Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна бендикса на стартері ВАЗ 2110 своїми силами

23.12.14, Ваз
3086
 • 1 Для чого потрібен бендікс
 • 2 Заміна бендикса і ремонт стартера
 • 2.1 Коли пора змінювати бендікс
 • 2.2 Поетапна інструкція заміни бендикса
 • 3 Корисні поради

 • Заміна бендикса на стартері ВАЗ 2110 своїми силами
  Стартер
  Стартер є потужним електродвигуном постійного струму. Він може згорати з багатьох причин, наприклад, із-за тривалого утримання ключа в «запуску».

  Якщо стартер не крутиться або з нього чути клацання, не слід відразу купувати новий, можна спробувати його відремонтувати. Часто саме заміна бендикса на стартері ваз 2110 допомагає все вирішити.

  На ваз 2110 заміна бендикса стартера може бути проведена своїми руками.


  Для чого потрібен бендікс


  Заміна бендикса на стартері ВАЗ 2110 своїми силами
  Заміна бендикса стартера ваз 2110
  Бендікс є складовою частиною стартера(див. Ремонт стартера Ваз 2110 - робимо все самі ), без якої не запускається двигун. Якщо при запуску чується металевий звук, то в обов'язковому порядку потрібно змінити бендікс, при цьому потрібно заздалегідь демонтувати стартер.
  Примітка! Ознакою несправності стартера вважається його нестабільне функціонування.
  При виявленні неполадок багато автовласників звертаються до майстрів, хоча необхідних заходів можна зробити самостійно. Для початку рекомендується ознайомитися з керівництвом автовиробника, а також з його порадами щодо усунення подібних проблем.

  Крім цього перед самостійним ремонтом бажано ознайомитися з рекомендаціями щодо безпечної роботи з транспортним засобом. Далі можна дотримуватися наступних порад, які допомагають правильно виявити неполадки стартера і вирішити їх без сторонньої допомоги.

  Отже:

 • При допомозі стартера відбувається розкручування коленвала, при цьому в камері для згоряння створюється необхідний тиск для займання горючої суміші (особливо це стосується дизельних двигунів). При нестачі потужності двигун не буде запускатися.

  З цієї причини потрібно вчасно міняти стартер, оцінюючи не тільки відповідність кріплень, але і достатню потужність для розкручування двигуна.


 • Заміна бендикса на стартері ВАЗ 2110 своїми силами
  Бендікс стартера для ваз 2110

 • Увагу. В процесі монтажу стартера потрібно обов'язково перевірити його справність, а також цілісність шестерень бендикса і приводу самого стартера.

  Крім цього, встановлюючи стартер на своє місце, потрібно перевірити вірність центрування.

 • Обережність. Стартер ні в якому разі не можна упускати, оскільки він є складним електроприладом, який піддається пошкодження внутрішніх складових.

  З цим приладом потрібно звертатися з обережністю і дбайливістю.


 • Заміна бендикса і ремонт стартера


  Заміна бендикса на стартері ВАЗ 2110 своїми силами
  Бендікс стартера на ваз 2110
  Для ремонту стартера потрібні такі інструменти:
 • накидні ключі;

 • головки в наборі;

 • кілька викруток;

 • ізолента;

 • новий бендикс.


 • Коли пора змінювати бендікс


  В ході експлуатації машин ВАЗ 2110 іноді водії можуть помічати малу ефективність стартера, що впливає на функціональність двигуна, в результаті автомобіль просто не заводиться з першого разу.
  Примітка! Деякі плутають цю проблему з розрядженої акумуляторної батареєю. Щоб виключити таку ситуацію, потрібно перевірити АКБ на предмет зарядженості, і при необхідності зробити зарядку.

  Якщо вжиті заходи не принесуть належного результату, доведеться ремонтувати стартер, у багатьох випадках це стосується обгінної муфти.
  Наприклад, якщо при заведенні двигуна «десятки» водій буде чути легке потріскування і відчувати заїдання стартера, не обійтися без заміни бендикса, іншими словами, обгінної муфти.
  Поетапна інструкція заміни бендикса


  Заміна бендикса на стартері ВАЗ 2110 своїми силами
  Ваз 2110 стартер бендікс схема
  Отже:

 • Готуються гайкові ключі, шестигранники і викрутки. Далі потрібно відкрити капот і відкріпити «мінусовій» провід від акумуляторної батареї.

