Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Ваз 2112: заміна масла своїми руками

26.12.14, Ваз
2095
 • 1 Коли проводиться заміна масла
 • 2 Існує два методу заміни масла
 • 2.1 Заміна масла в ВАЗ 2112 з промивкою двигуна
 • 2.2 Заміна масла в ВАЗ 2112 без промивки двигуна
 • 3 Порядок виконання робіт
 • 4 Заміна масла в коробці ВАЗ 2112
 • 4.1 Порядок виконання робіт
 • 5 Міняємо маслоприемник масляного насосу ваз 2112
 • 6 Для чого масляний насос
 • 6.1 Поширені несправності
 • 6.2 Потрібний інструмент інструмент
 • 7 Знімаємо

 • Ваз 2112: заміна масла своїми руками
  Заміна масла ВАЗ 2112
  Замінити масло в ВАЗ 2112 не складе труднощів навіть непрофесіоналові, тому для цієї процедури не варто гнати свою машину в автосервіс, звичайно якщо вона не стоїть на гарантії. Заміна олії для ВАЗ 2112 здійснюється досить таки просто, головне дотримуватися порядку виконання робіт.

  При цьому необхідно буде заздалегідь запастися необхідними інструментами та витратними матеріалами.


  Коли проводиться заміна масла


  Це питання досить важливе і цю роботу слід виконувати за певними правилами. Не варто робити заміну просто через кожний певний проміжок часу.

  Це робити просто треба вчасно:

 • Заміна олії для ВАЗ 2112 рекомендується проводити після пробігу близько 8000 або 10000 км. Але це знову ж таки залежить від експлуатаційних умов (довга робота на холостих обертах - зимові періоди) рекомендується заміна масло ВАЗ 2112 при меншому пробігу.

  Темний колір масла, як правило, буде сигналізувати про необхідність цієї процедури, це вказує на те, що в маслі присутні продукти горіння, і відповідно негативно позначатиметься на експлуатаційних якостях масла (вимивання продуктів горіння і механічного зносу, відведення та передача тепла, мастило).

 • Заміна масло на ВАЗ 2112 необхідно здійснювати після поїздки, поки не охолов двигун. Якщо двигун остиглий необхідно запустити його і прогріти до робочої температури.

  Це необхідно для того, щоб знизити в'язкість масла, щоб максимально повністю злити його з картера.


 • Увага: При і заміні необхідно застосовувати масло тієї ж марки заливати масло, що було до цього в двигуні. У випадку якщо ви надумали змінити його на інший, то потрібно підібрати масло, яке допустиме для цього двигуна.

  Так як в певних випадках при змішуванні масел різних виробників і найменувань можливо спінювання його і відповідно губляться основні експлуатаційні якості (відвід тепла продуктів зносу і тепла, мастило). Якщо ж все-таки вирішили замінити марку масла, то слід промити мастильну систему двигуна маслом для промивання або тим маслом, яка буде застосовуватися.

 • Якщо ви робите заміну рідини, тоді як сольете старе масло, необхідно до нижньої позначки рівня масла залити нове. Запустити двигун і дати йому попрацювати на холостому ходу хвилин десять.

  Злийте масло і лише після цього поміняйте масляний фільтр . Тепер сміливо можете заливати нове масло до необхідного рівня.

  У разі якщо мінімальний рівень буде на щупі, то це загрожує недостатнім тиском і змащенням, а також можливий перегрів. Якщо ж навпаки, максимальний рівень, то це може обернутися видавлюванням сальників і виникнення через них течі.


 • У нас на сайті ви можете знайти безліч докладних фото, а також заміна масла ВАЗ 2112 відео, в яких ви можете детально розглянути процеси. Нижче представлена докладна інструкція, як своїми руками замінити масло в ВАЗ 2112.

