Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2109: міняємо своїми руками дискові задні гальма

25.12.14, Ваз
2921
 • 1 Відмінності дискових і барабанних гальм
 • 2 Які можуть з'явитися неприємності після зміни барабанних гальм
 • 3 Власноручний установка задніх дискових гальмівних механізмів

 • Ваз 2109: міняємо своїми руками дискові задні гальма
  Задні дискові гальма
  Практично всі іномарки (не в рахунок бюджетні моделі) давно вже оснащені задніми дисковими гальмівними механізмами. Суть полягає не тільки в перевазі дискових гальм над барабанними гальмами.

  Що стосується ВАЗ 2109 дискові задні гальма забезпечують рівномірність приклада гальмівних зусиль на всі колеса. На колесо заднє дискові гальма ваз 2109 можуть бути легко встановлені своїми руками.


  Примітка! Як правило, відставання або випередження в функціонуванні будь-якого з гальмівних механізмів стає причиною втрати керованості.

  Відмінності дискових і барабанних гальм


  Ваз 2109: міняємо своїми руками дискові задні гальма
  Ваз 2109 задні дискові гальма
  Порівнюючи з барабанними гальмами, дискові гальма вирізняються такими перевагами:

 • менший гальмівний шлях;

 • рівний розподіл гальмівних зусиль;

 • швидше спрацьовують гальмові механізми;

 • знижується безпружинна маса;

 • краще розсіюється тепло;

 • велика надійність;

 • обслуговування та заміна колодок виконується простіше;

 • немає необхідності часто підтягувати ручник;

 • більш привабливий зовнішній вигляд;

 • у зимові місяці дискові гальма після миття не замерзають, що не скажеш про барабанних гальмах.


 • Які можуть з'явитися неприємності після зміни барабанних гальм


  Ваз 2109: міняємо своїми руками дискові задні гальма
  Ваз 2109 задні гальма дисковий
  Звичайно, офіційно завод ВАЗ не ставить на свої машини задні дискові гальмівні механізми, але, незважаючи на цей факт, в інструкції передбачається розділ заміни гальмівних барабанів дисковими пристроями. Звернемо більше уваги на недоліки монтажу ЗДТ на машини ВАЗ 2109.

  Отже:

 • Якісні гальма є запорукою безпеки. Їх ставлять не просто для краси, це точно збалансовані механізми, що розробляються досвідченими інженерами.

  Мало просто купити і поставити виріб, його потрібно правильно відрегулювати і протестувати. Всі ці роботи можна провести як на СТО, так і самостійно, дотримуючись певної інструкції.

  В гіршому випадку гальмування буде нерівним, машину буде заносити при гальмуванні, можливий перегрів дисків і повний або частковий відмова в роботі. Крім цього можна почути неприємний скрип.

 • Не завжди практично монтувати ЗДТ на машини ВАЗ. Можливо, витрачені гроші дають необхідні результати, але поряд з купленими ЗДТ виникають нові проблеми.

 • Неприємності, пов'язані з технічним обслуговуванням. Незважаючи на те, що ЗДТ набагато ефективніше барабанних гальм, їх заміна сприймається як незаконна зміна.


 • Ваз 2109: міняємо своїми руками дискові задні гальма
  Ваз 2109 як зробити дискові гальма задні

 • Проблеми на дорозі з ГиБДД. Часто на дорозі не сильно чіпляються до задніх гальмах, але якщо це все-таки сталося, доведеться придумати переконуюче пояснення.

 • Неприємності з ручником ваз . При зміні гальм потрібно буде подумати і про ручнику.

  Можна розглянути два варіанти: пристосування тросикового ручника або виконання гидроручника. У другому випадку з'являється можливість гальмування на будь-якій площині, при цьому не рекомендується його застосовувати для стоянки, оскільки він з часом слабшає.

  Деякі водії взагалі не звертають увагу на ручник і безперешкодно проходять технічний огляд.

 • При ДТП машина з задніми дисковими гальмівними механізмами, найімовірніше, буде винуватцем, оскільки внесені конструктивні зміни, не передбачені законом.


 • Ваз 2109: міняємо своїми руками дискові задні гальма
  Ваз 2109 гальма дискові задні

 • Налаштування затормаживающей системи. По закінченню монтажу даного механізму на машину ВАЗ 2109 в будь-якому випадку не обійтися без регулювання чаклуна.

  В гіршому випадку гальмування задніх коліс буде сильніший у порівнянні з передніми. Неправильно відкоригований чаклун може стати причиною заметів, скрипів і перегріву дисків.


 • Примітка! У певних випадках проблему зайвого гальмування задніх механізмів не завжди можна вирішити, тому доводиться сточувати до 25-ти або 50-ти відсотків колодок, з-за чого зменшується площа дотику.  Власноручний установка задніх дискових гальмівних механізмів


  Ваз 2109: міняємо своїми руками дискові задні гальма
  Комплект задніх дискових гальм на ваз 2109
  Основна перевага монтажу ЗДТ своїми силами полягає в економії коштів. Таким чином, можна зберегти близько 10 тис. рублів.

  Якщо вже прийшла думка встановити нові задні гальма, то рекомендується віддавати перевагу пристроям, що володіє сертифікатом автономної некомерційної компанії. Задні дискові гальмівні пристрої типу М513" мають сертифікат, що їх можна придбати на СТО у великих постачальників, тут також надаються сертифікати того, що задні дискові механізми на машині ВАЗ 2109 вже відкориговані у відповідності з усіма нормами.
  Примітка! Така особливість також відіграє важливу роль, оскільки забезпечується безперешкодне проходження технічного огляду.
  Отже, для початку потрібно визначити, які ЗДТ будуть використовуватися.

  На сьогоднішній день існує декілька варіантів придбання виробів:

 • купівля на ринку;

 • в салоні;

 • в інтернеті.
 • Багато фахівців рекомендують купити відомі гальма від виробника «Дабрис». В даній ситуації автовласникові не потрібно буде втручатися в конструкцію пристрою.

  В інших випадках при монтажі направляючої скоби можна виявити, що вона не зовсім підходить, тоді її потрібно буде підточити самостійно. Якісні дискові гальма можна купити за 3000-12000 рублів, все залежить від заводу-виробника і від застосовуваних матеріалів.
  Примітка!

  Для самостійної установки механізму потрібно обзавестися не тільки терпінням, але і часом, оскільки така робота вимагає максимальної уважності і точності. Також слід зазначити, що процес монтажу буде індивідуальним для кожного випадку (наприклад, з ручником або без нього, з регулятором та інше).
  Ваз 2109: міняємо своїми руками дискові задні гальма
  Гальма дискові
  Деякі досвідчені автовласники вважають, що краще купити 14-е передні гальма, якісні гальмівні диски з колодками, змінити ВУТ, ніж городити що позаду, але це думка спірне, так як кожен випадок індивідуальний.

  Звичайно, будь-який ремонт або заміну деталей можна зробити на СТО за допомогою грамотних фахівців, але навіщо витрачати гроші на обслуговування, якщо за допомогою відео та фото можна виконати своїми руками, і монтаж задніх дискових механізмів не є винятком.

  Увазі автолюбителя надається детальна інструкція по заміні важливих деталей на машині ВАЗ 2109.Самостійний ремонт особливо необхідний тим, хто хоче заощадити грошові кошти, так як ціна нинішніх послуг залишає бажати кращого.