Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна втягивающего реле на стартері ваз 2110 своїми силами

23.12.14, Ваз
3482
 • 1 Втягуюче реле
 • 2 Перевірка
 • 3 Заміна

 • Заміна втягивающего реле на стартері ваз 2110 своїми силами
  Стартер і втягуюче реле ваз 2110
  Якщо автомобіль несподівано перестав заводитися, відсутні характерні звуки перед запуском мотора або з'явилося дивне «гудіння», то можлива поломка втягивающего реле стартера. Природно, пристрій може іноді працювати нормально, не подаючи ознак поломки, однак в самі невідповідні моменти автомобіль доводиться заводити з штовхача.

  У цій ситуації тільки заміна втягивающего на стартері ваз 2110 змінить все на краще. Симптоми несправності різні, наприклад, поява клацань у реле, відсутність прокрутки стартера, відсутність ознак життя при повороті ключа запалювання і т. д.

  Варто зауважити, що заміна втягивающего стартера ваз 2110 може бути проведена і своїми руками.


  Втягуюче реле


  Втягуюче реле стартера ваз 2110 призначається для того, щоб дистанційно включати електричний двигун стартера. Їм забезпечується зчеплення бендикса(див. Заміна бендикса на стартері ВАЗ 2110 своїми силами ) з вінцем маховика.

  Даний елемент конструктивно складається з: повертає, контактної і магнітної системи, що включає дві котушки - утримуючу, приєднану до висновку управління і йде на корпус, і втягуюче, що сполучалася елементом управління.
  Заміна втягивающего реле на стартері ваз 2110 своїми силами
  Ваз 2110 втягуюче реле стартера
  Труба, де знаходиться якір - це осердя, всередині якого розташована мідна обмотка (кінець і початок обмотки прикріплюються клемами, одна сторона з'єднується з електродвигуном і управління контактом, інша - з висновком управління і йде на корпус).
  Заміна втягивающего реле на стартері ваз 2110 своїми силами
  Ваз 2110 втягуюче клацає і не крутить стартер
  Переміщення якоря в сердечнику здійснюється за рахунок електромагнітного поля, а при зникненні напруги, якір в сердечнику переходить в початковий стан. При харчуванні з'являється магнітне поле, що змушує якір відтягувати поворотні пружини.

  При запуску двигуна машини, напруга починає пропадати, пружина натискає на якір і він повертається в початкове положення, розмикаються контакти, «бендікс» йде із зачеплення.При поломці втягивающего реле і перед заміною слід спочатку переконатися, що проблема полягає саме у стартері.
  Примітка.

  Необхідно виключити такі несправності в автомобілі: присутність окалин, розрядка акумулятора, сліди окислення на клемах, пошкодження проводки, слабке закріплення контактів. Автомобіль може не заводитися і за даними причин.  Перевірка


  Заміна втягивающего реле на стартері ваз 2110 своїми силами
  Ваз 2110 втягуючий стартер
  Для перевірки працездатності стартера потрібно акумулятор і два дроти:

 • Спочатку знімається стартер;

 • За допомогою першого проводу висновок втягивающего реле приєднується до позитивної клеми акумулятора;

 • Другий кабель підводиться до мінусової клеми з масою стартера;


 • Примітка: якщо буде клацання, то це говорить про те, що механізм, «бендікс» працює.

  Важливо, щоб клацання був різким і швидким. Якщо ж звук здається млявим, затягнутим, то всередині механізму, що щось не гаразд, наприклад, згоріли пятачковые контакти.
  Заміна втягивающего реле на стартері ваз 2110 своїми силами
  Ваз 2110 не крутить стартер втягуюче клацає
  У тому випадку, якщо після проведення перевірки є підозри, що потрібно ремонт стартера слід відразу ж відправлятися за придбанням нової запасної частини. Якщо стартер нерозбірний, то необхідно замінювати повністю втягуюче реле.

  Якщо ж розбірний, то:

 • Для ремонту втягивающего реле відкручуються гвинти на кришці корпуса реле.


 • Примітка. У деяких випадках потрібно отпаять кінці обмотки, вони можуть бути перешкодою для зняття кришки.

 • Після зняття кришки перевіряються силові контакти, у багатьох випадках вони стають причиною поломки приладу.


 • Примітка.

  При можливості слід замінювати старі контакти новими. У тому випадку, якщо контакт постраждав не сильно, то пригорілі поверхню прибирається за допомогою дрібнозернистої наждачного паперу.

 • Після цього конструкція збирається в зворотному порядку.


 • Втягуюче реле встановлено під капотом і розташовується на стартері. Під час купівлі нового, необхідно взяти з собою неробочий елемент і попросити в магазині аналогічний - в такому разі помилки виключені.

  Всі виробники роблять на втягуючому реле своє маркування. Пристрій фіксується з допомогою трьох гвинтів.
  Заміна втягивающего реле на стартері ваз 2110 своїми силами
  Ваз 2110 знімаємо стартер втягуючий


  Щоб уникнути зайвих незручностей, додатково можна придбати чотири мідні шайби і мідні гайки. Мідні гайки не пригорають і простіше відкручуються, в подальшому дана процедура виконується швидше і простіше.

  Заміна


  Заміна втягивающего реле на стартері ваз 2110 своїми силами
  Ваз 2110 стартер втягуюче пристрій
  Щоб замінити втягуюче реле на машині ВАЗ 2110 потрібні відповідні інструменти.

  Перед тим, як починати роботи, в обов'язковому порядку потрібно від'єднати від акумулятора масу, яка позначена знаком «мінус». Для цього потрібно гайковий ключ на «10».

  Після зняття контакту, необхідно знайти стартер. Він розташовується внизу моторного відсіку, між блоком двигуна і системою охолодження .

  Тільки після цього можна приступити до демонтажу пристрою.
  Заміна втягивающего реле на стартері ваз 2110 своїми силами
  Ваз 2110 стартер втягуючі
  Отже:

 • До втягивающему реле приєднуються два дроти, необхідно від'єднати провід червоного кольору, який проходить від реле до контакту «тато».

 • На задній частині реле відкручуються дві гайки, робиться це за допомогою гайкового ключа на «13».

 • Використовуючи плоску викрутку, з передньої частини фіксатора реле від'єднується шнур.

 • Після звільнення реле, його необхідно акуратно прибрати.


 • Примітка.

  Виконуючи цю процедуру, потрібно простежити, щоб сердечник був всередині, а пружина, розташована в реле, не випадала назовні. Це досить складна процедура в процесі заміни втягивающего реле.
  Для установки нового втягивающего дії повторюються у зворотному порядку. З-за того, що ми залишили старий сердечник, нове реле монтується без нього, лише з нової пружиною.

  Отже:

 • Озброївшись плоскою викруткою, спереду реле потрібно прикрутити дроти.

 • З'єднуються з проводами і закручуються гайки за допомогою гайкового ключа на «13».


 • Після установки реле потрібно міцно затягувати гайки, які з'єднують провід живлення, і прикріплюються до «тата». Ось і все, машина готова до роботи.

  Для самостійної заміни даного елемента потрібні всього три інструменту, відео огляд і фото - інструкція. Для виконання даної процедури своїми руками доведеться витратити близько 16 хвилин часу і зберегти в кошелке близько 500 рублів, які б довелося заплатити за ремонт автомобільних майстерень, де ціна на ці послуги постійно зростає.