Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110

25.12.14, Ваз
3054
 • 1 Переваги
 • 2 Конструкція дискових гальм
 • 3 Все про дискові гальма
 • 3.1 Проблеми, які може викликати заміна
 • 4 Установка
 • 4.1 Придбання комплекту задніх гальмівних дисків
 • 4.2 Готуємося до заміни
 • 4.3 Процес заміни
 • 4.4 Перевірка
 • 4.5 Прокачування гальм
 • 5 Доробка

 • Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Дискові задні гальма
  Якщо раніше задні дискові гальма ваз 2110 вважалися задоволенням не з дешевих, то сьогодні їх встановлюють на автомобіль легко і просто. Всього за 3000 рублів можна їх придбати і легко замінити барабанні гальма.

  На ваз 2110 дискові задні гальма мають масу переваг перед гальмами барабанного типу.


  Переваги


  Як і говорилося вище, на ваз 2110 задні гальмівні диски мають переваги перед барабанними гальмами.

  Зокрема, це такі переваги, як:

 • більш надійне гальмування передньопривідного автомобіля і зменшення гальмівного шляху;

 • рівномірність гальмівних зусиль;

 • значна мінімізація часу, коли спрацьовують гальмові механізми;

 • значне зниження безпружинних мас;

 • розсіювання тепла відбувається на гальмах даного типу краще.


 • Примітка. Поліпшення розсіювання тепла - це дуже важливий фактор, особливо при активному водінні. Крім того, це актуально при керуванні на підвищених швидкостях і на гірських дорогах.

 • значне поліпшення охолодження гальм;

 • простота установки і демонтажу у разі заміни;

 • гальмівні диски виключають необхідність щоразу підтягувати стоянкове гальмо;

 • надійність цих гальм;

 • дискові гальма, на відміну від барабанних, взимку після миття не замерзають;

 • простота контролю за зносом гальм;

 • зовнішній вигляд, який робить автомобіль схожим на спортивний болід (про ваз 2110 з задніми барабанними гальмами точно такого не скажеш).


 • Конструкція дискових гальм


  Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Ваз 2110 комплект задніх дискових гальм
  На передньопривідному ваз 2110 як відомо, маточина кріпиться до задньої балки авто з кожної сторони. І саме на ній встановлений буває гальмівний диск.

  Гідравлічний гальмівний супорт з колодками кріпиться також до балці допомогою спеціальної шайби. Супорт може бути з вбудованим стоянковим гальмом механічного типу або ж без нього.

  Буває і так, що на автомобіль встановлюється гідравлічний ручний гальмо.Як правило, щоб уникнути перетормаживания при установці гальмівних дисків їх монтують на 1-2 дюйми менше, ніж гальма передні.

  Комплект задніх гальм ваз 2110 включає в себе такі складові, як гальмівний диск на 13-14 дюймів, який може бути вентильованим або не вентильованим.Крім того, в комплект входить супорт, який також може бути трьох видів.

  Встановлюють певний тип супорта в залежності від використовуваного диска. Супорт зазвичай продається разом з гальмівними колодками і шлангом.

  Нарешті, деталь, яка служить для фіксації супорта до задньої балки, під назвою планшайба. Цей перехідник має спеціальні отвори для надійного кріплення з балкою автомобіля.

  Планшайба універсальна і підходить практично для всіх типів дисків.
  Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Планшайба-перехідник

  Все про дискові гальма


  Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Ваз 2110 установка задніх дискових гальм
  Як відомо, на старих моделях ваз 2110 встановлювалися гальма барабанного типу. Але сьогодні, враховуючи той факт, що абсолютно на всіх іномарках, хіба що крім бюджетних моделей, ставляться гальма дискові, заміна їх є справою актуальним.  Проблеми, які може викликати заміна


  Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Комплект задніх дискових гальм ваз 2110
  Примітно, що після заміни барабанних гальм на дискові, ті можуть викликати деякі проблеми, звичайно ж, якщо міняти їх не за інструкцією. Справа в тому, що офіційно на автомобілі ваз дискові гальма не встановлюються, а заміна їх і монтаж рівносильний тюнінгу, який передбачає певну зміну основної конструкції.

  Не варто говорити про те, що гальма символізують безпеку транспортного засобу. Їх установка - це не просто повсякденна річ, їх не ставлять просто так, щоб вони гальмували.

