Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками

25.12.14, Ваз
2416
 • 1 Корисна інформація
 • 2 Коли пора міняти передні диски гальмівної системи
 • 2.1 Зміна дисків гальмівної системи

 • Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками
  Гальмівний диск передній
  Якщо при їзді гальмування, помітно погіршується, рекомендується обов'язково провести детальний огляд всієї гальмівної системи. Стукіт у передній підвісці також може багато що сказати про стан машини.

  Причиною такого роду неполадок можуть стати зношені гальмівні диски. Як правило, ступінь зношуваності перевіряють тільки шляхом візуальної оцінки.

  Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 рекомендується тоді, коли відстежується значна вироблення. Примітно, що заміна переднього гальмівного диска на ваз 2109 може бути спокійно проведена і своїми силами.

  Також причиною може стати присутність тріщин і пошкоджень. Зміна переднього гальмівного механізму не так складна, тому при наявності грамотної інструкції роботи будуть проведені успішно.


  Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками
  Заміна передніх гальмівних дисків ваз 2109
  Товщина невентильованого диска повинна становити приблизно 108 мм, при цьому товщина вентильованим частини повинна дорівнювати щонайменше 178 мм. Змінюють гальмівні колодки і диски в тому випадку, якщо показники менше норми.

  Потрібно врахувати, що осьове биття поверхні має бути не менше 015 мм.
  Примітка!

  Якщо на дисках присутні задираки і глибокі подряпини, з-за більшої зношуваності колодок ефективність гальмування значно зменшиться. В такому разі потрібна невідкладна заміна задніх дисків або заміна передніх гальмівних механізмів.
  Зараз можна отримати кваліфіковану допомогу по шліфовці дисків на СТО. Фахівці повинні брати до уваги допустимі норми.

  Проточка виконується на однакову глибину з двох сторін.

  Корисна інформація


  Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками
  Заміна передніх гальмівних дисків на ваз 2109
  Отже:
 • У класичну комплектацію 16-клапанних входять гальмівні диски R14.

 • У комплектацію 8-ми клапанних входять гальмівні диски R13.

 • Неприпустимо ставити гальмові диски R14 на диски машинні 13-го радіусу.


 • Щоб замінити передні гальмівні диски швидко і правильно, потрібно вміти розрізняти види розглянутих автомобільних елементів.

  Таким чином, розрізняють:

 • розбірні диски;

 • елементи з канавками і перфораціями;

 • диски зі спеціальними газоотводами;

 • вентильовані елементи.


 • Коли пора міняти передні диски гальмівної системи


  Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками
  Ваз 2109 передні гальмівні диски
  Передні гальмівні механізми на машині ВАЗ 2109 змінюють у разі їх механічних пошкоджень або при зношуванні робочої частини диска (товщина менше норми 108 мм).
  Примітка! Подальше використання зношеного диска або елемента з тріщинами категорично забороняється.
  Якщо на функціональній поверхні присутні незначні подряпини або потертості, їх можна прибрати шляхом протачивания диска на спеціалізованому обладнанні в умовах майстерні. Якщо ж немає цієї можливості, або пошкодження настільки істотні, не обійтися без заміни деталі.

  Зміна дисків гальмівної системи


  Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками
  Заміна гальмівних дисків ваз 2109
  Звичайно, завжди потрібно дотримуватись порад від виробників автомобіля. Також слід зауважити, що ступінь зношуваності гальмівних дисків безпосередньо залежати від стилістики їзди і від умов експлуатації автомобіля.

  Якщо водієві більше подобається швидке водіння, то замінити диски потрібно буде вже через 70 тис. кілометрів пробігу.
  Примітка! Замінити передній диск гальма зможе навіть мало професійний водій.
  Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками
  Заміна гальмівних дисків на ваз 2109
  Перше, що потрібно зробити, так це демонтувати переднє колесо, а також відгвинтити кріпильні болти. Так як питання «як демонтувати гальмівний диск?» звучить на автомобільних форумах досить часто, варто припустити, що в цій справі є свої нюанси.

  Як правило, найважче знімати «зарослі» брудом і «прилипли» іржею диски. Це трапляється внаслідок несвоєчасних профілактичних заходів.
  Примітка! При зміні гальмівних дисків потрібні не тільки знання майстра, докладна інструкція, але і грамотно підібрані запчастини.
  Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками
  Ваз 2109 заміна гальмівного диска
  Майстри вважають, що правильним вибором будуть диски з перфоруванням. Звичайно, кожен автовласник самостійно вирішує питання щодо придбання деталей, при цьому вплив має вартість і інші фактори.

  Так чи інакше, ідеальним варіантом будуть оригінальні запчастини, які не завжди вдається знайти в простих автомайстерень.
  Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками
  Заміна гальмівного диска ваз 2109
  Не звертаючи уваги на такий факт, що профілактичний огляд всієї системи, який передбачає зміну дисків, може виконуватися самостійно, звернення до професіоналів на СТО має свої переваги:

 • відмінне професійне виконання;

 • виконання комплексних ремонтних робіт із застосуванням спеціального устаткування (це діагностичне і ремонтне обладнання).
 • В результаті з'являється можливість здійснити не тільки заміну передніх дисків гальмівної системи, але і зміну амортизаторів або інші ремонтні роботи, якщо це буде потрібно.
  Заміна переднього гальмівного диска ваз 2109 своїми руками
  Заміна гальмівного диска на ваз 2109
  Природно, ремонт машини на СТО - це завжди добре, але не в тому випадку, коли потрібно заощадити гроші. Сьогодні існують детальні інструкції фотозвіти та відео з детальним описом дій, тому змінити диски гальмівної системи зможе кожен автовласник.

  Для виконання робіт потрібно обзавестися стандартним набором інструментів та детальною інструкцією:

 • Для початку машину потрібно встановити на першу передачу або включити ручник ваз . Далі затягування болтів коліс послаблюється.

 • Машина піднімається, і знімаються колеса.

 • У гальмовому механізмі з внутрішньої сторони потрібно викрутити кріпильні болти направляючих колодок в бік поворотного кулака.

 • Демонтується поворотний кулак, після чого його підвішую на дріт до стійки. Потрібно стежити, щоб шланг не перекручувався і сильно не натягався.

 • Робоча поверхня диска очищається від пилу, бруду, а також від колісних штифтів. Якщо є необхідність, поверхню диска, з'єднання і дрібні елементи можна обробити спеціальною рідиною, приміром, WD-40. Таким чином, позбавляються від слідів корозії металу.

 • За допомогою накидного ключа відкручуються колісні штифти.

 • Гальмівний диск збивається з маточини шляхом нанесення з внутрішньої сторони ударів молотком через проставку з дерева.

 • Деталь замінюється, та дії виконуються в зворотному порядку.


 • Так як ремонт або заміна деталей машини ВАЗ 2109 на СТО обходиться дорого, подібні дії доводиться виконувати самостійно. Тепер за допомогою відео та фото замінити передній диск своїми руками простіше простого.

  Для ефективної та якісної роботи інструкція повинна бути грамотною і відповідати певному типу авто, оскільки порядок дій може відрізнятися. Сьогодні ціна послуг фахівців не радує, тому доцільно самому почати вивчати свій автомобіль.