Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками

25.12.14, Ваз
2794
 • 1 Бензонасос - найважливіша деталь
 • 1.1 Причини виходу з ладу
 • 1.2 Типи бензонасоса
 • 2 Заміна бензонасоса ваз 2110 (електронний)

 • Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Бензонасос ваз 2110 і його заміна
  От оказія яка - автомобіль не заводиться. На жаль, така проблема часто присутня у водіїв автомобіля ваз 2110.

  І пов'язано це не з чим іншим, як з насосом палива. На сьогоднішній день заміна бензонасоса ваз 2110 є найпоширенішим видом ремонту.

  І бензонасос заміна ваз 2110 як називають цей тип ремонту в автомайстерень, може бути спокійно проведена своїми силами.


  Бензонасос - найважливіша деталь


  Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 бензонасос його пристрій
  Визначимо для початку, які функції топивного насоса, його пристрій і види. Це допоможе точніше зрозуміти філософію заміни, її так би мовити, внутрішні причини.

  Причини виходу з ладу


  Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 бензонасос установка
  Часто з-за бензонасоса авто природно несправного, людина отримує найсильніший стрес. Та і це не жарт.

  Уявити собі ситуацію, коли похапцем водій біжить до свого автомобіля, намагається її завести, але все дарма. У чому ж причина?

  Виявляється, якщо автомобіль «пропахав» понад 90 тис. км пробігу, вихід з ладу бензонасоса напрошується саме собою і досвідчені водії знають . Якби ця деталь електрична або механічна, подавати паливо вона стане з працею і з часом потребує заміни.
  Примітка. Час - не єдина причина виходу з ладу бензонасоса.

  Інша, не менш розповсюджена причина - низька потужність двигуна автомобіля. До того ж, якщо автомобіль різко припиняє роботу, це теж впливає на нормальну роботу провідника палива.
  Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 встановити бензонасос
  Хоча виробники і обіцяють, що нібито їх бензонасоси прослужать протягом 12 тисяч годин, що складає приблизно близько 700 тис. пробігу, дані ці не виправдовуються на практиці. Залежить це від кліматичних умов, манери водіння, фірми та багато іншого - настільки великого значення не має.

  Деталь виходить з ладу і їй необхідний або ремонт, або повноцінна заміна.

  Якщо уявити причини виходу з ладу бензонасоса у вигляді списку, то виглядати це буде так:
 • часта їзда на порожньому баку;

 • брудний паливний фільтр ;

 • часті різкі зупинки двигуна;

 • низька продуктивність і потужність двигуна;

 • брудне паливо.


 • Перші дві причини - найнебезпечніші. Дійсно, взяти собі за правило їздити завжди на баку, який заповнений хоча б наполовину, дає гарантію довгої служби бензонасоса.

  А міняти фільтр-сіточку цієї деталі просто необхідно час від часу, так як «полетіти» може від забрудненого фільтра не тільки сам бензонасос, але і двигун автомобіля, куди буде постійно надходити бруд, пил та інші шкідливі складові.
  Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 установка бензонасоса

  Типи бензонасоса


  Призначення бензонасоса - подавати паливо. Здавалося б, функція, не дуже складна.

  Але вся справа в тому, що двигун і бензобак автомобіля знаходяться далеко один від одного, що вже є проблемою.
  Примітка. На деяких старих моделях авто бензонасос взагалі відсутній і роль постачальника палива грає звичайний шланг. Але це дуже незручно і від цього відгонить старістю і закоснелостью.
  Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 пристрій бензобака
  На сьогоднішній день завдяки генію інженерів і конструкторів, які придумали ці деталі, відомі два типи бензонасосів: механічний і електронний. Один з них встановлюється на автомобілях з інжектором, інший - на автомобілях із звичайним двигуном.

  Механічний бензонасос - це класика. Деталь кріпиться зовні паливного бака, тоді як електричний варіант завжди всередині бака (частково це пояснюється тим, що такий тип бензонасоса сильно шумить).

  Один з цих видів бензонасоса працює під низьким тиском, але на великих обсягах палива (механічний), а інший навпаки (електронний).

  Принцип роботи механічного варіанту досить простий: деталь засмоктує паливо з бака. І механічний бензонасос здатний працювати на низькому тиску, так як відстань між карбюратором і їм мале.
  Примітка. На ваз 2110 може бути встановлений, як перший тип бензонасоса, так і другий.
  Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Ваз 2110 пристрій бензонасоса
  Що стосується електричного бензонасоса, то це завжди функціонує під чуйним контролем усієї електронної системи автомобіля, що приймає до уваги одночасно кілька чинників:

 • положення дроселя;

 • утримання вихлопів;

 • співвідношення повітря до палива і т. д.
 • Як і говорилося вище, електричний насос подачі палива завжди працює під тиском, з-за чого шуму не уникнути. Саме з метою приглушення звуку його встановлюють глибоко в бак автомобіля, а саме паливо виконує роль охолоджувача і глушника.

  Бензонасос запускається за допомогою електричного двигуна. При цьому, коли замок запалювання увімкнено, бортова система контролю посилає сигнал насосу, який і починає подавати паливо.

  У деяких випадках на бензонасос подається электрозаряд, який стає причиною обертання моторчика, протягом декількох хвилин, задає тиск в паливній системі.
  Примітка. Цікаво, що якщо через три секунди комп'ютер не дасть відомості электробензонасосу про початок роботи, той автоматично відключиться.

  Саме з-за цього робота моторчика насоса буває чутна лише в перші секунди роботи. Після цього ж паливо надходить у бензонасос через трубку, а виходить через специфічний односторонній клапан.
  Замінити бензонасос, особливо на модифікаціях Ваз 2110 старих, ніяких труднощів не складе. Він розташовується у верхній частині двигуна і до нього досить легко підібратися.

  Озброїтися слід лише викруткою і ключем потрібного розміру.
  Примітка. Якщо бензонасос механічний, то у всіх вітчизняних моделях, включаючи Ваз 2110 він буває розбірним, що дозволяє його ремонтувати, а не замінювати.

  Заміна бензонасоса ваз 2110 (електронний)


  Починаємо процес заміни бензонасоса електричного:

 • обесточиваем АКБ;

 • відкручуємо кришку насоса подачі палива;

 • від бензонасоса знімаємо роз'єм;


 • Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Заміна бензонасоса

 • послаблюємо хомут, який знаходиться на паливному шлангу;

 • відкручуємо обидва шланги, що подають паливо;

 • демонтуємо прокладки;

 • бензонасос тримається на восьми болтах, які викручуємо;

 • знімаємо ущільнювальне кільце;

 • бензонасос виходить разом з поплавцем.


 • На цьому процес заміни не закінчений. Потрібно ще зняти гумовий ущільнювач,а потім встановити на місце новий бензонасос, якщо старий полагодити не вдалося.

  Вся процедура заміни бензонасоса своїми руками тягне всього двадцять хвилин. Якщо потрібно, то можна подивитися відповідне відео або фото - матеріали.

  Головне - слідувати інструкції і нічого не вигадувати. Як відомо, ціна на ремонт або подібну заміну деталі в автосервісах висока, а тому навчитися робити це самостійно вигідно.