Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110

25.12.14, Ваз
2759
 • 1 Враховуємо необхідні нюанси при заміні
 • 2 Заміна троса
 • 2.1 Установка нового троса
 • 2.2 Кілька спосіб заміни троса
 • 3 Регулювання зчеплення - важлива частина роботи

 • Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Трос зчеплення ваз 2110 і його заміна
  Зазвичай трос зчеплення рветься тоді, коли транспорт експлуатується в екстремальних умовах. Найчастіше подібна проблема відбувається зі «старими» автомобілями, які в експлуатації круглий рік.

  Якщо вже трапилася така неприємність, можна спробувати провести процес під назвою заміна троса зчеплення ваз 2110 самостійно. Для виконання даних дій не обов'язково застосовувати особливі знання і не обов'язково розташовувати професійним інструментом.

  Для того щоб заміна троса зчеплення в ваз 2110 пройшла успішно, цілком вистачить базової інформації.


  Враховуємо необхідні нюанси при заміні


  Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Зазвичай процес зміни троса зчеплення на машинах марки ВАЗ 2110 повинен починатися з моторного відсіку . Потрібно притримувати вилку і натягувати трос, який знімається з вилки.

  Далі потрібно звільнити або зняти кріплення троса з кронштейна, що розміщується на КПП. Після таких дій переміщуються в салон машини і продовжують знімати пошкоджений елемент.

  При виконанні ремонтних робіт потрібно врахувати всі нюанси, оскільки від якості заміни деталі залежатиме безпека на дорозі.
  Примітка! Якщо машина ВАЗ 2110 відноситься до «дослідно-промислової партії, то кріплення кронштейна буде у вигляді болта з головкою під хрестоподібну викрутку. Для отримання подібного болта проста викрутка не підійде, буде потрібно спеціальна укорочена.
  Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Ваз 2110 заміна троса зчеплення
  У тих ситуаціях, коли трос порвався шляху, відкручувати кріплення можна і звичайним інструментом, тільки виконувати цю операцію доведеться через відкритий запобіжний блок. Надалі рекомендується змінити цей болт на більш підходящий, який має головку для гайкового ключа.

  Так як поломка може статися в самий невідповідний момент, в машині повинен знаходитися набір необхідних пристосувань.

  Заміна троса


  Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Заміна троса зчеплення ваз 2110
  Заміна троса зчеплення на ваз 2110 займе мінімальну кількість часу, це стосується навіть початківців водіїв. Виходячи з технічних документів з використання та ремонту машини, у процесі виконання робіт рекомендується відкріплює на ВАЗ склоочисник з жабо.

  Звичайно, якщо потрібно заощадити час, можна виконувати роботи і без знімання деталей, але більшість фахівців це роблять, оскільки порівняно спрощується процес фіксації троса на педаль зчеплення.

  Отже:
 • На першому етапі потрібно прибрати старий або пошкоджений елемент, у даному разі потрібно позбутися від троса. Його витягують з кронштейна закріплення, який розміщується на КПП.

 • За допомогою двох ключів 19-го розміру потрібно розкрутити кріпильні гайки троса в самому кронштейні, в результаті послаблюється його натяг, і трос легко виймається з кріплень.

 • На наступному етапі трос виводиться з закріплення в вилці активації зчеплення. Для виконання таких дій потрібно притримувати вилку і одночасно звільняти трос.


 • Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Заміна троса зчеплення у ваз 2110

 • Його открепляют від педалі зчеплення.

 • Якщо жабо зі склоочисником вже зняті, можна легко дістатися до захисного кожуха на педалі зчеплення, він знаходиться недалеко від гальмівного вакуумного гідропідсилювача.

 • Кріпильний гвинт кожуха педалі відкручується короткої хрестоподібної викруткою, після цього кожух легко знімається.


 • Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Замінити трос зчеплення ваз 2110 нескладно

 • За допомогою викрутки підцепляють стопорну скобу, яка утримує головку троса на педалі зчеплення. Ця скоба знімається разом з тросом.

 • Якщо жабо зі склоочисником ще не знімалися, діставати стопорну скобу потрібно буде з салону. Щоб це здійснити, потрібно до упору підняти педаль зчеплення і зняти скобу, після чого і сам трос зчеплення.


 • Примітка. Потрібно відразу відзначити, це самий складний процес заміни троса.

  Це пояснюється не лише складністю процедури зняття стопорної скоби, але і тим, що треба буде це робити в незручній позі. Крім того, при знятті стопорної скоби не обійтися без використання ключа на 8 яким відкручують опорну пластину, витягаючи її в салон.

  Установка нового троса


  Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Як замінити трос зчеплення ваз 2110

 • Перед установкою нового троса втулку, на яку одягають трос, потрібно зняти з пальця педалі зчеплення і оглянути на цілісність. Якщо втулка сильно зношена, її потрібно замінити.

 • Новий трос встановлюється в зворотному порядку. Його кінець пропихають з салону у відсік двигуна, після чого кріплять на педаль.

  Після цього трос з вилкою включення заводять в зачеплення і закріплюють на кронштейні кріплення на коробці передач .


 • Кілька спосіб заміни троса


  Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Замінити трос зчеплення на ваз 2110
  Змінити трос зчеплення «десятки» можна різними методами:

 • зняти склоочисник і жабо, це необхідно для зручності діставання кріплення троса наконечника до педалі;

 • не знімати жабо.


 • Виходячи з порядку заміни приводу зчеплення ВАЗ 2110 , мається на увазі зняття склоочисника і жабо, але можна вибрати шлях трохи простіший, при якому необов'язково виконувати розбирання. У будь-якому випадку після заміни необхідно регулювання зчеплення.

