Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Литі диски на автомобіль ваз 2110: заміна своїми руками

26.12.14, Ваз
4784
 • 1 Литі диски і все про них
 • 1.1 Переваги литих дисків
 • 1.2 Мінуси штампованих дисків
 • 1.3 Легкосплавні диски ковані
 • 2 Різні литі диски на ваз 2110
 • 3 Заміна литих дисків
 • 3.1 Тюнінг литих дисків своїми руками

 • Литі диски на автомобіль ваз 2110: заміна своїми руками
  Литий диск краще штампованого
  Якщо не хочеться бути лише частинкою натовпу, але хочеться перебувати постійно в центрі уваги, то прекрасним рішенням змінити зовнішність автомобіля стане заміна стандартної «штампування». Литі диски на автомобіль ваз 2110 - прекрасне рішення!

  Ці вироби є таким елементом автомобільної компонування, які здатні не тільки змінити зовнішній вигляд машини, але і істотно вплинути на безпеку їзди. Литі диски для ваз 2110 - це найкращий шанс, який потрібно використовувати.


  Литі диски і все про них


  Литі диски на автомобіль ваз 2110: заміна своїми руками
  Литий диск ваз 2110
  Напевно, багато автовласників стикалися з проблемою підбору литих дисків на ВАЗ 2110. Незважаючи на те, що і литі і ковані диски вельми популярні серед автомобілістів, все ж не завжди вдається знайти їх.

  Справа в тому, що домогтися того, щоб автовласника задовольняв і дизайн, і якість таких виробів, дуже складно.
  Примітка. Краса є лише другорядною ознакою, за яким вибираються диски, в першу чергу, необхідно подумати про безпеку при русі по дорозі.

  Переваги литих дисків


  Литі диски на автомобіль ваз 2110: заміна своїми руками
  Литий диск на ваз 2110
  Вибір литих дисків - досить серйозна справа. Колісні диски відрізняються за якістю, складом та розміром.

  Литі диски мають безліч переваг. Головна перевага литих дисків, незважаючи на легкість їх конструкції, полягає в їх міцності і високої стійкості до корозії.

  Але такі диски потребують акуратному водінні. Потрапивши в яку-небудь яму, можна пошкодити диск, після чого його доведеться відновлювати.

  Завдяки фізичним властивостям таких дисків на 10-20 відсотків знижується сукупний вага колеса. Це відмінно позначається на динаміці авто.

  За рахунок підвищеної теплопровідності надається більш продуктивний відведення теплоенергії від гальмівних колодок .Також їх великим плюсом є зовнішній вигляд.

  Для багатьох автовласників даний показник визначає. Чудовий зовнішній вигляд дозволяє підкреслювати індивідуальність машини і статус автовласника.

  Мінуси штампованих дисків


  Литі диски на автомобіль ваз 2110: заміна своїми руками
  Сталевий штампований диск
  Навпаки сталеві диски з легкістю здатні витримати будь-які випробування. Вони штампуються і встановлюються вітчизняними заводами по виробництву/зборці автомобілів і досить дешево коштують.

  Крім того, повернути первісний вигляд сталевих дисків при їх пошкодженні досить легко. Але основна причина, по якій автовласників відмовляються від таких дисків, полягає в їх застарілому дизайні, псує загальний вигляд автомобіля.

  Також ці диски мають досить велику вагу і швидко іржавіють.  Примітка. Велика вага сталевих дисків може позначатися на швидкості, що, звичайно ж, не підійде водіям, які полюбляють проїхатися «з вітерцем».
  Литі диски на автомобіль ваз 2110: заміна своїми руками
  Литі диски ваз 2110
  Також слід знати, що ширина і діаметр диском впливають на легкість керування транспортним засобом. Тому рекомендується вибирати широкі диски, тому що вони максимально зручні в процесі їзди.

  Колісні диски впливають на витрата палива і стійкість трансмісії автомобіля. При дотриманні всіх нюансів можна звернути увагу і на красу.

  Легкосплавні диски ковані


  У цьому сенсі легкосплавні диски є відмінним вибором, так як вони естетично приємні, якісні, надають оригінальний вигляд машині. Навіть при відсутності зовнішнього тюнінгу, і при наявності легкосплавних дисків, зовнішній вигляд авто здатний сильно змінитися.
  Примітка. Якщо ж машина прокачано за останнім писком, але на ній встановлені звичайні або накладні ковпаки, то тут вся робота буде даремно.
  Отже:

 • У складі легкосплавних дисків є алюміній і магній. Вони поділяються на литі і ковані.

