Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110:робимо самі

25.12.14, Ваз
3706
 • 1 Заміна переднього підшипника маточини
 • 2 Три варіанти заміни
 • 3 Другий спосіб заміни підшипника

 • Заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110:робимо самі
  Підшипник маточини і його заміна
  Далеко не часто в машинах можна помітити неприємний шум при русі, який наростає зі збільшенням швидкості. Зазвичай шум зникає на різкому повороті, але це тимчасове явище.

  Як правило, така ситуація може говорити про те, що потрібна заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110. Фахівці рекомендують міняти обидва підшипника відразу. Але в даній статті розглянемо, як проводиться заміна підшипника передньої маточини на ваз 2110.


  Заміна переднього підшипника маточини


  Заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110:робимо самі
  Заміна підшипників передньої маточини ваз 2110
  Примітка! Роботи необхідно здійснювати на рівній основі, але ідеальним варіантом буде використання оглядової ями чи підйомника.
  Звичайно, змінити підшипники передніх маточин набагато складніше, ніж у випадку з задніми, але при правильному підході все цілком здійснимо. У подібному випадку потрібні не тільки спеціальні знання, але і відповідні інструменти.

  Забезпечивши всі необхідні умови, заміна передніх маточинних підшипників ваз 2110 власними силами пройде без труднощів.
  Заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110:робимо самі
  Заміна підшипника передньої ступиці ваз 2110
  Перед тим, як розпочати ремонтні роботи, потрібно вибрати відповідний підшипник. Фахівці рекомендують купувати вітчизняні автозапчастини, приміром, «самара» або «вологодського» виробництва.

  Бажано переконатися, що продаються саме російські вироби, оскільки Китай успішно виготовляє копії.

  Виконання будь-якого ремонту не обходиться без певних пристосувань, в такому випадку будуть потрібні:

 • знімач для установки підшипників;

 • оправка - обріз труби потрібного діаметру, яка буде застосовуватися для вибивки маточин;

 • головка 30-го розміру з надійним комірчиком;

 • ключі накидні 17-го і 19-го розміру.


 • Після підготовчих дій приступають до ремонту, який рекомендується виконувати, дотримуючись викладеної інструкції.

  Отже:
 • Спочатку транспортний засіб ставлять «на ручне управління» та 1-ю передачу. Як правило, під задні колеса обов'язково потрібно поставити антиподкатные упори.

 • Колісні болти відпускаються і за допомогою ключа 30-го розміру відвертають гайки підшипників від передніх маточин. За умови, коли на машині встановлені литі диски не обійтися без зняття колеса.

  Відвернути гайки маточин вийде виключно при натиску на гальмівну педаль, тому краще виконувати дії з помічником.


 • Заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110:робимо самі
  Заміна підшипника ступиці переднього колеса ваз 2110

 • За допомогою викрутки потрібно віджати супорти, після чого 17-му ключем від поворотних кулаків відкручуються супорти. Щоб цей супорт не виснув на шлангу гальма, його підв'язують.

  Тепер можна легко відкрутити гальмівні диски від самих маточин.


 • Три варіанти заміни


  Заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110:робимо самі
  Замінити передній ступичный підшипник ваз 2110 легко і просто
  Подальші дії можуть виконуватися по одному з 3-х варіантів. Перший метод передбачає заміну підшипників з допомогою знімачів, при цьому необов'язково відкручувати поворотні кулаки машини.

  У другому випадку доведеться демонтувати поворотні кулаки, при цьому подальші роботи будуть здійснюватися на верстаті із застосуванням лещат і знімачів. При виборі третього варіанта доведеться повністю знімати стійку і міняти підшипники з використанням лещат.
  Заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110:робимо самі
  Підшипник передньої ступиці ваз 2110 знімається за допомогою знімача
  Примітка! Кожен з наведених способів має свої плюси і мінуси, тому перед визначенням їх треба розглянути більш детально.

