Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

ваз 2110: заміна передніх колодок своїми руками

25.12.14, Ваз
1479
 • 1 Для чого потрібні колодки
 • 1.1 Склад колодок
 • 2 Спеціальний пристрій, що оповіщає про знос колодок
 • 3 Фрикційна накладка і скрип колодок
 • 4 Заміна

 • ваз 2110: заміна передніх колодок своїми руками
  Передні колодки ваз
  Як відомо, на ваз 2110 заміна передніх колодок проводиться часто своїми руками. При цьому заміна передніх колодок ваз 2110 є дуже важливою процедурою, від якої залежить нормальне функціонування всього автомобіля.


  Для чого потрібні колодки


  ваз 2110: заміна передніх колодок своїми руками
  Заміна передніх колодок на ваз 2110
  Гальмівними Колодками називають важливий елемент всієї гальмівної системи. Якщо стан колодок більш ніж задовільно, вони будуть довго і надійно функціонувати. Як правило, вони зберігають гальмівний диск з барабаном в цілісному стані протягом довгого часу.

  Потрібно більше звернути уваги на призначення гальмівних колодок.Що стосується неякісних колодок, вони можуть проробляти глибокі канави в гальмівному диску.

  Сама ж колодка представлена у вигляді каркасу з фрикційною накладкою. Всі гальмівні колодки розрізняються саме за типом фрикційної накладки, оскільки вони і впливають безпосередньо на процес гальмування.

  Кожна компанія, яка займається виготовленням таких накладок, має сумішами, приготованими за своєю рецептурою.
  ваз 2110: заміна передніх колодок своїми руками
  Ваз 2110 заміна передніх гальмівних колодок

  Склад колодок


  У складі суміші може перебувати більше 15-ти компонентів. Якщо змінити відсоток того чи іншого компонента, можна спостерігати зміну і властивостей самих гальмівних накладок.

  Найголовнішим компонентом фрикційної суміші прийнято вважати армуючий компонент, саме він впливає на міцнісні, термостійкі і на стабільні гальмівні характеристики готового виробу.

  У складі цих сумішей можуть бути компоненти таких видів:

 • азбестові;

 • безасбестові;

 • органічні.


 • ваз 2110: заміна передніх колодок своїми руками
  Заміна передніх гальмівних колодок на ваз 2110
  Всі компоненти засипаються в форми, після чого піддаються процесу пресування, який може проводитися двома способами, а саме холодним і гарячим.

  У другому випадку поліпшуються експлуатаційні характеристики виробу. Далі поверхні шліфують і перевіряють.

  Отже:

 • Азбестові компоненти передбачають використання азбесту в якості армуючого елемента. Шкідливість азбесту, напевно, відома всім, тому проводити заміну колодок потрібно з особливою обережністю, захищаючи органи зору та дихання.

 • Армуючим елементом може бути сталева вата, мідний або латунний стружка. Крім цього можуть використовуватися різні полімерні композиції та інше.

  Для виготовлення дешевих колодок може застосовуватися суміш як органічних, так і неорганічних волокон. Що стосується дорогих колодок, часто використовують гранули штучного графіту, карбонові волокна і м'які метали.

  В результаті збільшується термічна стабільність фрикційного матеріалу.

 • Сучасні фрикційні матеріали виготовляються на базі органічних волокон. Подібні вироби характеризуються відмінними гальмівними властивостями.

  Недоліком є висока вартість виробу.


 • Примітка! Гальмівні колодки повинні добре охолоджуватися, при цьому вони не повинні пропускати тепло через себе.  При нагріванні колодок відбувається нагрівання робочих гальмівних циліндрів і гальмівної рідини. Якщо гальмівна рідина закипає, гальма перестають функціонувати.

  З цієї причини потрібно своєчасно забезпечувати тепловий бар'єр. При гальмуванні основне навантаження концентрується на передніх колодках гальмування.

  З цієї причини, заміна передніх гальмівних колодок ваз 2110 вигляді-огляд якого можна подивитися тут, проводиться частіше.


  Примітка! Ступінь зношування задніх і передніх гальмівних колодок відрізняється.
  ваз 2110: заміна передніх колодок своїми руками
  Знос колодок

  Спеціальний пристрій, що оповіщає про знос колодок


  Сьогодні можна встановити спеціальний пристрій, як задні, так і передні колодки, воно буде попереджати про ступінь зносу. Подібні пристрої можуть бути в механічному або електронному виконанні.

  У першому випадку чується неприємний скрип при зносі. В обох випадках замінити передні гальмівні колодки ваз 2110 буває набагато простіше.

  У випадку з електронним пристроєм при зносі колодки запалюється спеціальний індикатор на приладовій панелі.
  Примітка! Міняти гальмівні колодки потрібно попарно на двох колесах. У гіршому разі нові та вже зношені колодки будуть по-різному гальмувати колеса.
  Фрикційна накладка і скрип колодок


  ваз 2110: заміна передніх колодок своїми руками
  Фото вимірювання товщини фрикційної накладки
  Фрикційна накладка - це важлива частина гальмівної колодки. Її завдання полягає у забезпеченні процесу гальмування. Якість гальмування прийнято визначати коефіцієнтом тертя.

  Більшість виробників прагнуть наблизити цей коефіцієнт до констанете, але не у всіх це виходить, оскільки ця задача не проста. Багато сучасні гальмівні накладки характеризуються коефіцієнтом тертя, рівним 035-045.

