Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками

25.12.14, Ваз
2574
 • 1 Не лише мотор, а й бензонасос - серце машини
 • 1.1 Види бензонасоса
 • 2 Причини зносу
 • 3 Заміна бензонасоса своїми руками
 • 3.1 Заміна прокладки
 • 3.2 Заміна сіточки

 • Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Ваз 2110 заміна бензонасоса
  Як правило, на ваз 2110 заміна бензонасоса проводиться не так вже й часто, але якщо паливо неякісне, то дана деталь може швидко вийти з ладу. Заміна бензонасоса на ваз 2110 - це відповідальний процес, який потрібно вміти грамотно проводити.


  Не лише мотор, а й бензонасос - серце машини


  Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Заміна бензонасоса ваз 2110 своїми руками
  Виходячи з назви, поняття бензонасос будується з двох складових - бензин і насос. Мається на увазі насос, який качає бензин.

  Якщо машину порівнювати з організмом людини, бензонасос є серцем, він качає бензин, забезпечуючи життєдіяльність всього механізму. Без цієї деталі машина стає звичайною купою металу, не призначеної ні для чого.

  Як правило, бензонасос може розміщуватись в декількох місцях, часто все залежить від моделі машини і марки бензонасоса. Найчастіше він з усією механічною конструкцією розміщується збоку паливного бака.

  Щодо електричних бензонасосів, вони розташовуються усередині цього бака. Крім цього певні моделі можуть перебувати у відсіку для мотора, іншими словами - на двигуні машини.

  Так як бензонасос вважається важливим елементом усієї конструкції автотранспорту. Його завдання полягає в безперервній подачі палива з бензинового бака в саму паливну систему машини, забезпечуючи в ній необхідний тиск.

  Види бензонасоса


  Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Заміна бензонасоса ваз 2110 інжектор
  Є два види бензонасосів:

 • Електричні, які використовуються в машинах, оснащених інжекторним двигуном;

 • Механічні, які встановлюються в машинах з карбюратором.


 • Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Механічний бензонасос
  Механічний бензонасос є простим пристроєм, він досить стійкий до поломок і легко ремонтується. Варто зауважити, що сучасні машини мають інжекторним двигуном, з цієї причини механічні бензонасоси вже виходять з ужитку.
  Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Електробензонасос
  Електричні механізми перевіряються електронними системами машини, вони з точністю дозують необхідну дозу палива при тій чи іншій навантаженні.

  Такі механізми відрізняються за способом дії, вони можуть бути:
 • пластинчастими;

 • роликовими;

 • вихровими.


 • Водієві не обов'язково розбиратися в цьому питанні, оскільки виробник машини в будь-якому випадку вказує, який потрібен бензонасос для двигуна цієї машини. Звичайно, краще всього купувати той же бензонасос, який був раніше встановлений, але це не завжди можливо.
  Примітка! Нова деталь за параметрами повинна максимально відповідати старої деталі.
  При покупці будь-якого бензонасоса потрібно зробити уважний огляд, також потрібно перевірити корпус на предмет цілісності, гладкості, чистоти і шорсткостей. Новий бензонасос рекомендується встановлювати в сервісному центрі, оскільки при самостійних роботах можуть бути допущені помилки.

  В гіршому випадку може зламатися не тільки насос, але і двигун.

  Причини зносу


  Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Заміна электробензонасоса ваз 2110
  Найчастіше бензонасоси міняють, коли вони псуються через використання неякісного палива, особливо це відноситься до електричних бензонасосам, встановленими на автомобілях, оснащених інжекторними двигунами. Якою б бензонасос не вибирався, потрібно стежити за чистотою палива, так як це цього залежить термін його експлуатації.

  Багато хто до кінця не розуміють, за яким причин приходить в непридатність бензонасос.

  Насправді існує кілька версій:

 • З-за низького рівня палива в бензобаку. Деякі майстри стверджують, що для підтримки тонусу насоса бак завжди має бути повним.