  Існує два методу заміни масла


  Заміна масла в ВАЗ 2112 з промивкою двигуна


  Після того, як зіллється старе масло в двигун заливається промивне і на холостому ходу автомобіль працює близько 10 хвилин, після промивне масло зливається і заливається нова вже моторне масло (недолік полягає в тому, що залишки промивного мала залишаються і в підсумку вони на роботі двигуна можуть негативно позначитися). Так як потім залишки промивання масла змішаються з робочим маслом, а властивості і завдання у даних олій різні, що відповідно вплине не в кращу сторону на експлуатаційних характеристиках.  Заміна масла в ВАЗ 2112 без промивки двигуна


  Після того, як сольете старе масло відразу ж залити нове масло моторне (недоліком є те, що залишки відпрацьованого моторного масла з наявністю продуктів горіння змішаються з новим моторним маслом тим самим скоротитися робочий ресурс масла).

  Порядок виконання робіт


  Люба робота вимагає правильного підходу і грамотного виконання. І ця не виняток.

  При виконання слід виконувати деякі правила:

 • Необхідно на повністю прогрітому двигуні здійснювати заміну масла. Бажано проводити роботи на оглядовій канаві або підйомнику.

  З заливної горловини викручуємо пробку. Це не дасть утворитися у верхній частині двигуна вакууму і забезпечить відмінну стекаемость олії.


 • Ваз 2112: заміна масла своїми руками
  Заміна масла ВАЗ 2112

 • Пробку піддону картера відвертаємо ключем на 17 і зливаємо масло в ємність, чий обсяг повинен бути не менше 4 літрів. Слід акуратно виконувати цю операцію, так як масло може обпекти шкіру на руках.

  Виконувати викручування найкраще ключем з рукояттю (рожковим або накидні) і дати можливість открученной пробці впасти в тару для сливаемого олії і потім після остигання виловити її. Не менше 10 хвилин відбувається злив масла, необхідно чекати поки повністю не стече масло з картера.

 • Відвертаємо за допомогою знімача масляний фільтр


 • Ваз 2112: заміна масла своїми руками
  Заміна масляного фільтра ВАЗ 2112

 • Якщо ж ні для масляного фільтра знімача, то можна застосувати викрутку або великий цвях. У зручному місці перпендикулярно штуцера у фільтрі пробивається корпус фільтра і викручується за допомогою обертання за отриману рукоять девайса.

  Також маслу даємо стекти повністю зі штуцера двигуна.

 • Перш ніж встановити новий масляний фільтр необхідно в нього залити нове масло моторне приблизно половину його об'єму і змажте моторним маслом кільце фільтра. Це не дасть системі змащення завоздушиться при пуску двигуна після заміни.

 • Після цього на картері двигуна закручуємо ключем зливну пробку. Пробка володіє самоуплотняющейся конічною різзю і не потребує монтажу будь-яких ущільнювальних додаткових прокладок.

 • Потім заливаємо інше масло. Для того, щоб контролювати заливаемое масло необхідно користуватися щупом (покажчиком рівня масла).

  Повинен бути рівень масла 2/3 від нижньої позначки допустимого рівня масла на щупі. Повільно заливаємо олію, щоб не допустити переливу, необхідно постійно контролювати рівень, так як з-за підвищеної в'язкості буде повільно підніматися рівень.

 • Після того як заллєте масло необхідно закрутити масляну пробку і на місце встановити щуп.

 • Заводимо двигун. А потім як згасне на панелі приладів контрольна лампа тиску масла, глушимо автомобіль.

  Перевіряємо ще раз рівень масла. Якщо необхідно, то доливаємо. На цьому заміна масла в ВАЗ 2112 закінчена для того, щоб зрозуміти цей процес докладніше, необхідно подивитися відео.


 • Заміна масла в коробці ВАЗ 2112


  Ваз 2112: заміна масла своїми руками
  Заміна олії коробці на ВАЗ 2112
  Заміна масла в коробці на ВАЗ 2112 має здійснюватися як мінімум через кожні 40000 км. Можна дану роботу виконувати своїми руками, тим більше, що не потрібно ніяких спеціальних інструментів і певних навичок.