  Говорячи мовою конструктора, гальма є чітко збалансованими механізмами, які розроблялися інженерами не один рік.
  Примітка. Придбати гальма дискові і просто їх встановити, без дотримання чітких правил - справа небезпечна і не рекомендоване.
  Цікаво, але саме на СТО, де велика частина водіїв дає встановити, а вірніше замінити задні барабанні гальма на дискові, не стежать за їх правильним регулюванням. Звичайно ж, це стосується не всіх СТО, але певна їх частина турботами про безпеку водія, який довірив їм транспортний засіб, себе не обтяжує.

  Залишається лише одне - взяти інструкцію і замінити задні гальма самостійно, а в кінці перевірити роботу так, як це потрібно. Ніхто не зробить краще, ніж сам водій, який природно буде стурбований своєю безпекою.

  Головною проблемою, яка може викликати занепокоєння після заміни є нерівне гальмування і занесення в процесі різкої зупинки транспортного засобу. Крім того, якщо установка пройде неправильно, задні гальма можуть відмовити в самий невідповідний момент або диски можуть перегрітися.

  До того ж, симптомами неправильної установки задніх гальмівних дисків є скрипи даних деталей.
  Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Комплект задніх дискових гальм для ваз 2110
  Деякі експерти вважають, що встановлювати задні гальмівні диски на Ваз 2110 і інші моделі не зовсім практично. Нібито витрачені кошти на покупку і установку комплекту очікуваних результатів можуть не дати.

  Але знову ж, якщо всі проводиться не грамотно. А от проблеми з проходженням ТО - це вже актуальна проблема.

  Поки що установка задніх дискових гальм на ваз 2110 розглядається законом, як не підтверджене органами порядку конструктивну зміну. Слідчо, потрібно враховувати фактор штрафу при проходженні технічного огляду.

  Обов'язковою складовою при заміні гальм є ручник, про який також потрібно буде додатково подбати. Зокрема, потрібно буде або піддати зміни тросиковий стоянкове гальмо, або ж зробити своїми руками гидроручник, який дозволить гальмувати на будь - швидкості.
  Примітка. Але варто відзначити, що гидроручник не призначений, як гальмо для стоянки, так як слабшає з часом.
  Отже:

 • Проблема з автомобілем Ваз 2110 на якому встановлені задні гальмівні диски, може виникнути у разі ДТП. Вже співробітники ГИБДД не подивляться, хто винен насправді, а акцентують увагу на незаконне зміна конструкції засобу пересування.

 • Крім того, після установки дискових гальм потрібно буде обов'язково відрегулювати чаклун. Якщо цього не зробити, то на передньопривідному автомобілі задні колеса почнуть гальмувати сильніше передніх, що неминуче призведе до заносу, особливо на слизькій чи мокрій дорозі.


 • Примітка. У деяких випадках не відрегульований стає чаклун причиною не тільки заносу, але і швидкого перегріву гальм, скрипу і т. д.
  Коли проблему вирішити звичайними способами не вдається, умільці рекомендують сточити близько 25-50% колодок, зменшуючи тим самим площу дотику.

  Установка


  Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Комплект задніх дискових гальм на ваз 2110
  Як і говорилося вище, установка задніх дискових гальм - справа тонка, але цілком здійсненне самостійно. Так можна буде непогано заощадити і домогтися нормального функціонування гальм.

  Це актуально, тим більше, що в автосервісах, як і говорилося, не часто звертають увагу на регулювання і ціна на послуги коштують близько 10 тис. рублів.

  Придбання комплекту задніх гальмівних дисків


  Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Встановлені задні гальмівні диски
  Рекомендується встановлювати такі задні гальмівні диски, які мають сертифікат автономної некомерційної організації. Наприклад, це може бути центр, що сприяє сертифікації або тому подібне.

  Придбати задні дискові гальма можна на ринку або ж, замовивши через Інтернет. Існує і ще один варіант, що передбачає встановлення задніх дисків від іномарок, таких як Форд Сієрра або Ауді А4.