  Також вони стверджують, що охолодження насоса відбувається через корпус допомогою палива. За такою ж версії низький рівень палива сильно нагріває обмотки насоса, який згодом згорає.

 • Друга версія полягає у використанні низькооктанового бензину.

 • Версія, що стосується присадок, які містяться в бензині. Якимось чином присадки впливають на внутрішні частини насоса, саме з цієї причини він виходить з ладу.

 • Останньою версією вважається скупчення бруду, осаду в баку та інших засмічень, які потрапляють в паливний бак. Це може статися в процесі заправки на сумнівних бензоколонках.


 • Швидко і відразу визначити поломку бензонасоса неможливо, але існують важливі ознаки, які можуть підказати, що потрібно брати до уваги в першу чергу.

 • Перше, що потрібно відзначити, так це ендогенні та екзогенні пошкодження. У першій ситуації припиняється робота шестерних і роликових деталей гидронагнетателя.

  До екзогенних пошкоджень відносять гучний звук при функціонуванні паливного насоса і зменшення потужності двигуна.

 • Більшість інженерів-проектувальників настійно не радять виїжджати з миготливої червоною лампочкою, яка говорить про порожньому бензобаку, особливо це стосується спекотних днів. Все можна пояснити розплавленням деталей, на яких закріплюються щітки.

  В результаті ці щітки не дістають колектор.

 • Бензонасос також може пошкодитися і тоді, коли в бак постійно заливається бензин низької якості, що має домішка твердих частинок. Орієнтуючись на сильний звук насоса, можна зрозуміти, що ці тверді частинки блокують клапан головного паливного фільтра ВАЗ .


 • Будь бензонасос не любить присутність вологи в бензині. У зимовий період крижинки можуть подряпати поверхню, а в літній період зменшується щільність пального та його змащувальні здібності.
  Примітка! У частих випадках бензонасос перегрівається через короткочасних або систематичні порушення контактів.

 • До причин несправностей бензонасоса можна віднести і припинення функціонування двигуна після попадання машини в глибоку яму на дорозі. В даній ситуації відбувається активація аварійного інерційного вимикача, за допомогою якого харчування надходить на бензонасос.

 • Функціонування бензонасоса може порушуватися через несправності вентиляції бензобака, а також систем уловлювання паливних парів. Якщо немає контакту між бензобаком і повітрям, в бензобаку буде формуватися вакуум, який перешкоджає бензонасосу забирати бензин.

  При відкорковування баку, може відбутися гучне втягування повітря в паливний бак.


 • Примітка! Щоб без проблем доїхати до станції технічного обслуговування, кришку заливної бака закручувати до кінця не рекомендується.

  Заміна бензонасоса своїми руками


  Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Заміна электробензонасоса на ваз 2110
  З призначенням, розташуванням та іншими особливостями вже все зрозуміло, тепер звернімо увагу на загальну інструкцію з заміни бензонасоса . Іншими словами, розглянемо процес заміни бензонасоса на ВАЗ власними силами.

  Отже:

 • Спочатку потрібно підготувати машину до цієї процедури. З допомогою дрантя очищається від пилу і бруду двигун, блок циліндрів і бензонасос, при цьому використовують уайт-спірит або спеціальний очищувач.

 • Для здійснення таких дій потрібно два болта М8 якими заглушають отвори шлангів, так як при від'єднанні витікає паливо.

 • Після цього хрестової викруткою або ключем на «8» послаблюють кріпильні хомути, утримують паливні шланги, і демонтують шланги зі штуцера бензонасоса. Тепер заглушають кінці паливних шлангів болтами М8.

 • Наступним етапом заміни бензонасоса ВАЗ є зняття самого механізму. Для здійснення даної процедури потрібно відкрутити дві кріпильні гайки, які призначені для кріплення бензонасоса до блоку циліндрів.