  Варто відзначити, що значно знижені або підвищені показники можуть сказати про небезпечність процесу гальмування. У випадку зі зниженими показниками тертя фрикційні властивості можуть привести до збільшення часу гальмування, і самого гальмівного шляху зокрема, що погано позначається на безпеці.

  Якщо показники високі, то з моменту гальмування до блокування коліс знижується діапазон впливу на педаль. В результаті блокування призводить до юзу або ковзанню.

  Напевно, багато хто задається питанням, чому риплять гальмівні колодки? Насправді відповідь не однозначна, оскільки причин досить багато.

  У деяких випадках цей неприємний звук можна почути навіть на новому автомобілі. Головною причиною такого скрипу є використання неякісного матеріалу для виготовлення гальмівних колодок.

  Наступна причина може полягати у невідповідності дисків з використовуваними гальмівними колодками.
  Примітка! Різні виробники використовують відмінні матеріали, які можуть бути несумісними з матеріалом диска.
  Крім цих причин існують і інші, наприклад, проста приробітку нових гальмівних колодок. В даному випадку скрип проходить швидко.

  Щоб цього не траплялося, рекомендується видаляти притирочный шар. Необхідно добре розігнати машину і різко загальмувати.

  Так потрібно зробити кілька разів. В результаті колодки максимально розігріваються, а зайві домішки вигорають.
  Примітка! Якщо в колодку потрапила вода або вона забруднилася, її потрібно обов'язково прочистити.
  Скрип може видаватися від індикатора зносу, який сигналізує про зношеність колодок.

  Вищевикладений матеріал говорить про те, наскільки важливо стежити за станом колодок. Потрібно розуміти, що тільки справна гальмівна система може гарантувати повну безпеку при гальмуванні.

  Заміна


  ваз 2110: заміна передніх колодок своїми руками
  Заміна колодок
  Отже, причини скрипу колодок виявлено, пора приступати до їх заміни. Потрібно відзначити, що заміна колодок є важливим завданням, тому до нього потрібно поставитися з максимальною серйозністю.

  В процесі заміни колодок мається на увазі виконання двох операцій:

 • заміна передніх колодок;

 • заміна задніх колодок.


 • Насправді ці процеси відрізняються один від одного, але при цьому заміна колодок ВАЗ 2110 проводяться за одним принципом. Звичайно, роботи можуть виконуватися і самостійно, без чиєї-небудь допомоги, тільки для цього потрібні певні знання і стандартний набір інструментів.
  Примітка! Перш ніж приступати до заміни колодок, треба купити нові диски.
  При купівлі цих елементів рекомендується відразу придбати гальмові колодки. Бажано, щоб і диски та колодки були від одного виробника.

  Якщо на нові диски поставити не нові колодки, на дисках будуть утворюватися канавки. Це пояснюється відсутністю ідеальної площі дотику у площин.

  Для заміни гальмівних дисків потрібно:

 • комплект відповідних гайкових ключів;

 • оглядова яма;

 • упори для фіксування транспортного засобу;

 • балонний ключ спеціально для колісних дисків;

 • домкрат;

 • пристрій для установки автомобіля, це може бути «козел» або тринога;

 • дріт для фіксації супорта.


 • Міняти гальмівні диски краще за допомогою асистента. Він буде допомагати при знятті зношеного елемента і в монтажі нового диска.
  Примітка! Для установки нових гальмівних дисків краще скористатися «самоконтрящимися» болтами, тому їх потрібно знайти заздалегідь.
  Тепер звернемо увагу безпосередньо на заміну передніх гальмівних колодок. Перш ніж приступати до робіт, потрібно зафіксувати упорами задні колеса транспортного засобу.

  Після цих дій автомобіль домкратом піднімають.

  Наступним етапом буде виконання таких дій:

 • знімається колесо і гумові кільця гальмівного шланга;

 • за допомогою викрутки в циліндр втоплюється поршень супорта;

 • відгинаються стопорні шайби від кріплення направляючого пальця;


 • ваз 2110: заміна передніх колодок своїми руками
  Процес заміни колодок

 • відкручується болт кріплення направляючого пальця, при цьому дотримується шестигранник;

 • скоба ступору піднімається вгору, і витягуються гальмівні колодки.


 • Примітка! Перед тим як встановлювати нові колодки на автомобіль ВАЗ 2110 потрібно ретельно вичистити від продуктів корозії і забруднень посадочні для колодок місця.
  Якщо з'являється питання, які колодки краще, не варто сумніватися, що оптимальним варіантом будуть оригінальні вироби, що рекомендовані виробником. Варто відзначити, що в деяких випадках самовільні зміни, які не передбачені конструкцією з самого початку, негативно позначаються на функціонуванні всього механізму.
  Увага: не Можна забувати, що по закінченню заміни колодок потрібно обов'язково провести огляд затискних пружин своїми руками. У кращому випадку вони повинні розміщуватися паралельно по відношенню до верхнього краю колодки.

  Крім цього при монтуванні нових передніх гальмівних колодок на машину ВАЗ 2110 в обов'язковому порядку перевіряють палець ступору, а саме його стан і обов'язково все потрібно порівняти з інформацією, яка дає інструкція. Якщо є необхідність, його потрібно добре очистити від забруднень, після чого змастити.
  Слідкуйте за своїм авто, і завжди вчасно проводьте ремонт гальм .

  Проводячи цю операцію своїми руками, можна непогано заощадити на проведенні робіт. Як відомо, ціна на дані послуги в автосервісах не така вже й дешева.