  Можна, звичайно, звернутися в автосервіси, але в деяких ви за дану операцію заплатите багато грошей, так як ціна у них на подібні роботи досить висока. Для такої операції, як заміна масла в ВАЗ 2112 коробка необхідна лише оглядова яма або естакада, так як досить незручно в машині міняти масло, яка стоїть на підставках або домкратах.
  Порядок виконання робіт


  Вся робота виконується в певній послідовності

  Старе масло зливаємо:

 • При такому процесі, як заміна масла в коробці ВАЗ 2112 слив суворо масла повинен виконуватися на розігріту машину, тоді не таке воно в'язке і відмінно стікає з коробки. Знадобитися для цього пластикова каністра, обрізана уздовж або ванночка їх обсяг повинен бути близько двох літрів.

 • Потім необхідно відкрутити зливну пробку за допомогою ключа на 12 після цього в ванночку почне стікати олія, яку потрібно якомога ближче тримати до зливного отвору.

 • Потім, щоб прискорити процес, можна за допомогою ключа на 17 відкрутити заливну горловину. Необхідно бути обережним - сильно збільшиться тиск масла з КПП.

  Коли повністю злите масло, необхідно витерти посадочне місце і зливну пробку ганчіркою або сухою звичайною ганчіркою, після цього з зусиллям, добре затягнути пробку.


 • Увага: При такій операції, як заміна масла в коробці передач ВАЗ 2112 категорично забороняється користуватися будь-якими розчинниками або миючими засобами.
  Заливаємо в КПП нове масло:

 • Щоб коробку передач залити нове масло, буде потрібно спеціальний насос або шприц, але так як не в кожного вони є, можна застосувати і народні методи. Для цього потрібно великого обсягу пластиковий шприц виходять з товстим отвором (необхідно знати, що в КПП з чотирма передачами 13 літра олії, а в п'ятиступінчастою - 15 літра).

 • На носик пластикового шприца необхідно щільно насадити гнучкий шланг або довгу трубку приблизно в 20-25 см, трубку або шланг потрібно примотати до вихідного отвору шприца скотчем або ізоляційною стрічкою, щоб не сталося протікання.

 • Потім з каністри набирати масло і зливати його через заливну горловину в КПП. Періодично потрібно слідкувати за рівнем масла за допомогою підручних засобів - дротяного гачка або пальцем.

  Відповідає нормальний рівень масла нижній частині горловини для заправки. Після того як проведена заміна масла в коробці ВАЗ 2112 також насухо витираємо заливну пробку і міцно закручуємо її.


 • Увага: Хочеться відзначити ще один момент. Якщо ви купили б/у автомобіль ВАЗ 2112 міняти масло в коробці передач потрібно негайно - як правило, перед продажем заливають найдешевше масло, яке погано охороняє деталі КПП від зносу.
  Необхідно відзначити ще один факт. Якщо ви придбали автомобіль ВАЗ 2112 з пробігом, то потрібна негайна заміна масла в коробці ВАЗ 2112 - перед продажем, як правило, заливають найдешевше масло, яке недостатньо добре захищає від зносу деталі КПП.

  Міняємо маслоприемник масляного насосу ваз 2112


  Ваз 2112: заміна масла своїми руками
  Заміна маслоприемника ВАЗ 2112
  Увага: Якщо відсутній робочий тиск масла в двигуні навіть після заміни масла у вашому авто ВАЗ 2112. При роботі ДВЗ на холостих обертах або під навантаженням.

  Що відображається на панелі приладів не гасне червоною лампою з зображенням маслянки. Можливо, вашому автомобілю необхідна заміна маслоприемника ВАЗ 2112 або ж заміна масляного насоса.