  Для робіт буде потрібно ключ на «13».


 • Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Зняття бензонасоса

 • Після виконаних цих дій приступають до зняття бензонасоса з шпильок.


 • Заміна прокладки


  Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Прокладка бензонасоса
  Примітка! В процесі робіт потрібно звернути увагу на загальний стан прокладки, якщо є необхідність, її змінюють.
  Отже:

 • Знімається і очищається від пилу і забруднень теплоізолююча проставка. Якщо вона прийшла в непридатність, її краще замінити, як і прокладку.


 • Примітка. При заміні прокладки на авто ВАЗ з пробігом більше ста тис. кілометрів перед заміною бензонасоса потрібно оцінити мінімальну виступ штовхача, оскільки від цього залежить правильне розміщення і хід вузла діафрагмового механізму бензонасоса.

  В гіршому випадку знижується подача палива. Крім цього за рахунок розриву може вийти з ладу сама діафрагма. Виступ штовхача змінюють у процесі підбору прокладок, розташованих між блоком циліндрів і проставкою.

 • При перевірці самого малого виступання штовхача потрібно врахувати прокладку, яка знаходиться між бензонасосом і проставкою. Щоб виміри були максимально точними, рекомендується встановити дві тимчасові прокладки.

 • Після цього встановлюють мінімальний виступ з допомогою нешвидкого повертання коленвала, при цьому проставка притискається до блоку. Таким чином, здійснюються вимірювання виступання штовхача. В ідеалі ця величина повинна бути не нижче 08 і не вище 13 мм.

 • Якщо величина виступання штовхача більше 13 мм, це привід замінити прокладку на більш потовщену. І в зворотному випадку, якщо величина виступу нижче 08 мм, потрібно встановити більш тонку прокладку.


 • Примітка! Якщо бензонасос неможливо відремонтувати, потрібно його заміна. У такій ситуації потрібно придбати відповідну модель механізму, встановлюючи її в зворотному порядку розбирання.

  Заміна сіточки


  Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Сітка бензонасоса
  Напевно, багато водіїв стикалися з подібною проблемою, коли машина не їде або сіпається на першій передачі. Насправді існує безліч причин і безглуздо звинувачувати у всьому бензонасос.

  У таких ситуаціях потрібно придивитися до стану його сіточки. Для зняття і заміни сіточки потрібно приблизно 20-30 хвилин.

  Отже:

 • Спочатку з акумулятора потрібно зняти мінусову клему.

 • Під заднім сидінням відкручується пластикова кришка.


 • Ваз 2110: заміна бензонасоса своїми руками
  Відкриваємо кришку, під якою встановлено електробензонасос

 • Відключається живлення бензонасоса, і послаблюються або відкручуються паливні шланги. Для цього необхідний 17-ий ключ.

 • Відкручуються кріпильні гайки бензонасоса (потрібен ключ на 7). Механізм потрібно виймати з максимальною акуратністю, щоб не порушити поплавок паливного рівня.

  В баку може залишатися пластиковий стакан, який потрібно виловити.

 • Знімається сіточка бензонасоса і чиститься. В ідеалі її потрібно замінити новою.

 • Все збирається в зворотному порядку і перевіряється.


 • Примітка! Існують і інші проблеми, які впливають на життя автомобіля, це перекосившаяся гумка у вузькому отворі або забруднені форсунки.
  Як стає ясно з даної статті, заміна бензонасоса - це не така вже і складна процедура. Все-таки, рекомендується подивитися перед проведенням заміни дане відео.  Також, рекомендується користуватися фото-матеріалами, де все наочно показується. Інструкція по заміні - теж дуже важлива складова, якою не можна нехтувати.

  Якщо навчитися самостійно міняти бензонасос, приблизна ціна на який коливається в межах 800-1000 рублів (якщо він механічний), то можна спокійно вирушати у далеку дорогу, навіть у ті краї, де немає нормального автосервісу.