Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Самостійна заміна сальника редуктора ваз 2106

26.12.14, Ваз
3246
 • 1 Виявлення причини протікання масла
 • 1.1 Міняємо манжету редуктора

 • Самостійна заміна сальника редуктора ваз 2106
  Манжета редуктора заднього моста (сальник)
  Для того щоб автомобіль служив довго і не підвів вас в самий невідповідний момент, не варто чекати, коли він вийде з ладу. Час від часу потрібно проводити візуальний огляд, який відразу виявить наявність течі будь-яких рідин, в тому числі і масла.

  У даній статті ми розповімо про неполадки, що призводять до витоку масла в редукторі заднього моста ВАЗ-2106 і спосіб їх усунення своїми руками.


  Виявлення причини протікання масла


  Огляд заднього моста,на предмет визначення його технічного стану, провадиться при установці автомобіля на підйомник, естакаду або оглядову яму. Для усунення течі потрібно, насамперед, встановити її причину.

  Іноді достатньо всього лише краще затягнути болти кріплення або замінити шайби під їх головками на більш м'які варіанти (наприклад, мідні). Замість шайби, на різьбовому з'єднанні можна використовувати герметик у вигляді гелю або нитки.
  Самостійна заміна сальника редуктора ваз 2106
  Герметики для різьбових з'єднань
  Причиною течі масла можуть бути і недостатньо затягнуті пробки наливної і зливного отвору. Якщо з пробками все в порядку, перше, на що потрібно звернути увагу - це вузол з'єднання редуктора з картером.

  Якщо порушена герметичність з'єднання, з-під фланця редуктора сочиться масло.

  Швидше за все, буде потрібно заміна сальника редуктора заднього моста: ВАЗ-2106 в цьому плані не відрізняється від інших моделей ВАЗ, званих «класикою». Як це зробити, ми розповімо трохи пізніше.
  Самостійна заміна сальника редуктора ваз 2106
  Редуктор заднього моста ВАЗ 2106
  Якщо манжета на редукторі олія не пропускає, наступною причиною може бути сальник півосі. Взагалі, будь-який протікає сальник підлягає заміні, ніякої іншої ремонт тут не допоможе.

  Тим більше, що низька ціна цієї деталі дозволяє зробити це без проблем.

  Є ще одне місце, де найбільш часто може статися витік - це сапун. Він розташований у верхній частині картера, праворуч.

  При наявності свіжих крапель масла, сапун потрібно очистити і перевірити, наскільки вільно рухається його кришка. Якщо з нею все гаразд, справа знову ж таки в гумовій манжеті, яку доведеться міняти.

  Яка б не була причина протікання, вона сприяє зниженню рівня масла, який після усунення неполадок необхідно перевірити та відновити. Варто зауважити, що підвищений рівень масла теж може бути причиною його витікання.

  Міняємо манжету редуктора


  Отже, ви прийшли до висновку, що необхідна заміна заднього сальника редуктора на ВАЗ 2106. Щоб приступити до роботи, потрібний інструмент та невелика покрокова інструкція.

  Вам знадобляться:
 • викрутка;

 • ріжкові ключі на 13 і 24;

 • монтування;

 • штангенциркуль;

 • динамометричний ключ з динамометром;

 • міцний шнур.


 • Самостійна заміна сальника редуктора ваз 2106
  Необхідний набір інструментів для заміни манжети
  Отже:

 • Спочатку, відвернувши пробку зливного отвору і підставивши будь-яку ємність, потрібно буде злити масло з картера. Після процедури не забудьте завернути назад пробку.

 • Щоб вийняти дві півосі, доведеться зняти задні колеса. Потім, зафіксувавши монтуванням карданний вал, отвинчиваете чотири болта і звільняєте його від фланця шестерні, а викруткою від'єднуєте передачу.


 • Самостійна заміна сальника редуктора ваз 2106
  Зняття півосі і кардана

 • Наступною дією буде перевірка моменту опору. На фланець провідної шестерні в кілька оборотів намотуєте шнур. Поступово змотуючи його, перевіряєте динамометром значення і запам'ятовуєте, або записуєте його.


 • Самостійна заміна сальника редуктора ваз 2106
  Перевірка моменту опору і зняття гайки фланця шестерні


 • Далі потрібно зняти фланець провідної шестерні. Відвернути гайку його кріплення не так-то просто, потрібен спеціальний ключ.

  Його цілком можна виготовити самостійно,взявши невеликий обрізок труби, і два болти з гайками . На фото вище видно, як їм користуватись у даному випадку.

  Сам ключ виглядає так:


 • Самостійна заміна сальника редуктора ваз 2106
  Саморобний ключ для зняття фланця

 • Потрібен цей ключ для того щоб не дати провертатися фланця в момент відгвинчування гайки. Знявши плоску шайбу і сам фланець, в горловині картера ви побачите ущільнювальну манжету, яку і потрібно замінити.

 • Підчепивши викруткою, витягніть відпрацьований сальник . Перед тим, як поставити туди новий, обробіть його мастилом «Літол» зовні і, постукуючи молотком по бортику манжети, посадіть її в горловину, на глибину 2 мм від торця.

 • Замініть масло в редукторі .


 • Самостійна заміна сальника редуктора ваз 2106
  Установка нового сальника

 • Якщо вам не зовсім зрозуміло, як проводиться заміна сальника редуктора на ВАЗ 2106 відео допоможе до кінця розібратися в цьому питанні.


 • Сподіваємося, що у вас все вийшло і тепер залишається тільки змонтувати зняті деталі в зворотному порядку. Закручуючи гайку фланця динамометричним ключем, контролюйте момент затягування гайки.

  Він повинен бути в межах 12-16 кгс/м, трохи більше, того значення моменту опору провідної шестерні, який ви записали.