  Звичайно, багатьох цікавить інструкція простого способу заміни, тому йому варто приділити більше уваги:

 • За допомогою ключа на 19 потрібно відкрутити елементи кріплення троса зчеплення.

 • Після цього з вилки вимикання зчеплення виводиться наконечник троса. Якщо трос порвався, то нічого знімати не потрібно.

 • Далі потрібно переміститися в салон і відкрутити кріпильну гайку троса, яка знаходиться недалеко від педалі зчеплення. Рекомендується скористатися ключем на 8.

 • Скоба кріплення відчіплюється від троса наконечника до педалі зчеплення. Щоб виконати таку дію потрібно підняти педаль зчеплення і підчепити кліпсу викруткою.


 • Примітка. Якщо жабо і склоочисник коли-небудь знімалися, то зняти скобу краще більш зручним методом, а саме з-під капота.

 • У цій ситуації трос зчеплення доведеться витягати через салон. Як правило, з тросом зчеплення можуть проходити і інші проводи, які не вказані в інструкції до автомобілю і які заважають вільному проходженню троса з-за великих кріпильних шайб.

  Ці шайби краще на час відкрутити.

 • Новий трос зчеплення просовується під капот з салону. Всі кріпиться назад.


 • Рекомендується приділити більше уваги найскладнішого процесу, це одягання кріпильної скоби троса наконечника до педалі. Для здійснення робіт доведеться зайняти не дуже зручне положення.

  Якщо все робити за правилами, знімати жабо зі склоочисником потрібно завжди.

  Звичайно, скобу можна замінити своїм затискачем, який робиться з простої скріпки. Кліпса акуратно застібається в поглибленні кріплення педалі і для надійності затискається пассатижами.
  Примітка! Трос змащується трансмісійним або моторним маслом, але ідеальним засобом вважається консистентне мастило, яка не дає йому замерзати взимку.
  Як правило, змащувати трос всередині кожуха густим мастильних складом не так просто.

  Регулювання зчеплення - важлива частина роботи


  Як виконується заміна троса зчеплення на ваз 2110
  Регулювання педалі зчеплення
  По закінченні інсталяційного процесу потрібно відрегулювати хід педалі від верхнього положення до статі машини. Трос повинен бути в межах 1255-130 мм.

  Крім цього у орієнтир береться і положення педалі зчеплення. Ця педаль повинна розташовуватися на одному рівні з іншими.

  Щоб провести регулювання, потрібно послабити гайки на кріпильному кронштейн троса, який знаходиться на коробці передач.
  Примітка! При зміні положення троса наконечника за допомогою регулювальних гайок необхідно перевірити величину ходу педалі.
  Зазвичай хід педалі перевіряється після заміни троса, такий процес є обов'язковим. Звичайно, можуть бути й інші причини для перевірки, наприклад, зношування накладки веденого диска зчеплення і багато іншого.

  Так чи інакше, хід педалі буде значно збільшено.
  Примітка! Виходячи з керівництва, потрібно відзначити, що на машині ВАЗ 2110 цей показник повинен бути не більше 160 мм. Ідеальні параметри повинні бути в межах 120-130 мм
  Для вимірювання цього параметра не потрібні спеціальні пристосування, це можна виконати за допомогою звичайної лінійки. Як правило, цю процедуру можна зробити самостійно без сторонньої допомоги і з мінімальним багажем знань.

  Для того, щоб регулювання педалі проводилася правильно, потрібно дотримуватися інструкції з виконання робіт:

 • Спочатку машину потрібно поставити на рівну площадку на «ручник» (ручного гальма), після цього з акумулятора знімається одна клема з мінусового контакту.

 • Для перевірки відстані потрібно перпендикулярно педалі і підлоги прикласти лінійку. Відмірюють від підлоги до початку накладки на педалі.

  У тому випадку, якщо відстань ходу більше 160 мм, не обійтися без регулювання.

 • Для того, щоб відрегулювати привід потрібно відкрити капот машини і внизу відшукати кріплення металевого троса. На цьому тросі повинно розташовуватися дві гайки.

  Перша кріпильна відкручується гайка практично максимально, а друга - до вільного натискання педалі (приблизно 120-130 мм).


 • Примітка! Збільшення ходу можна домогтися при послабленні другий гайки, і навпаки, якщо її закрутити сильніше, показники будуть значно нижче.

 • Після проведених дій потрібно три-чотири рази натиснути на педаль до упору і відпустити її. Далі за допомогою лінійки перевіряється величина ходу від гумової накладки до підлоги.

 • Можливо, з першого разу не вийде ідеальна регулювання, тому не варто поспішати закривати капот. Після проведення дій першу потрібно затягнути гайку до упору до другої.

 • На завершальному етапі гумова обмежувальна втулка зсувається до упору в вилку.


 • Примітка! Якщо самостійно не виходить здійснити процес заміни троса, рекомендується переглянути навчальне відео в інтернеті або звернутися до фахівців СТО.
  Після того, як потрібний результат був досягнутий, потрібно затягнути дві гайки. На цьому етапі встановлення і регулювання троса зчеплення вважається закінченою.

  Рекомендується перед проведенням заміни тросика зчеплення подивитися дане відео.  Тут все докладно розповідається і наочно видно, як усе зробити. Крім того, потрібно частіше використовувати під час заміни, якщо вона проводиться самостійно, фото-матеріали, як наочний посібник.

  Робити все потрібно так, як того вимагає інструкція. Як правило, ціна на новий трос сьогодні не висока, так що не сплачуючи дорого за послуги заміни в автосервісі, можна непогано заощадити.