  Для зручності виконання робіт транспортний засіб краще загнати на яму для огляду або на підйомник. При установці захисту двигуна потрібно обов'язково зняти її безпосередньо перед ремонтними роботами.

 • Гайковим ключем відкручують кріплення «плюсового» провід АКБ до втягивающему реле. Після цих дій потрібно зняти дві клеми, при цьому потрібно відстежувати стан провідної ізоляції.

  Ці роботи потрібно здійснювати при використанні шестикутника, яким відкручують кронштейн.


 • Заміна бендикса на стартері ВАЗ 2110 своїми силами
  Стартер перевірка

 • За допомогою накидного ключа потрібно відвернути нижній болт, що кріпить стартер. Такі дії, як правило, завдають багато клопоту.

  Отже, накидним ключем відкручується фіксуючий болт знизу, після чого вивертається верхній кріпильний болт. Для виконання такого процесу знадобиться тріскачка, що має на кінці кардан і дві проставки.

  Тепер вільно від'єднується кронштейн, який кріпить стартер до блоку. Обладнання акуратно витягується.

 • Відгвинчують болти, що проходять уздовж стартера, які фіксують кришку, після чого стартер поділяється на дві частини. Кришку беруть в руки і відкручують два гвинти, знімають кожух, стопорне кільце і шайбу.

  З особливою акуратністю дістається щітки(див. Заміна щітки стартера ВАЗ 2110 і всі про це ) з ротором. Всі деталі ретельно прочищають щіткою.

 • Стопорне кільце потрібно збити вниз і спробувати зняти з валу ротора. Далі потрібно зняти бендікс і змінити його.

  У процесі виконання робіт треба не забути перевірити стан вилки і втулки. Щоб демонтувати вилку, потрібно акуратно вийняти гумову заглушку і витягти замінну деталь.

  Її звільняють від обойми і ретельно оглядають.


 • Заміна бендикса на стартері ВАЗ 2110 своїми силами
  Бендікс і стартер

 • Наступний етап передбачає выпрессовку втулки з допомогою набору головок. У разі, якщо втулки надто зношені, потрібно їх заміна.

  Їх назад запресовують під впливом молотка. Як правило, удари повинні наноситися не з максимальною силою, при цьому рекомендується застосовувати дерев'яну підкладку.

  Всі складові збираються у зворотному розбору порядку. Тепер можна спокійно перевірити функціональність відремонтованого стартера.


 • По закінченню складання стартера потрібно закрити всі открученные раніше кріпильні гайки від кришки і добре затягнути хомут.Далі стартер встановлюється на колишнє місце, тільки спочатку приєднують живлять дроти.

  Коли всі гайки закручені і механізм знаходиться на своєму місці, підключають клеми АКБ. Тепер можна перевірити результат виконаних ремонтних робіт.


  Корисні поради


  Варто зауважити, що при купівлі нового бендикса потрібно мати при собі старий екземпляр. Дуже часто різні муфти відрізняються між собою дрібними деталями, які візуально не запам'ятовуються.

  В гіршому випадку можна придбати невідповідний механізм.
  Примітка!

  Тріснула або зношену пластикову шайбу, встановлену на кришці стартера можна замінити. Якщо є пошкодження ізоляції на шпильці механізму, її можна полагодити за допомогою ізоляційної стрічки.
  Сьогодні будь-який ремонт машини можна виконати на СТО, але в деяких випадках можна обійтися і без цієї послуги. Як правило, це стосується дрібного ремонту або заміни складових в механізмах.

  Таким чином, за допомогою відео та фото можна замінити бендікс на стартері своїми руками. При неодноразовій розбиранні стартера ваз інструкція не потрібна, так як все можна зробити по пам'яті.

  Самостійний ремонт вважається вигідним справою, оскільки ціна послуг автосервісу далеко не демократична.