонту. Це потрібно для самостійної профілактичної роботи по догляду за автомобілем.

  Інструкція щодо заміни бензонасоса і його деталей своїми руками, буде до речі. Навчитися новому ніколи не пізно, тим більше, що це дає можливість непогано заощадити, адже ціна на послуги подібного роду в СТО не низька.