  Але знову ж, купуючи диски, у яких немає сертифікації, доведеться провести деякі зміни, що включають подтачивание, щоб їх експлуатація пройшла нормально.
  Примітка. Крім того, деякі комплекти задніх гальмівних дисків не включають пиляків. У цьому випадку їх доведеться купувати окремо.
  Перед початком процесу заміни рекомендується подивитися дане відео. Тут все наочно показується.


  Готуємося до заміни


  Для початку буде потрібно наявність наступних компонентів:

 • гальмівні шланги, колодки і супорта, які можна взяти навіть із комплекту передніх гальм;

 • комплект гальмівних дисків (мається на увазі обов'язково сточування деталей);

 • болти;

 • шайби;

 • спеціальне кріплення (планшайба).


 • Примітка. Спеціальну шайбу для фіксації гальмівного супорта можна буде виготовити і самому, використовуючи креслення.

  Хоча можна і замовити дану деталь по Інтернету, як і роблять багато.

  Процес заміни


  Починаємо:

 • для початку розбираємо задні гальмівні механізми;

 • демонтуємо колесо;

 • витягаємо гальмівний барабан;

 • демонтуємо колодки;

 • знімаємо маточину колеса, відкрутивши чотири болта на 17.


 • Примітка. Перед тим, як відвертати болти, рекомендується побризкати їх спеціальним засобом. Крім того, відвертаючи болти, потрібно діяти акуратно, щоб не зірвати межі болтів.
  Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Установка дискових гальм

 • відкручуємо гальмівну трубку.


 • Примітка. І тут доведеться попотіти, адже якщо гальмівний циліндр давно не змінювався, там всі прикипіли.

 • кінець открученной трубки заглушаем відрізком шланга або ковпачком з штуцера, призначеного для прокачування (робиться це для запобігання потрапляння повітря в систему і втрат ТЖ);

 • збиваємо маточину на балці з її посадкового місця.


 • Примітка. Для зняття маточини рекомендується бити в опорний диск із зворотного боку, роблячи це по черзі: зверху і знизу.

 • тепер маточину ставимо на місце, але роблячи це вже не так, як було.


 • Примітка. В даному випадку, встановлюючи маточину, кріпити її потрібно буде вже через пластину з вмонтованим гальмівним супортом.

  Головне - зробити так, щоб усі отвори точно збіглися. Отцентровке потрібно приділити ретельну увагу.

 • подрихтовываем молотком кут балки (це робиться для того, щоб супорт не впирався в балку);


 • Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Фото дискових гальм на колесі

 • гальмівний диск надягаємо на маточину, встановлюючи скобу на кріплення.


 • Примітка. Не забуваємо, що між маточиною і диском потрібно буде прокласти дистанційні шайби.

 • ставимо гальмівні колодки ВАЗ 2110 ;

 • гальмівний шланг прикручуємо до супорта, а після і до трубки.


 • Перевірка


  Після проведення вищеописаних операцій, потрібно буде перевірити всю систему.

  Система перевіряється на герметичність, а для цього потрібно натиснути на педаль гальма. Якщо педаль досить туга, значить все в порядку.
  Примітка. Перевірити гальма на герметичність бажано з помічником. Треба буде попросити його на педаль, а в цей час спробувати повернути складову колеса.

  Якщо не буде крутитися, значить гальма нормально тримають.

  Прокачування гальм


  Як змінюються задні дискові гальма ваз 2110
  Прокачування гальм
  Це важлива операція, яка дозволить позбутися від повітря, який все-таки потрапляє в систему. Варто відзначити, що тормоза на Ваз 2110 прокачуються по діагоналі, як і на інших моделях марки.

  Спочатку прокачується праве переднє колесо, потім заднє ліве, потім переднє ліве і заднє праве.

  Доробка


  Як і говорилося вище, після установки задніх дисків, автомобіль стане значно ефективніше гальмувати. Але якщо не доробити дещо, то задні гальма будуть спрацьовувати раніше передніх.

  Як і говорилося вище, для зменшення гальмівного зусилля сточують частина фрикційного матеріалу колодок.

  От і все. Як бачимо, своїми руками вдалося провести не просту операцію, яка робить гальма автомобіля більш ефективними.

  Інструкція, представлена вище, включає всі важливі операції і їй потрібно слідувати уважно. За останніми даними ціна на комплект задніх гальмівних дисків не така вже й висока, а якщо заміна проводиться самостійно, то багато коштів із сімейного бюджету не піде.