  У вас два варіанти - або відправлятися в автосервіс і залишати там свою «ластівку» мінімум на півдня, і за роботу заплатити пристойну суму. А другим варіантом є виконати все своїми руками, до того ж там нічого суперскладного немає.
  Якщо червона лампа не гасне, яка вказує на відсутність у системі тиску, то не поспішайте змінювати насос. Для початку перевірте проводку на датчик тиску.

  Потім перевірте, чи працює сам датчик: викрутіть його перевірте змащений вони сухий. Якщо сухий датчик - барахлить масляний насос, а якщо змащений - міняйте датчик.

  Для чого масляний насос


  Масляний насос призначений для забезпечення циркуляції масла через всі деталі і вузли ДВС для їх рівномірного мастила і збільшення експлуатаційного строку. Приводиться в рух від двигуна і конструктивно поділяється на два види за способом стикування з колінчастим валом.

  В нашому випадку він безпосередньо стикується з колінчастим валом, тобто разом з ним обертається. Подібна схема роботи масляного насоса автомобілів ВАЗ з переднім приводом.

  Поширені несправності


  Це:

 • Насос ВАЗ 2112 досить часто починає протікати через сальник, який при цьому необхідно змінювати.

 • Також нерідко виходить з ладу маслоприемник, особливо якщо застосовуєте ви неякісне масло, або вчасно не замінили його або масло не підходить за технічними умовами (досить густе).

 • Також не буде прокачуватися занадто рідке і відразу почне горіти сигнал недостатнього тиску.

 • При цьому сітка маслоприемника забруднюється, не може через двигун циркуляція масла, утворюється масляне голодування, і в результаті скорочується експлуатаційний термін двигуна.

 • Також сюди можна включити несправність редукційного клапана: або він у відкритому положенні завис, і тоді падає тиск масла, або не перепускает він, і тоді через сальник видавить масло.


 • Потрібний інструмент інструмент • Набір шестигранників

 • Дві плоских міцних викрутки

 • Набір трещоток і головок

 • Набір ключів (бажано накидних і ріжкових). • Знімаємо


  Отже:

 • Для початку необхідно від'єднати мінусовий дріт від акумулятора.

 • Зливаємо масло з двигуна

 • Дістаємо приводний ремінь розподільного вала


 • Увагу. Після того як зніміть ремінь приводу ГРМ колінчастий вал або розподільчий крутити не варто, інакше погнутий клапана поршні, в цьому випадку ви додасте собі роботи з ремонту та вартість зросте у багато.

 • Витягуємо шків зубчастий колінчастого вала, потім його шпонку, за допомогою двох плоских викруток.

 • Потім знімаємо масляний картер.

 • Відкручуємо кріплення маслозаборника.

 • За допомогою головки на 10 з тріскачкою і подовжувачем, відкручуємо шість болтів, що кріплять до блоку циліндрів масляний насос.

 • З двигуна знімаємо агрегат.


 • Примітка. Між блоком циліндрів і масляним насосом розташовується ущільнювальна прокладка.

 • Обов'язково бензином промиваємо новий масляний насос, щоб видалити мастило для консервації.

 • Заповнюємо перед установкою маслом, щоб при запуску не обертався він на суху.

 • Також важливо провідну шестерню провернути для того щоб поставити насос на колінчастий вал: щоб з вибіркою на коленвалу збігалися виступи на шестерні.

 • Крайку сальника змащуємо маслом, перш ніж тому ставити насос.

 • Акуратно на шийку вала заправляйте робочу кромку сальника за допомогою дерев'яної палички.

 • Будьте обережні і уважні при затягуванні болтів, щоб не зірвати різьблення.

 • Діючи в зворотному порядку, встановіть інші деталі.


 • Як видно з вищесказаного, це не така й складна робота. Головне в ній підійти правильно і творчо.

  Адже правильна мастило, це основа довговічності використання автомобіля.