  Литі диски хороші, однак, мають деякі недоліки. Наші дороги неідеальні, тому необхідні міцні диски, а лиття має зернистою структурою.

  Такі диски легко можуть покриватися невеликими тріщинами, що в подальшому може викликати утворення однієї великої тріщини.

 • Ковані диски не мають такого недоліку, вони досить міцні і створені для наших доріг. Саме цей тип дисків застосовується в ралі, автокроссах і іншому автомобільному спорті.

  Литі диски можуть лопатися, а ковані - гнуться, ніж підвищується безпека. Їх вага значно менше і вони не піддаються корозії.

 • Але і тут є свої недоліки. Найголовнішим недоліком є непомірно велика вартість диска, яка в деяких випадках зіставляється з половиною вартості транспортного кошти.

  Крім того, не радує не дуже багатий асортимент дизайну, як правило, вони однотипні, тому вибирати не доводиться.


 • Різні литі диски на ваз 2110


  Литі диски на автомобіль ваз 2110: заміна своїми руками
  Штатні литі диски для ваз 21103
  В даний час литі диски випускаються різної модифікації. На ВАЗ 2110 встановлюються диски R13 але також можна встановити на них і R14.

  Тому при встановленні «нерідних» дисків на ВАЗ 2110 потрібно знати, що виліт і ширина повинні бути у відповідності з параметрами, які встановлені заводом-виробником автомобіля.
  Примітка. При недотриманні даних характеристик і при максимальних навантаженнях або в поворотах, виступаючі частини коліс будуть тертися про підкрилки, зачіпати колісні арки та елементи підвіски. Крім цього, бокові частини машини в сиру погоду будуть забризкані завжди брудом.
  Отже:

 • При установці лиття R15 доведеться встановлювати низькопрофільну гуму. Якщо ж планується установка дисків більшого діаметра, то доведеться змінювати конструкцію самого автомобіля.

 • При виборі литих дисків зустрічається характеристика PSD 4*98. Це показник і розміри, які вказують, що фіксація диска здійснюватися 4-ма болтами, які вписуються в коло R98.


 • Примітка. Хоча ПДР забороняє пересуватися на транспорті з шинами, що не відповідають характеристикам моделі машини, автоінспектори не часто звертають на це увагу.

  Заміна литих дисків


  Литі диски на автомобіль ваз 2110: заміна своїми руками
  Ваз 2110 на литих дисках
  В процесі експлуатації литі диски можуть пошкоджуватися, з-за чого потрібно їх відновлення або заміна. Головним недоліком литих дисків є те, що після деформації їх практично неможливо відновити.

  Точніше вартість відновлення деформованих виробів значно більше вартості нових, що робить відновлення недоцільним.

  Ще один недолік помітний при ударах. Вся енергія удару передається дисками підвісці, що негативно позначається на ній.
  Примітка. Сталь штампованих дисків при ударах просто деформується, оберігаючи таким чином, підвіску.
  Заміна литих дисків виконується тільки в автосервісах, тому що дана процедура вимагає наявності спеціальної установки, що дозволяє отримувати та встановлювати диски. Відновлюються диски при деформаціях і пошкодженнях також в спеціалізованих майстернях.

  Для проведення таких робіт необхідний досвід, наявність спеціальних інструментів і обладнання.

  Тюнінг литих дисків своїми руками


  Литі диски на автомобіль ваз 2110: заміна своїми руками
  Тюнінг литих дисків своїми руками
  В даний час після установки дисків користується популярністю їх тюнінг. Диски можна фарбувати, наносити на них різноманітні візерунки, малюнки.

  Також можна прикрашати диски підсвічуванням. Це дозволить виділити і прикрасити автомобіль, зробити його унікальним і оригінальним.

  Крім того, при наявності достатньої кількості грошових коштів можна замовляти литі диски по своєму дизайну. Ці займаються спеціалізовані компанії. Звернувшись в таку компанію, можна зробити литі диски бажаної форми і з певними особливостями.

  Дане відео посібник допоможе ознайомитися з процесом тюнінгу литих дисків загалом.  Навчитися фарбувати і змінювати конструкцію дисків можна по фото або картинок, скачаним з мережі. Своїми руками можна зробити багато чого.

  Достатньо лише дотримуватися порад, які дає інструкція і можна відмінно заощадити, адже ціна на послуги такого типу в сервісах досить висока і не кожному по кишені.