 • Перший спосіб, при якому не демонтуються поворотні кулаки


 • Перевагою вважається те, що не доведеться зачіпати болт, що регулює розвал. До недоліків можна віднести незручну позицію при зміні підшипника.

  У подібній ситуації проблемно здійснювати дії без підйомника або оглядової ями. Крім цього в такому положенні незручно вибивати маточини і запресовувати підшипники.

 • Спосіб другий


 • Заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110:робимо самі
  Передній ступичный підшипник ваз 2110
  Використовуючи цей спосіб, роботи по зміні підшипника виконуються зручніше і легше, але виникає проблема в порушеннях регулювання розвалу машини. Перед відкручуванням кріпильних болтів поворотного кулака від стійки(див. Заміна стійок ваз 2110: як зробити правильно? ), потрібно поставити дві мітки.
  Примітка! Одна відмітка буде відповідати положенню болта регулювання до стійки, а друга - положення кулаків.
  У процесі складання потрібно врахувати збіг цих двох міток. Навряд чи вийде досягти початкової точності, зате похибки будуть мінімальними.

  Цей спосіб ідеально підходить тим, хто потребує не лише в заміні одного підшипника маточини, але і в ремонті ходової, а саме зміну кульових опор, рульових наконечників і втулок важелів.

 • Спосіб третій


 • Це, мабуть, найважчий спосіб, оскільки доводиться знімати стійку, распрессовывать рульовий наконечник , а також кріпильні гайки, які фіксують верхню опору до основи кузова. До зміни підшипників приступають тільки після знімання стійки з автомобіля.

  Це завдання не з легких, потрібно приділити більше часу, зате це відмінний метод для тих, кому не підійшли два попередні способи.


  Другий спосіб заміни підшипника


  Заміна переднього підшипника ступиці ваз 2110:робимо самі
  Схема заміни підшипника маточини переднього і заднього
  Якщо обраний другий варіант, продовжуємо ремонтні роботи за такої інструкції:

 • Встановлюються мітки. За допомогою м'якої наставки відвертаються і вибиваються кріпильні болти поворотного кулака.

  Відкручуються два кріпильні болти нижньої кульової опори до цього поворотного кулака, який успішно знімається.

 • За допомогою наставки необхідного діаметра маточина вибивається з підшипника. Знімаються стопорні кільця. В лещата встановлюється знімач і выпрессовываются підшипники.


 • Примітка. Місця для посадки підшипників в поворотних кулаках потрібно почистити від забруднень і рясно змастити.

 • Підшипники запресовуються, встановлюються стопорні кільця. Після таких дій зібрані кулаки з новими підшипниками монтуються на маточинах.

  Використовуючи ту ж саму оправлення, проводиться забивання до упору. Зусилля потрібно концентрувати на внутрішні обойми підшипників.


 • Примітка! Запресовувати підшипник потрібно, використовуючи прес, знімач або лещата.

  Молотком користуватися не можна, оскільки це призведе до руйнування елемента. При запресовуванні потрібно прикладати зусилля тільки до зовнішніх кілець.

 • Наступна збірка здійснюється в зворотному порядку.


 • Примітка! Як правило, в маточині варто підшипник кульковий дворядний, під час використання він не потребує регулювання і змащення.

  При выпрессовывании даний елемент завжди руйнується, тому выпрессовывать маточину рекомендується тільки для заміни підшипників.
  В тому чи іншому випадку, самостійна заміна передніх підшипників маточини обійдеться значно дешевше, ніж роботи на СТО. Для кращого сприйняття процесу рекомендується переглянути відео.

  Також, рекомендується використовувати в процесі роботи наочні посібники, такі як фото. Працюючи своїми руками, рекомендується робити все так, як вимагає інструкція, щоб уникнути помилок.

  Ціна на підшипники не висока, тому можна спокійно приступити до їх заміні, якщо є така необхідність.

  Так само на нашому ресурсі Ви можете дізнатися про заміни заднього підшипника маточини .